Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stara centrala Aritech CS-250 brak kodu

srobo 01 Jul 2011 22:44 3210 3
Optex
    srobo
    Level 1  
    Witam,
    Mieszkam za granicą, od kilku lat w jednym domu, w którym zainstalowany jest system alarmowy, który ktoś przede mną uzbroił i odłączył od prądu. W czasie podłączenia napięcia alarm jest uzbrojony, i ani ja ani mój pan domu nie zna kodu użytkownika ani instalatora. Czy jest możliwość podpięcia bezpośredniego (modem, rs232, jtag) i przeprogramowania (ewentualnie zczytania kodu instalatora, dalej przez klawiaturę lcd)? Czy potrzebny jest moduł do rs232? Do nowszych Central używa się udx75 ale ta centrala ma około 10 lat.
    Zwracam się z prośbą, może ktoś z Was miał do czynienia z tego typu centralą, gdyż dzwoniąc do jakiejkolwiek firmy zakładającej alarmy tutaj w Irlandii słyszę tylko "wymiana na nowszy model"
    Centrala Aritech cs-250 v. 1.2
    Klawiatura cs-5500
    czujki ruchu, na tłukące się szkło oraz drzwi.

Nie jestem specjalistą w programowaniu tego typu central (pracowałem kilka miesięcy jako pomocnik przy instalowaniu sprzętu satel, ale po odczytaniu hasła i ustawień z centrali analogicznie do central satel powinienem sobie poradzić z zaprogramowaniem.

P.S.
    Zapomniałem dodać iż hasła standardowe niestety nie pasują, pozostaje więc tylko reset do ustawień fabrycznych. Może jest jakiś szybki sposób(np. zworka) Na zrobienie tego typu operacji?

Dziękuję i pozdrawiam,
    Piotr
  • Optex
    Robnaj
    Level 13  
    z centralami Aritech seria CS najmniejsze modele nie maja złącza RS232 (z CS-250 nie miałem do czynienia więc nie wiem musisz sprawdzić na płycie). Jeśli ma złącze to program UDX może się połączyć bo sama seria central CS ma trochę latek.
    Zakładając że ma RS232 i soft pasuje to łączenie z tymi centralami nie wymaga żadnych dodatkowych haseł po prostu wpinasz się uruchamiasz połączenie bezpośrednie i ciągniesz arkusze danych. Może zapnij linie rezystorem żeby po uruchomieniu nie włączała się w stan alarmu.

Tak na marginesie miałem pewien problem z CS-575 i zadzwoniłem do GE Security (dawny Aritech) po pomoc (bo kiedyś pewien gość Witek X przeprowadził u mojego pracodawcy krótkie szkolenie wprowadzające do tej centralki i miałem jego wizytówkę), niestety pan w GE powiedział mi że jedyny człowiek który zna tą centralę dość dobrze to Witek X ale już nie pracuje więc niestety mi nie pomogą.

Jeśli nieduży system to prościej będzie przywrócić ustawienia fabryczne i zaprogramować z ręki bo to jest dużo prostsze od obsługi programu UDX
    fabryczne hasło instalatora 1278
    fabryczne hasło master 1122
  • Optex
  • Helpful post
    Pikczu
    Level 16  
    srobo
    Pracuje z tymi centralami na co dzień, znam ją bardzo dobrze centrala powinna mieć złącze rs232 na płycie.
    Ma maksymalnie 24 zony. Szybciej ją przeprogramujesz z ręki zajmie to 15 minut.
    Mieszkam w Dublinie.
    Wysłałem Ci wiadomość na Priv zadzwoń powiem Ci przez telefon co i gdzie nacisnąć.
    NEOTRONIKalarm
    Level 15  
    Tez mialem szkolenie z panem Witkiem X :D nic dziwnego ze te centralki sie przestaly tak sprzedawac jak nie ma kto pomagac....
    I ten ze pan powiedzial mi kiedys ze nie ma mozliwosci przywrocenia kodow czy calkowicie zresetowac ten wynalazek zwroka czy inna magia jak tylko wyslac do GE, ale chodzilo o CS375, swego czasu duzo na tym robilem, analogiczna do 575.
    Pisz jaki miales problem moze jakos pomoge na tyle co pamietam.