Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rex Rotary 8715 Z+ - Ricoh FT 4615

17 Lis 2004 13:38 3767 21
 • Poziom 29  
  Czy ktoś ma doświadczenie w tych maszynach? Ma ona 140.000 kopii. Bęben, listwa i developer nie był wymieniany. Chyba musiałbym to wszystko wymienić + toner. Robi plamy toneru w przypadkowych miejscach i tło oczywiście. Jakie to są koszta, gdzie można dostać części i co radzicie.( Czy warto?). Pozdrawiam.
 • Poziom 15  
  140k bez wymiany fiu fiu - chyba nie możliwe heh
  z reguły to 60k oczywiście z niewielkim + lub -
  PM Counter sprawdzisz pod kodem 69
  koszt Bębna Listwy i Dewelopera (+ pasowałoby co jakiś czas wymienić V-ring takie małe gumowe uszczelki w mieszaczach dewelopera i będzie śmigać) to około 600-700 netto nawet na orginałach a nie zamiennikach (deweloper oczywiście zawsze jest oryginalny) i będzie śmigać jak złoto
  a czy warto ogólnie proste w serwisowaniu choć czasami kapryśne (poszukaj postów na tym forum o tych maszyn :P )

  Pozdrawiam heja
 • Poziom 29  
  A jak wygląda cała procedura? Wsypuję nowy developer - oczywiście po przeczyszczeniu wywoływaczki( wymiana listwy i bębna - proste) ale po deweloperze - co dalej - czy od razu założyć toner, czy trzeba wpisywać jakieś kody - jakie. Napiszcie mi. Pozdrawiam...
 • Poziom 13  
  inicjalizacja z włożonym tonerem kod 66
 • Poziom 29  
  A jak w tym cacku wchodzi się w kody?
 • Poziom 19  
  C , 107, przytrzymać wieterek,, powinno na wyswietlaczu pokazac się 1.
  W ostatnim tygodniu miałe 4 takie przypadki jak opisujesz wyżej. poprostu wymień developer, dokładnie wyczyść śmietniczeek(zapewne wiesz że nie ma w tym urządzeniu typowego śmietnika na zużyty toner).
  powodzenia
 • Poziom 29  
  A ile kosztuje toner i deweloper do niej. I gdzie kupujesz?
 • Poziom 15  
  toner orginał koło setki a "kompatybilne" widziałem ostatnio BlackPointa przez pół nawet na 8k hehe przy 5% zaczernieniu oczywiście deweloper w mojej firmie dla klienta idzie za 180 netto na 60k

  wszystko do kupienia => www.arbiko.pl

  Pozdrawim
 • Poziom 29  
  Seatt a ten nietypowy śmietniczek to co? Takie ala zakręcenie w wywoływaczce? Nie dokładnie zrozumiałem wejścia w kody - jutro klientowi muszę coś zaproponować. :( Pozdrawiam wszystkich.
 • Specjalista - kserokopiarki
  Maszyna nie ma typowego śmietniczka , po prostu należy dokładnie oczyścić powrotny obieg tonera. Polecam rozebrać wywoływaczkę w drobny mak i umyć detergentem wałek magnetyczny. Dla własnego bezpieczeństwa usuń lub wymień filtr ozonowy z tyłu maszyny. Ustaw też wszystkie parametry na fabryczne przed inicjalizacją dewelopera i bębna.
  Co do trwałości , to 140.000 to jest możliwe. Mam takiego NASHUATECA z przebiegiem 135.000 i robi cały czas bardzo ładne odbitki co mnie już trochę denerwuje ... :-)

  C.
 • Poziom 29  
  Jak ustawić parametry fabryczne i jak poprowadzić inicjację po wymianie developera, tonera i bębna? Pozdrawiam
 • Poziom 13  
  Ja osobiscie po wymianie tych czesci nie wracam do zadnych ustawien fabrycznych (tak jak ktos napisał te kopiarki są kapryśnie i z ustawieniami to róznie bywa). Ja zawsze robie tak. Oczywiscie bardzo dokladnie czyszcze caly zespół bębna ( jak ktoś tu już pisał dokłądnie wyczyść ten "śmietniczek" za listwą czyszczącą jak równiez wszystkie zakamarki w dewelopingu łącznie ze ślimakami). Następnie powkłądaj wszystko nowe i zasyp deweloper.
  Teraz przejdźmy do inicjalizacji. W kody wchodzisz żółte C > 107 > czerwone C (stop) i trzymasz przez ok.3 sekundy. Powinna się zaświecić 1 z kropką i migać. wpisujesz kod 66 i słoneczkiem zatwierdzaszt. Jest to inicjalizacja dewelopera trwa ok. 1 minuty i jak sie zatrzyma to 66 bedzie znowu migac. Teraz wpisujesz kod 93 następnie słonko. Pozniej ustawiasz 1 i naraz wciskasz słonko i przyciemnienie w góre. Wskaznik przeleci po skali i zacznie migac słonko. Jest to incjalizacja bębna, a tak naprawde kasowanie licznika i ustawienie napięć. I to koniec.
  Ewentualnie jeśli kopia jest za ciemna bądź za jasna wówczas kodem 48 ustwiasz światło. Standardowo ok.140. W góre jasniej w dól ciemniej. Na tym kodzie mozesz sobie robic próbne kopie.
  Myśle że odpowiedz jest wyczerpująca :-). Powodzenia.
 • Poziom 19  
  Nawiązując do tej maszyny mam pytanko. jak mruga to słoneczko
  " wieterek" co on sygnalizuje bo nie mogę tego nigdzie wyczytać.
  pozdrawiam
 • Poziom 13  
  Jesli miga Ci to słoneczko (wieterek :-) ) oznacza to problem z bębnem. Najprawdopodobniej nie styka gniazdo z tyłu zespołu bębna. Mozliwe tez ze po prostu ID sensor sie zepsuł. Sprobuj wymienic.
 • Specjalista - kserokopiarki
  KOLEDZY!!! Kopiarka 4015 / 4615 nie ma ID sensora!!! "mryganie słoneczka" oznacza brak styku między wywoływaczką a kopiarką (to śmieszne telefoniczne gniazdko i wyczka w zespole bębna) Przeczyść dobrze końcówki i sprawdź kabelki na złączu.

  Pozdrawiam. C.
 • Poziom 22  
  Hej! Wymień tylko nośnik i stosuj toner Katuna ( w żadnym wypadku oryginalny ricoha) sprawa plam sama się rozwiązuje.
 • Poziom 17  
  Na ile sprawdzony jest toner KATUNa z problemem plam .Będe wdzieczny za radę odnośnie tego problemu.
 • Poziom 22  
  Strzała!
  Temat toneru katunowskiego jest sprawdzony i pewny na bank. Swego czasu takie były zalecenia z samego Ricoha. Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  ktoś wie jakie ten sprzęt ma przebiegi między serwisami/konserwacjami??
 • Specjalista - kserokopiarki
  Jak u mnie 3-6 miesięcy (zależy od warunków w jakich pracuje) i 15 tys. kopii

  C.