Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nasłuch częstotliwości policji straży itp.

01 Lip 2011 21:14 83176 21
  • Poziom 9  
    Więc tak mieszkam nie daleko Poznania jakieś 15km.
    Czytałem dużo o podsłuchu policji straży itp. wiem że takich tematów jest bardzo dużo, ale proszę o wytłumaczenie tak wszystkiego po kolei. Co kupić co będzie można odbierać w jaki sposób, czy np.lotnisko Ławica z Poznania też będzie można odbierać w domu.
    Dzięki z góry za odp
    POZDRAWIAM
  • Moderator
    Uprzedzam, że za wszelkie "porady prawne" posypią się ostrzeżenia.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    http://radioscannerpolska.pl/index.html tu masz wszystkie częstotliwości służb . Kupujesz radio na zakres 136-174MHz wpisujesz interesującą cię częstotliwość z tej strony i słuchasz . Na alledrogo masz wiele modeli dostępnych w przyzwoitych cenach np Wouxun KG-699E lub bardzo tani PUXING PX-2RV .
  • Specjalista AGD
    Czyżby policja i inne służby nie mieli łączności kodowanej(szyfrowanej)?
  • Poziom 16  
    Między radiowozami nie . Modulacja FM .
  • Poziom 9  
    OK wielkie dzięki ale czy to 15 km z Poznania do mnie to nie za dużo? (może nawet 20km.)
  • Poziom 19  
    Ja mieszkam ok 10km od Poznania i nie mam większych problemów z odbiorem. Korzystam ze zmodyfikowanej wersji skanera ze Świat Radio. Ławicy niestety nie mogę odbierać, gdyż korzystają z modulacji AM.
  • Poziom 33  
    kaliszanin napisał:
    Wouxun KG-699E lub bardzo tani PUXING PX-2RV
    To są transceivery(TRX), czyli nadajnik(TX)+odbiornik(RX) w jednym, a kol. interesuje coś do słuchania.
    Z tych transceiverów, które zdarza mi się naprawiać funkcja skanera bywa uciążliwa w obsłudze dla usera, w przeciwieństwie do prawdziwych skanerów
  • Specjalista AGD
    Jakiej wartości użytkowej są skanery stacjonarne (UNIDEN UBC 780 XLT, RADIOSHACK 163, REALISTIC PRO-2005, AOR 2800, ICOM PCR 100, JIL SX 400)?
  • Poziom 9  
    Czyli na Ławice nie ma szans w ogóle?
    Wystarczy że się kupi to radio i już - ot tak można podsłuchiwać policję straż pożarną i inne?
    Wystarczy wpisać w radiu częstotliwość i jest?
    DZIĘKI ZA POMOC!
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Cytat:
    Wystarczy że się kupi to radio i już - ot tak można podsłuchiwać policję straż pożarną i inne?

Tak .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    Chodzi o to, że tytuły podobnych postów są czasem brane zbyt dosłownie i wywiązują się dyskusje nie koniecznie na tematy czysto techniczne.

Dodano po 8 [minuty]:

kol. interesuje zakup urządzeń, więc usuwam swoje pytania
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    mr.segregator napisał:
    Czyli na Ławice nie ma szans w ogóle?
    DZIĘKI ZA POMOC!

Da radę odbierać Ławicę (częstotliwość ok 118MHz modulacja AM), tylko Twój skaner musi mieć możliwość odbioru modulacji AM (lotnictwo) i nFM (pozostałe służby). Mój skaner to samoróbka na głowicy telewizyjnej więc nie wymagam od niego zbyt wiele. Powiem Ci tak, kiedyś w technikum kolega przyniósł fabryczny skaner. Gdy zobaczyłem co to potrafi to chciałem kupić coś podobnego. Później zbudowałem własny za niewielkie pieniądze i słuchałem może z kilka tygodni - w końcu mi się to znudziło :D. Pod tym linkiem znalazłem sklep z takimi odbiornikami. Ten MAYCOM AR-108 myślę że by się nadawał, ale lepiej aby w tej kwestii wypowiedział się jakiś krótkofalowiec, znający się na rzeczy:D

