Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kablówka do Rack Case

damianopole 01 Lip 2011 09:26 9010 12
  • Kablówka do Rack Case

Witam! Nikt nie lubi, gdy ktoś dobiera się do naszego sprzętu. Często dzieje się tak, że mamy kilka imprez do nagłośnienia w jednym dniu i musimy w bardzo krótkim czasie spakować się. Ważne jest by zabezpieczyć nasz sprzęt odpowiednio tak, by nie stało się nic złego. Jako że w tym roku na dobre rozkręciliśmy naszą działalność muzyczną, a sprzętu coraz to więcej i trudno nad nim zapanować, gdy każdy jest w osobnym etui postanowiłem wykonać kablówkę do Racka. Chciałbym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami w trakcie budowy oraz kilkoma zdjęciami z projektu. Może komuś się przyda, gdy sam postanowi wykonać kablówkę.

Wymiary:

1.Obudowy do szuflad:
    Szerokość: 436mm
    Wysokość: 370mm
    Głębokość: 450mm

Obudowa została wykonana ze sklejki o grubości 10mm połączona szwem (zakładki po 50mm) oraz kołkami 2,5x10mm

2.Szuflady na mikrofony:
    Szerokość: 390mm
    Wysokość: 96mm
    Głębokość: 420mm

Szuflada została wykonana ze sklejki o grubości 6mm połączona szwem (zakładki po 50mm) oraz kołkami 2,5x10mm. Dno ma 3mm i zostało wyłożone pianką akustyczną 30mm

3.Szuflady na kable:
    Szerokość: 390mm
    Wysokość: 256mm
    Głębokość: 420mm

Szuflada budowa została wykonana ze sklejki o grubości 6mm połączona szwem (zakładki po 50mm) oraz kołkami 2,5x10mm. Dno ma grubość 6mm

Do zrobienia kablówki potrzebowałem:

Sklejka – ceny nie znam gdyż posiadałem zapasy na strychu
    Prowadnice 400mm 4szt. – 30zł
    Wikol – 10zł
    Wkręty, wiertła, profile kątowe, rączki itp. – 20zł
    Farba mat 0,8l – 20zł
    Farba półpołysk 0,8l – 20zł
    Papier ścierny, wałki malarskie, taśma papierowa itp. – 10zł
    Pianka akustyczna – bez ceny (tato kupił niedawno pralkę)
    Całość: 110zł
    Opis wykonania:
    Na samym początku dociąłem wszystkie płyty na pile stołowej. Następnie wyrzynarką wyciąłem zakładki oraz skręciłem płyty na pikolu uprzednio wiercąc otwory wiertłem 1mm. Bardzo ułatwił mi pracę pewien przyrząd (zdjęcie, poniżej),
    Kablówka do Rack Case Kablówka do Rack Case

który pozwolił mi zachować przy skręcaniu i schnięciu kleju kąt 90*. Później przybiłem dno i całość wyszpachlowałem szpachlówką do drzewa. Po przeschnięciu, przeszlifowałem i ponownie nałożyłem szpachlę. Kolejnym krokiem było wymierzenie osi i wywiercenie dziur na prowadnice od strony obudowy. Całość została pomalowana farbą matową (nierozcieńczaną) wałkiem 2 razy dzięki czemu na powierzchni zrobił się a’la „baranek”(zdjęcie poniżej).

Kablówka do Rack Case

Gdy farba na dobre wyschła ustawiłem i wywierciłem otwory w szufladach. Przykręciłem tył obudowy (płyta pilśniowa laminowana 3mm) i ostatecznie pomalowałem kablówkę farbą półpołysk, by nie brudziła się od palców. Przykręciłem rączki oraz złapałem na nity (5mm) kątowniki (15mmx25mm). Na koniec wyłożyłem pianką górną szufladę oraz pomalowałem ją czarnym szprajem.

