Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A3 1,9 TDi 1999r., schemat sterownika.

30 Jun 2011 20:53 15306 5
  • Level 15  
    Witam.
    Ściągłem sobie schemat elektroniki do tego auta "Audi A3 1996-2003" i tam nie na schematu sterowania silnika.
    Chodzi mi o obwody z bezpiecznika F34 , jakby ktoś miał to niech zapoda byłbym wdzięczny.
    Usterka jest w tym obwodzie i objawia się spadkiem napięcia do poziomu 10V, co uniemożliwia start silnika. Usterka jest sporadyczna i czasem występuje podczas jazdy.
    Proszę też o rozpiskę przekaźników (może któryś robić złą robotę) występujących w A3 konkretnie rocznik 1999.
    Wujek gogle na ten temat jest skąpy w odpowiedziach.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Moderator on vacation ...
    humungus wrote:
    Chodzi mi o obwody z bezpiecznika F34

To jest bezpiecznik od podgrzewania odpowietrzenia skrzyni korbowej.
    Tutaj masz sterownik silnika:
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 34  
    humungus wrote:
    Usterka jest sporadyczna i czasem występuje podczas jazdy.

tzn. ?
    Założę się, że tam nie ma wcale podgrzewacza odmy - z takim rozwiązaniem spotkałem się tylko w wersjach amerykańskich - prosto to ustalić - popatrz czy do wężyka wychodzącego z pokrywy zaworów do rury powietrza jest podłączona wtyczka (dokładnie na wysokości kolektora ssącego).
  • Level 15  
    Witam.
    Dzięki za odpowiedź, pomęczyłem wujka gogla i wydusił z siebie takie coś
    jest tam bezpiecznik F34, > 4 od lewej u góry.

Jeżeli był by to bezpiecznik od podgrzewania odpowietrzenia to raczej nie powinny dziać się takie niekontrolowane wyłączenia silnika.
    W sobotę auto będzie dokładniej sprawdzone.
  • Helpful post
    Level 34  
    Problem będzie tkwił w przekaźniku 109 czyli K46 na Twoim schemacie :

u Ciebie może być on na innej pozycji (ciut w lewo, nad przekaźnikiem 103 lub jeden rząd wyżej dokładnie nad pustym polem pomiędzy przekaźnikiem 103 a 100) ale wyjmij go, przeszlifuj mu nóżki i powinno wystarczyć. Możesz również zdjąć mu obudowę i lutownicą poprawić luty na płytce drukowanej.
  • Level 15  
    Witam
    Jeszcze raz dziękuje za porady. Sprawdziłem przekaźniki pod kątem styku i lutowania.
    Dodatkowo skrzynka bezpieczników też była nie za wesoła, niektóre bezpieczniki nie miały dobrego kontaktu.
    Podsumowując > po dogięciu styków bezpieczników , przeczyszczeniu i lutowaniu przekaźników a zwłaszcza tego z numerem 109 > auto jeździ.

Tak ode mnie > styki w gniazdach skrzynki bezpiecznikowej są troszkę za delikatne, ale to już nie moje zmartwienie < tak zadecydował producent i niech tak będzie.