Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 1,9 TDi 1999r., schemat sterownika.

humungus 30 Cze 2011 20:53 10128 5
  • #1 30 Cze 2011 20:53
    humungus
    Poziom 14  

Witam.
    Ściągłem sobie schemat elektroniki do tego auta "Audi A3 1996-2003" i tam nie na schematu sterowania silnika.
    Chodzi mi o obwody z bezpiecznika F34 , jakby ktoś miał to niech zapoda byłbym wdzięczny.
    Usterka jest w tym obwodzie i objawia się spadkiem napięcia do poziomu 10V, co uniemożliwia start silnika. Usterka jest sporadyczna i czasem występuje podczas jazdy.
    Proszę też o rozpiskę przekaźników (może któryś robić złą robotę) występujących w A3 konkretnie rocznik 1999.
    Wujek gogle na ten temat jest skąpy w odpowiedziach.

• #2 30 Cze 2011 21:49
    zeimp
    Moderator Samochody

humungus napisał:
    Chodzi mi o obwody z bezpiecznika F34

To jest bezpiecznik od podgrzewania odpowietrzenia skrzyni korbowej.
    Tutaj masz sterownik silnika:

• #3 30 Cze 2011 23:17
    Sztomel
    Poziom 34  

humungus napisał:
    Usterka jest sporadyczna i czasem występuje podczas jazdy.

tzn. ?
    Założę się, że tam nie ma wcale podgrzewacza odmy - z takim rozwiązaniem spotkałem się tylko w wersjach amerykańskich - prosto to ustalić - popatrz czy do wężyka wychodzącego z pokrywy zaworów do rury powietrza jest podłączona wtyczka (dokładnie na wysokości kolektora ssącego).

• #4 01 Lip 2011 01:04
    humungus
    Poziom 14  

Witam.
    Dzięki za odpowiedź, pomęczyłem wujka gogla i wydusił z siebie takie coś
    jest tam bezpiecznik F34, > 4 od lewej u góry.

Jeżeli był by to bezpiecznik od podgrzewania odpowietrzenia to raczej nie powinny dziać się takie niekontrolowane wyłączenia silnika.
    W sobotę auto będzie dokładniej sprawdzone.

• Pomocny post
    #5 01 Lip 2011 02:24
    Sztomel
    Poziom 34  

Problem będzie tkwił w przekaźniku 109 czyli K46 na Twoim schemacie :

u Ciebie może być on na innej pozycji (ciut w lewo, nad przekaźnikiem 103 lub jeden rząd wyżej dokładnie nad pustym polem pomiędzy przekaźnikiem 103 a 100) ale wyjmij go, przeszlifuj mu nóżki i powinno wystarczyć. Możesz również zdjąć mu obudowę i lutownicą poprawić luty na płytce drukowanej.

• #6 24 Lip 2011 20:24
    humungus
    Poziom 14  

Witam
    Jeszcze raz dziękuje za porady. Sprawdziłem przekaźniki pod kątem styku i lutowania.
    Dodatkowo skrzynka bezpieczników też była nie za wesoła, niektóre bezpieczniki nie miały dobrego kontaktu.
    Podsumowując > po dogięciu styków bezpieczników , przeczyszczeniu i lutowaniu przekaźników a zwłaszcza tego z numerem 109 > auto jeździ.

Tak ode mnie > styki w gniazdach skrzynki bezpiecznikowej są troszkę za delikatne, ale to już nie moje zmartwienie < tak zadecydował producent i niech tak będzie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME