Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz piorący Portotecnica MIRAGE SUPER pompa nie podaje wody

01 Jul 2011 17:52 3485 2
 • Level 11  
  Witam
  Mam problem z odkurzaczem Portotecnica MIRAGE SUPER jak w temacie. Używałem go i pod koniec pracy zauważyłem że pompa nie podaje wody (słychać jak pracuje). Co wg. was może być przyczyną? Wężyk dolotowy sprawdziłem i jest drożny. Pompkę rozebrałem i nie widzę uszkodzeń. Zbudowana jest z cewki (chyba) w której jest rurka z tworzywa sztucznego, na rurce są dwa pierścienie stalowe oddzielone pierścieniem z tworzywa. W rurce jest tłoczek z gumowa kulką z przodu (działającą chyba jak zaworek) oraz 2 sprężyny z przodu i tylu tłoczka. Nie wiem jak taka pompka działa ale wydaje mi się że powinien być jakiś zaworek z tyłu (np. kulka)
  Dane z odkurzacza:
  Pompa 48W 220-240V 50-60 Hz 0.75 Mpa
  Dane z pompy:
  Model E Type EP7
  230V 50 Hz
  2/1 min. CI F 48 W
  CS M6294
  Dodam jeszcze że odkurzacz nie był nadmiernie ekspluatowany
  Proszę o pomoc. Pozdrawiam
 • Home appliances specialist
  Powinna być kulka, i jak to w tych pompach bywa: kulka się starła lub zagubiła w trakcie rozbierania pompy. Proponuję zakupić nową pompkę - wydatek niewielki: parę dyszek.
 • Level 11  
  Tak parę dyszek, ale jak na sprzęt profesjonalny to ta pompka za długo nie pochodziła. Znalazłem w internecie stronkę http://www.madeinthegarage.com/articles.php?lng=fr&pg=36 na której jest budowa podobnej pompki EP 4 i nie widzę na tych rysunkach z tyłu żadnej kulki. Czy moja pompka w budowie się różni? Bo ze zdjęć jest łudząco podobna do mojej. A może ktoś ma schemat budowy pompy EP 7.
  Może ktoś wie czy i gdzie można kupić sam wkład do tej pompy (tj. sprenżynki, kulki), bo okazuje się że z przodu przy wylocie była sprężyna z grzybkiem który stanowił zaworek przy tłoczku (powrotny). Włożyłem od długopisu ale jest za długa i za twarda.