Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak naprawić zawias do laptopa?

nietechniczna 01 Lip 2011 20:08 18051 8
  • #1 01 Lip 2011 20:08
    nietechniczna
    Poziom 2  

Witam wszystkich, mam poważny problem natury egzystencjonalnej. Miałam zakupić mamusi-estetce laptopa. Trafiłam Gericoma Hummera w- jak mi się wydawało- bardzo korzystnej cenie. Kupiłam i... załamałam się :) co prawda wiedziałam, że komp ma wyłamany fragment obudowy przy zawiasie, ale generalnie wyglądał jakby go zjadły myszy... Zakupiłam więc do niego nową klapę od Packarda Bella H5 (inwestycja warta połowę kompa), ale podczas wymiany okazało się, że zawiasy są poup***dalane. Przepraszam za wyrażenie, inaczej tegonazwać nie można. Chodzi mi konkretnie o te szyny do których się matrycę przykręca... były pospawane i znowu złamane... nie opłaca mi się tego naprawiać, a żal mi go po prostu do kosza wywalić :/ czy ktoś zna może jakiś niskobudżetowy sposób na naprawienie zawiasów? Nowe mnie będą kosztować przy dobrych wiatrach stówę,a ja za ten komp tyle właśnie dałam... Do głowy przychodzą mi różne niekonwencjonalne konstrukcje z drutu... czy da się coś z tym zrobić? Macie jakąś radę (oprócz wywalenia)?

2 8
  • #2 01 Lip 2011 23:03
    misiupan
    Poziom 35  

Podstaw kilka książek za ekranem, sklej laptopa klejem na stałe w pozycji otwartej, zmień laptopa :D Zawiasy można wzmocnić klejem dwu składnikowym - jeżeli chodzi o część mocującą w klapie, nie o sam zawias. Montowanie na stałe, jednorazowe, nie do rozłożenia w przypadku konieczności naprawy.

1
  • #3 01 Lip 2011 23:21
    nietechniczna
    Poziom 2  

Heh, no właśnie chodziłoby mi o jakieś mniej drastyczne rozwiązanie. Ten zawias w zasadzie to taki minikątownik (przykręca się do matrycy) no i sam zawias. Czy tw matryca się może trzymać tylko na jednym zawiasie?, drugi jest po prostu złamany- na zasadzie: sam zawias działa, bardzo ciężko chodzi i klapa się trzyma w pozycji pionowej, ale boję się, że się wyłamie z obudowy podczas rozkładania albo że matrycę uszkodzi... A klej do metalu? może klejem do metalu ten zawias skleję? Mętnie to tłumączę, ale liczę, że rozumiecie...

0
  • #5 02 Lip 2011 03:50
    gabik001
    Poziom 36  

Widzę to tak. Zawias który ciężko chodzi trzeba potraktować oliwą i kombinerkami go "rozbujać". Złamany element (zapewne ten co leci od zawiasu do górnej krawędzi matrycy) trzeba skleić klejem dwuskładnikowym ale w środek tego kątowniczka wstawić hartowany drut stalowy (niewielkiej średnicy) żeby go wzmocnić. Nie ma dużo roboty tylko wszystko pomału i dokładnie.

0
  • #6 02 Lip 2011 09:20
    hexoden
    Poziom 10  

Ja mysle ze najlepszym rozwiazaniem bedzie dla Ciebie zamowienie nowego zawiasu. Co bys nie zrobilem to bedzie rozwiazanie czasowe. Sproboj napisac w tej sprawie do producenta a raczej do serwiu gwarancyjnego i po.

0
  • #7 02 Lip 2011 09:56
    TM85
    Poziom 25  

Przy dostępności odpowiednich narzędzi i odrobinie smykałki wszystko jest do naprawienia. Ja wyłamane "z mięsem" zawiasy mocowałem ponownie poprzez podlutowanie blachy. Docinałem na wymiar, lutowałem na kwas. Po naprawie laptop w końcu zrobił się stabilny.Pacjentem był Amilo li1818 w którym klapa została w rękach po 2 latach użytkowania.

Najlepiej oddaj go jakiejś "złotej rączce" do zrobienia. Niekoniecznie informatykowi.

0
  • #8 02 Lip 2011 10:03
    zibiii
    Poziom 23  

Jako osoba naprawiajaca takie zabawki na codzien potwierdzam teorie kolegow, najlepiej bylo by wymienic na nowy, ale jak juz bardzo chcesz kombinowac to jakis slusarz powinien ci to polutowac na twardo i przy okazji rozruszac zatarty zawias, poprzez nasmarowanie go lub lekkie rozkrecenie jesli jest taka mozliwosc. Wrzuc fotki tych zawiasow to bedzie mozna cos wiecej pomyslec.

0
  • #9 04 Lip 2011 01:33
    crystek
    Poziom 9  

Przypadkowo mam zawiasy do tego laptopa. Jeśli chcesz odezwij sie.

2