Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi A2 2002 wymian licznika przeniesienie immo

01 Lip 2011 11:08 5341 15
  • Poziom 10  
    Witam,
    Trafiło do mnie na warsztat auto z po dewastacji z rozbitym licznikiem, jest działający ale rozbite ma wyświetlacze, klient kupił drugi licznik z tego modelu. Sprawa wyglądała na prostą zamienię pamięci 93c86, lub przełożę wyświetlacze i po kłopocie. Niestety w obu przypadkach rozbiłem się o ścianę po przełożeniu pamięci dalej kontrolka od immo miga i auto nie pali wiec wróciłem do planu b czyli przełożenia wyświetlaczy okazało sie że duży wyświetlacz ma klejoną taśmę do płyty i na dodatek na niej jest procesor, wiec to tez odpada.
    w obecnej sytuacji pozostało mi zczytać pamięci, wyciągnąć z nich pin i przeprowadzić normalna adaptacje.
    w związku z tym mam prośbę do kolegów o pomoc w wyciągnięciu pinów z zrzutów, i dodatkowo zachęcam do dyskusji o kwestie jakie elementy odpowiadają za prace immo w tym liczniku, które należało by przenieść.
    Pozdrawiam
    Z
  • Poziom 33  
    Czym czytałeś, że pinu nie podało?
  • Poziom 10  
    Nie czytałem bo nie mam żadnego softu co by sie do tego nadał, dlatego prosze o pomoc kogos kto dysponuje odpowiednim programem
    Z.
  • Poziom 33  
    To, te u góry biny czyje?
  • Poziom 10  
    Moje wylutowalem wsadzilem do programatora i zczytalem.
    Z
  • Poziom 33  
    Oba są ,,crypto" bez dobrego sprzętu nic nie zrobisz, nawet gdy poznasz pin.
  • Poziom 10  
    Przypomniało mi sie że kiedys mialem taki przypadek z A6 z 2003, zmieniałem licznik i pamieci byly crypto, wyciagalem pin z ecu bo dysponowalem drugim komputerem. W tym przypadku mam sam licznik czy jest jakas mozliwosc w tym przypadku aby bez pinu uruchomic nowy licznik w aucie ?
    Nie rozumiem jak nic nie zrobie znając pin ? Jak poznam piny przeprowadzę normalna adaptacje vagiem
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    stary zegar
    VIN WAUZZZ8Z83N005696
    IMMO ID AUZ7Z0B2102086
    LOGIN CODE 08998
    przebieg 117956

nowy

VIN WAUZZZ8Z82N032234
    IMMO ID AUZ7Z0B2039531
    login 01798
    przebieg 112850
  • Poziom 28  
    Przyłącze sie do tematu. Kolego brandy-p czy odczytałeś te informacje?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Niech autor tematu oceni , czy się zgadzają, bo jeśli program pokazał bzdury (a tak też się zdarza) to nie ma sensu się chwalić.
  • Poziom 10  
    Na ta chwile moge wstepnie potwierdzic przebieg sie zgadza, vin tez sie zgadza, piny sprawdze jutro ( ile mozna pracowac :), ale skoro tyle danych sie zgadza po wyczytaniu z crypto to reszta powinno tez sie zgadzac. Zdradz nam kolego czy to przeczytałeś :)
    Pozostaje kwestia dlaczego nie zadziałało przełozenie pamieci czyzby cos jeszcze jest w procesorze ? a moze to procesor szyfruje pamieć dlatego procek nie rozpoznał innej pamieci, nie mam czasu na eksperymenty bo sprawdził bym przekładajac procek razem z pamiecia. Może kto inny zainspirowany poeksperymentuje.
    Z.
  • Poziom 10  
    Wszystko śmiga piny sie zgadzaja, jedyna porażka to to ze nowy licznik nie obsluguje funkcji eco i nie wyświetla się na tablicy jak jest aktywny, programowao efekt jest taki ze nie da sie zakodować numuru z druga cyfra 1 jest tylko 8 i 9 np strare kodowanie 01135 w nowym licziku bylo 09130 i wiec zostawiłem na 09135. Wielkie dzieki za pomoc i proszę o udostępnienie nazwy programu ktorym czytałeś a jeżeli to możliwe udostepnienie samego programu.
    Z.
  • Poziom 28  
    brandy-p podzielisz się z nami tą informacją?
  • Poziom 10  
    Auto naprawione i poszło do klienta, ale niestety nie ma mozliwości załozenia licznika w audi A2 z wersji 1.4 tdi na 1.2 (przynajmniej z tych wersji co posiadałem) licznik z 1.4 nie ma wyświetlania funkcji eco i mozna sobie to podarować o ile przekoduje sie go na skrzynie automat wtedy wyświetla literke E lub D trzeba do zrobic w odpowiednim bloku dodajac komunikacje ze skrzynią. Przy próbie stadartowego kodowania nie ma mozliwości wybrać wersję ze skrzynią automatyczną. Niestety wskaznik paliwa pokazuje na odwrót a wiec trzeba wymienić rownież plytkę czujnika paliwa. Nie wiem czy jest mozliwość przeróbki programowej po kilku próbach poddałem sie i zdecydowałem się na przelutowanie dużego wyświetlacza ( bez pożadnej stacji lutowniczej nie ma co sie za to zabierać). Licznik pracuje normlanie ale niestety klient w starym liczniku miał uszkodzaną tarczę prdkościomierza i załozyłem mu z 1.4 ze skalowaniem do 240 efekt jest taki, że powyżej 80 zawyża o 20 km. Nie dysponowałem sprzętem aby zmienic skalowanie licznika ale klient był zadowolony, że udalo sie cokolwiek zrobić, ponoć licznik do 1.2tdi trudno dostać.
    Problem został rozwiązany i temat można zamknąć