----
    Tutaj masz jeszcze kilka adresów z częstotliwościami:
    Link
    Link
    Link
    Link
  • Poziom 9  
    Ej wszystko ok, ale gdyby kupić coś takiego ja PUXING PX-2RV tylko z zakresem częstotliwość od 0-176 to można również słuchać cb radio, zwykłe walkie-talkie?
    I jeżeli dobrze rozumiem, to (jeżeli był by to PUXING PX-2RV tylko z innym zakresem ;)) chyba można by mówić przez to do użytkowników walkie-talkie, tak?

A przy okazji to jaki skaner polecacie taki na Ławice (AM) i całą resztę?
    (możliwie najtańszy bo też mi się wydaje że dość szybko może się to znudzić ale mimo wszystko chcę spróbować :) )
  • Poziom 2  
    Witam mam takie pytanko mam skaner intex ar-109 i mam takie pytanko http://www.radioscannerpolska.pl/ biorę z tąd częstotliwości i nic mi nie chodzi mieszkam w skarżysku kamiennej ale radio mi chodzi i raz coś tam złapałem a dalej nie zapie mi nic i proszę o pomoc jak to mam ustawić.

Moderowany przez c2h5oh:

Podpinanie się pod cudze tematy ze swoimi problemami nie jest mile widziane na forum:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1725727.html

• Poziom 34  
    Częstotliwości ze strony Pana Gillera są przestarzałe, więc mając je wbite możesz rzeczywiście nic nie odbierać.

Poza tym skanowanie do długotrwały proces. Ze swojego doświadczenia wiem, np., że coś słyszałem w czerwcu 2010 roku, a drugi raz to usłyszałem teraz w lipcu, czyli przerwa była 13-sto miesięczna.

Jedyne co możesz zrobić to wyposażyć się w antenę na VHF. Jeżeli nie chcesz kupować to na początek sam zrób dipol półfalowy:

:arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8319938 - przykładowe zdjęcia

:arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1758752 - wzory na długość ramion
  • Poziom 2  
    a może źle cos ustawiłem no właśnie nie wiem bo jestem początkujący cs.125 u mam noi nie wiem czy dobrze.
  • Poziom 16  
    Antena zewnętrzna to podstawa jeżeli mieszkasz poza miastem bardzo dobrym rozwiązaniem jest dipol z odpowiednio dobraną długością np; (dany wycinek pasma) , nadmienię jeszcze że stacjonarny skaner jest dużo lepszym urządzeniem do zastosowania jako bazę w domu , osobiście używam od kilku lat model Realistic pro2021 i efekt jest nieporównywalny do radia ręcznego (ręczniaka).
  • Poziom 28  
    RPAS napisał:
    nadmienię jeszcze że stacjonarny skaner jest dużo lepszym urządzeniem do zastosowania jako bazę w domu , osobiście używam od kilku lat model Realistic pro2021 i efekt jest nieporównywalny do radia ręcznego (ręczniaka).

ja bym tu nie generalizował. Jakość skanera nie zależy od tego czy jest stacjonarny, czy też przenośny. Teoretycznie w stacjonarnym da się upchnąć więcej "normalnych" cewek. Ja przetestowałem klika skanerów, te najtańsze to niestety szumofony. Kilka tyg temu zakupiłem flagowy Icom R20 - na f smerfów udało mi się zrobić test - smerf słyszany na R20 na 2 esy w Alinco DJX3 wogóle nie istniał na tej samej antenie. Może się też zdarzyć, że dany skaner lepiej działa w jednej f , i inny w innej.

Np AOR 8200 i 8600. Jeden to handy, drugi stacjonarka wykonana dokładnie na tych samych elemntach.
  • Poziom 9  
    Ok dzięki za odp, zamykam temat