Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mam pytanko Ubezpieczenie

valderibo 30 Cze 2011 23:48 1912 7
  • #1 30 Cze 2011 23:48
    valderibo
    Poziom 8  

Witam chcialbym sie dowiedziec moje auto zostalo uszkodzone dokladnie padl mi silnik. Na razie nie mam srodkow na jego naprawe a mam 2 auto. Zastanawiam sie czy moge samochod wyrejestrowac. Chodzi mi dokladnie o skladne OC samochod stoji uszkodzony w garazu a musze placic jeszcze skladki. Mozna go wyrejestrowac lub np sprzedac koledze i zrezygnowac z tej polisy??

0 7
  • #2 01 Lip 2011 00:12
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Wyrejestrować nie możesz, tak żeby Ci auto zostało. Odsprzedać jak najbardziej i w tedy "kolega" przejmie obowiązek ubezpieczenia OC a Ty rezygnujesz z polisy.

0
  • #3 01 Lip 2011 00:12
    korrus666
    Poziom 40  

Z tego co się orientuję to żeby samochód wyrejestrować to musisz spełnić jeden z dwóch warunków.
    1, Zezłomować i mieć na to dokumenty
    2. Sprzedać auto.
    Z polisy możesz natomiast zrezygnować nie sprzedając auta. Musi się ona jednak zakończyć. polisę podpisuje się na rok i musisz przed końcem wypowiedzieć umowę. Jest jednak jeden problem przy takim rozwiązaniu. Nawet jeśli samochód jest niesprawny i nim nie jeździsz to musi być ubezpieczony. Za brak ubezpieczenia można zapłacić mandat ale chyba policja nie będzie Ci sprawdzać auta które cały czas stoi w garażu.

0
  • #4 01 Lip 2011 19:48
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 01 Lip 2011 19:54
    aniołekg27
    Poziom 9  

valderibo napisał:
    Witam chcialbym sie dowiedziec moje auto zostalo uszkodzone dokladnie padl mi silnik. Na razie nie mam srodkow na jego naprawe a mam 2 auto. Zastanawiam sie czy moge samochod wyrejestrowac. Chodzi mi dokladnie o skladne OC samochod stoji uszkodzony w garazu a musze placic jeszcze skladki. Mozna go wyrejestrowac lub np sprzedac koledze i zrezygnowac z tej polisy??

Napisałeś na razie!Jeśli auto wyrejestrujesz czy wycofasz OC to w przyszłości nie będziesz mógł go zarejestrować.Napisz o co ci konkretnie chodzi.Na razie czy na stałe?

0
  • #7 02 Lip 2011 22:23
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Czasowo na max. pół roku można wyrejestrować tylko auta ciężarowe ,zgodnie z Kodeksem Drogowym. Pozdrawiam!

0
  • #8 08 Lip 2011 14:00
    nightingale
    Poziom 15  

Mozna nie placic OC lub placic tylko czasowo np na dwa miesiace w roku tylko w przypadku auta na zoltych(zabytkowych) tablicach

w innym przypadku pojazd czy jest uzytkowany czy nie i go remontujesz musi miec wazna polise OC

samocho mozesz wyrejestrowac tylko w przypadkach podanych wyzej przez kolege korrus666

0