Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka Senco PC1010PL - uszkodzenie wyłącznika ciśnieniowego

01 Lip 2011 16:34 3174 4
  • Poziom 8  
    Witam, ostatnio w ręce wpadła mi malutka przenośna sprężarka:
    Z takim silniczkiem:

Niestety nie pracowała ona dobrze, ponieważ po podłączeniu silnik raz działał raz nie. Np. po nabiciu zbiornika do 4bar gdy pompowałem koło i ciśnienie w zbiorniku spadało już się nie włączał, aż zeszło całe ciśnienie i po kilkukrotnej próbie zresetowania go ponownie napompował. W dodatku po takiej krótkiej pracy jest jak na mój gust dosyć ciepły. Dlatego odkręciłem silnik, wyłącznik ciśnieniowy i podłączyłem silnik bezpośrednio do gniazdka (bez włącznika). Pracował chwilę (około 20 sek) a następnie przestał. Resetowałem go kilka razy i tylko "buczy" co chwile (tak jakby chciał ruszyć ale nie mógł) i po kilku takich próbach załącza się na moment i znowu się grzeje. Co mu dolega?
    Sprężarkę dostałem od wujka, który mówił, że cewka była wymieniana ale najwyraźniej to nie to. Silnik jest na jedną fazę. Jego parametry na zdjęciu wyżej.
    Poza tym rozkręciłem wyłącznik i przy składaniu mi się połamał :( dlatego mam prośbę o podanie nazwy takiego wyłącznika ciśnieniowego aby był on również włącznikiem silnika.
    Pozdrawiam i liczę na pomoc.

• Poziom 28  
    W tych sprężarkach padały silniki.
  • Poziom 22  
    Kolego a jak go podłączałeś to miałeś kondensator podłączony. Ja bym stawiał na padnięty kondensator
  • Poziom 8  
    Tak wszystko było podłączone. Wujek mi go oddał bo mu się nie chciało nic więcej z nim robić tylko wymienił cewkę i okazało się, że to nie to. więc co zrobić? Spróbować jeszcze raz z cewką czy szukać innego silnika?

Zdanie zaczyna się wielką literą. Proszę poprawić pisownię wszystkich postów.
    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [retrofood]
  • Poziom 28  
    Takiego silnika raczej nie dokupisz oddaj do przewinięcia,możesz pokombinować z innym może coś dopasujesz, takie sprężarki montowaliśmy do maszyn do lodów :D