Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pstryki, trzaski przy odtwarzaniu/nagrywaniu muzyki, sterowniki do lexicon alp

lukasztoja 30 Cze 2011 18:39 1286 2
  • #1 30 Cze 2011 18:39
    lukasztoja
    Poziom 9  

Witam!
    Posiadam laptopa Asus k50ab z Windows 7 64 bit oraz kartę dźwiękową Lexicon Alpha. Mam problem najprawdopodobniej ze sterownikami. Szukałem podobnych tematów na różnych forach, znalazłem, zrobiłem to co radzili, a problem mimo to jest dalej.

Te pstryknięcia pojawiają się przy odtwarzaniu i nagrywaniu muzyki. Gdy suwaki w mikserze windowsowskim są wyciszone, trzaski nadal są słyszalne (trochę ciszej, rzadziej, ale jednak).
    Karta dźwiękowa jest sprawna. Nagrywałem na innym komputerze (z Vistą 32 bit) i działało bez zakłóceń. Przeinstalowywałem system (robiłem całkowite czystki na dysku), wyłączyłem w BIOSie kartę dźwiękową, przeinstalowałem system na nowo tak by nie instalował sterowników do karty zintegrowanej. Instalowałem sterowniki: Załączone na płytce Asio Lexicon Alpha, najnowsze ze strony producenta oraz Asio4All. Wszystko to z podobnymi rezultatami. Najmniej trzasków było chyba przy Asio4All. Może dałoby się zmienić coś w ustawieniach jeszcze, ale nie bardzo się na tym znam (pogrzebałem "na pałę"). Oczywiście wszelkie kombinacje w panelu sterowania wypróbowałem, ale im więcej zmieniałem tym gorzej się działo.

Zastanawiam się, czy może to mieć związek z 64 bitowym windowsem? Czy macie jakieś pomysły? czego spróbować?

Kiedyś nagrywałem tym samym modelem karty (innym egzemplarzem Lexicon Alpha) na moim komputerze z tym, że z 32 bitowym Win Vista. Nie chciałbym jednak z całego serca wracać do tego systemu, a już na pewno nie do 32 bit.
    Pozdrawiam

0 2
  • #2 27 Gru 2011 13:11
    misah
    Poziom 8  

Cześć!!

Chciałbym spytać czy udało Ci się rozwiązać powyższy problem z trzaskami na laptopie Asus k50ab pod Windows 7. Ostatnio zakupiłem lexicon alpha i na wspomnianym Asusie występuje ten sam problem co opisałeś. Dodam że na innym laptopie działa bez zastrzeżeń.

Pozdrawiam

0
  • #3 29 Gru 2011 11:49
    misah
    Poziom 8  

Rozwiązaniem okazały się sterowniki USB Filter Driver dostępne na stronie asusa.

Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo