Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault megane 1,6 75km 97r skaczą obroty.

01 Lip 2011 22:02 4073 4
  • Poziom 17  
    Witam.Mam problem megana odpala za pierwszym strzałem lecz gdy zejdzie z ssania falują obroty i trzęsie silnikiem ruszam i muli nie wkręca się na obroty wrzucam bieg jałowy dwa razy wcisnę pedał gazu i auto zaskakuje.Wszystko jest ok aż do momentu kiedy odstawie auto i za 10 min przychodzę odpalam i sytuacja się powtarza falują obroty i muł przy pierwszym ruszaniu tylko przy pierwszym i kolejnym odpaleniu później jedzie jak trzeba obroty nie falują na jałowym ani nie muli. Co jest?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Zawory ok! Podciśnieniomierz podmieniałem wymieniłem świece przewody i filtr paliwa. Wymieniłem czujnik temepratury wody ten biały sprawdzałem tez przepływomierz. Wyczyściłem krokowca i czujnik położenia wału bo był brudny. Po pierwszym odpaleniu i zejściu z ssania silnik pracuje bardzo dobrze na każdym biegu na jałowym też lecz po zgaszeniu i odpaleniu go po 10 min obroty schodzą ładnie ale za nisko do około 500 i wahają się do 550 i trzepie silnikiem jakby palił na 3 gary i ma muła po około minucie podwyższa obroty i pracuje stabilnie wychodzi z tego trzepania sam.Podmieniałem cewki z innego auta i nic.Rozkręcałem czujnik położenia przepustnicy obracając go chodzi delikatnie lecz luźno tak jakby miał luzy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    To już chyba wystarczy, co nie? .....@ poszukaj sobie warsztatu specjalizującego się we francuskich samochodach i tam proś o pomoc. Niestety całkowitemu laikowi nie jesteśmy w stanie wirtualnie pomóc. Zamykam.