Kablówka do Rack Case Kablówka do Rack Case Kablówka do Rack Case

Kablówka do Rack Case Kablówka do Rack Case Kablówka do Rack Case Kablówka do Rack Case Kablówka do Rack Case Kablówka do Rack Case Kablówka do Rack Case Kablówka do Rack Case Kablówka do Rack Case Kablówka do Rack Case

Fajne!
  • #2 01 Lip 2011 12:04
    DDN
    Poziom 31  

No bardzo dobra myśl z tą kablarką,i wykonanie całkiem przyzwoite. Mało kto bawi się w tego typu urządzenia większość woli nosić kable(jak ja) w walizkach ale ma to wady a tu prosze konkretny regalik i wszystko ładnie poukładane. Brawo dobra robota

• #3 01 Lip 2011 12:18
    edenlubawa
    Poziom 15  

Tylko, ze taka szafka zajmuje trochę cennego miejsca w aucie.

• #4 01 Lip 2011 12:28
    skaktus
    Poziom 37  

Zastanawiam się, ile narożniki takiej szafki wytrzymają jak i sama szafka...Impreza to impreza, czasem coś spadnie, czasem ktoś kopnie...Niestety nie wróżę długiej przyszłości szafki.

• #5 01 Lip 2011 12:50
    Czubeq15
    Poziom 16  

Toż szafka ma być w racku :)

• #6 01 Lip 2011 13:48
    398216
    Usunięty  
  • #7 01 Lip 2011 14:26
    damianopole
    Poziom 9  

Cytat:
    Czubeq15 napisał:
    Toż szafka ma być w racku Smile

No właśnie...
    I tu rodzi się pytanie: Po co wsadzać do racka coś co przy odrobinie pomyślunku mogłoby stanowić niezależną skrzynkę transportową? Po pierwsze - mniej dźwigania (w Twoim wypadku, nie dość, że trzeba targać skrzynkę to jeszcze i racka w której ona jest...
    Po drugie więcej miejsca w racku na bardziej potrzebujące ochrony "klocki"...

Zamiast tej konstrukcji można było zrobić coś a'la rack z własną klapą przednią (co by szufladki się nie otwierały) jakimś zameczkiem (co by nikomu z postronnych nic się nie przydało) i rączkami do przenoszenia (co by łatwiej było toto przenosić).
    Jak znam życie w niedalekiej przyszłości zabraknie miejsca na kable - można było zrobić bardziej "rozwojową" skrzynkę i dać więcej szuflad. A pod spodem kółeczka...
    No, ale cóż: Człowiek uczy się na błędach...szkoda tylko, że swoich...

Tylko, że moje założenie było takie by zrobić kablówkę do rack'a (jak w temacie). Jak już wcześniej napisałem chodziło mi o to by zminimalizować ilość "luźnego" sprzętu do noszenia po koncercie. Myślę że nie można tutaj mówić o jakimkolwiek błędzie skoro tak to sobie zaplanowałem, ale dziękuję za komentarz ;)

• #8 01 Lip 2011 15:56
    398216
    Usunięty  
  • #9 01 Lip 2011 16:01
    edenlubawa
    Poziom 15  

Moim zdaniem taka skrzynka z blachy będzie lżejsza niż te sklejki.

• #10 01 Lip 2011 16:30
    damianopole
    Poziom 9  

I tu się mylisz edenlubawa
    z ciekawości pooglądałem sobie inne szuflady z metalu do Rack'a i szuflada 4U waży ok.9kg, mój jest na 8U i waży 11kg

• #11 01 Lip 2011 16:38
    edenlubawa
    Poziom 15  

Ale gdyby to miała by być skrzynia "wolnostojąca" to chyba musiała by być wykonana ze sklejki 18mm a wtedy waga by wzrosła.

• #12 02 Lip 2011 07:53
    damianopole
    Poziom 9  

Masz rację...ale nie przewiduję aby stanowiła ona osobny człon poza rackiem...mogłem wykonać ją całą ze sklejki 6mm ale takowej nie posiadałem...zależało mi aby zrobić ją z rzeczy jakie wcześniej posiadałem już.

• #13 02 Lip 2011 14:32
    Yarec
    Poziom 15  

NIE jest To box do tansportu, a składnica elementów systemu, a poza tym po co CUŚ takiego robić własnoręcznie skoro można przeszukać jakiś szrot i mieć z zamkami i "uchem" na linkę do zabezpieczenia.
    Sam posiadam ze złomu taki "magazyn podręczny" (pochodzi z likwidacji zasobów).
    dj... ma rację.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME