Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana kierunku obrotu silnika

30 Cze 2011 18:00 2655 8
  • Poziom 8  
    Buduje zdalnie sterowany model łódki wszystko ładnie działa śruba, ster, tylko chciałbym aby mogła płyną do tyłu, więc moje pytanie jest następujące jak to zrobić, myślałem o kierowanym serwomechanizmem przełączniku kierunku prądu co o tym myślicie. Mam na ten cel 2 biegunowy przełącznik chyba( ma 6 nóżek) ale nie za bardzo wiem jak go do tego celu przystosować, wszelka pomoc i pomysły mile widziane
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Czym jest łódka sterowana? Radiowo jak się domyślam... Podaj jaki masz sprzęt do sterowania to będzie można coś doradzić.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nie przełącznik, a przekaźnik jeżeli posiadasz jeden wolny kanał w aparaturze do zdalnego sterowania. Podłączenie banalnie proste.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 8  
    mam jeden wolny kanał na serwomechanizm, łódka sterowana radiowo a z tym przekaźnikiem to całkiem dobry pomysł tylko nie wiem czy taki dostane w sklepie w moim mieście, ale mi chodziło bardziej o coś takiego że na obwodzie do silnika dać przełącznik który po przełączeniu przez serwomechanizm odwróci przepływ prądu docierającego do silnika

Dodano po 58 [minuty]:

a tak trochę poza tematem mam nadajnik esky transmiter i odbiornik esky ek2-0705b może wiecie jak uzyskać na tym wszystkie kanały
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A nie prościej wsadzić tam po prostu regulator dwukierunkowy?
  • Poziom 8  
    witamm

Mam takie pytanie czy regulator napięcia Turnigy 20A BRUSHED ESC obsługiwanych cell LiPo: 2-3s
    Ilość obsługiwanych cell NiMH: 4-10s
    Maksymalny prąd ciągły: 20A
    Maksymalny prąd chwilowy (10sek.) : 25A
    Wydajność układu BEC: 5V/1A

nada się do łódki zdalnie sterowanej dla silnika graupner klasy 500 12v zasilane akumulatorem 12V i aparatura hobby king 4 kanałowa . Wsteczny łódki mi jest niepotrzebny

z góry dzieki za pomoc
  • Poziom 8  
    A ten regulator Turnigy 20A BRUSHED ESC uciągnie 2 serwa i odbiornik przy BEC 1A?serwa o uciągu 2kg.Obsłuży mi silnik 12V??
  • Poziom 8  
    pomoże ktoś?? ww

Czy słyszałeś, że zdania w języku polskim, zaczynamy z dużej litery?
    Jeżeli nie będziesz pilnował pisowni, zakładał post pod postem i duplikował tematy, otrzymasz ostrzeżenie.