Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator do wkrętarki 12v czy będzie pasować?

damianstelma1 30 Cze 2011 20:01 3768 3
  • #1 30 Cze 2011 20:01
    damianstelma1
    Poziom 2  

Witam,
    Posiadam starą wkrętarkę Boscha na takiego typu akumulatory jak ten:

Akumulator do wkrętarki 12v czy będzie pasować? .

Natomiast gdzieś w internecie przeczytałem, że te akumulatory pasują również do wkrętarek serii GSR a te jak wiemy mają już nowocześniejsze aku jak te

Akumulator do wkrętarki 12v czy będzie pasować?

Czy to oznacza, że te akumulatory od GSR (szeroko dostępne) pasowałyby do mojej poczciwej wkrętarki. Czy ktoś może próbował takiego połączenia?

Rozumiem, że jakby to połączenie nie dało rady to trzeba sobie zmontować pakiet z akumulatorków 1,2V SC tylko jakoś nie znalazłem żadnych w dobrej cenie.

1 3
  • #2 02 Lip 2011 04:33
    spoko_janko
    Poziom 19  

Na alledrogo co jakiś czas się pojawiają przemysłowe kadmy (ogniwa Ni-Cd właśnie do regeneracji akumulatorów w sprzęcie typu wiertarki, SC około do 10 pln idą z gwarancją, kwestia poszukania samemu), więc najpierw... spróbuj wziąć swą baterię do sklepu i pogadać z sprzedawcą by móc sprawdzić czy będzie pasowało. Z tego co widzę to dwa zdjęcia dwóch nieco innych rodzajów baterii (w sensie mocowanie itp zatrzask baterii).
    Jeśli nie pasuje - to prucie i przekładanka ogniw lub ściąganie z alledrogo.
    Jeśli jednak będą pasować - no to po kłopocie.

0
  • #3 02 Lip 2011 04:55
    Yarec
    Poziom 15  

Rozwiązanie Masz podane wyżej,
    jako ciekawostkę zapodam: przy pracy w terenie jakaś "łachudra buchneła" mi Accu. z ładowarką, wywalić szkoda więc domontowałem gniazdo zasilania (teraz 14,4V) i używam parę lat w domu (do wielu małych "odwiertów") i działa.

0
  • #4 02 Lip 2011 16:58
    damianstelma1
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedzi. Co do złożenia aku z celi to jakoś sobie poradzę. Pytałem natomiast bo byłem ciekaw czy te nowe akumulatory będą pasować a akurat jestem w tej chwili w terenie no i do sklepu z narzędziami żeby przymierzyć daleko oj....

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo