Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W2K - brak klawiatury i myszy

02 Lip 2011 11:01 1560 6
  • Poziom 10  
    s Witam.
    Mam na biurku kompa, w którym ktoś wywalił mysz i klawiaturę.
    Obojętnie co podepnę - usb czy ps/2 - i tak nie ma mozliwości skorzystania z systemu.
    Klawiatura działa do momentu przejścia przez etap wyboru sposobu ładowania systemu - można wcisnąć F8, wybrać tryb ładowania - i później nie ma juz myszy i klawiatury.

System usiłuje zainstalowac sprzęt, ale okno ładowania sterownika stoi i oczekuje na potwierdzenie - trzeba nacisnąć ekranowy klawisz [DALEJ]. A klawiatura jest trup i mysz też.

Żadne tryby pracy nie pomagają, bo klawiatura trup.

Załadowałem konsole odzyskiwania z płyty XP. I szukam możliawości dodania do systemy strownika klawiatury.

IMHO sterownik klawiatury od W2K jest na dysku razem z systemem.
    Jeżeli będzie potrzebna płyta z W2K - nie problem.

Reinstalacja systemu mnie nie interesuje.

Miał może ktos podobny problem?
    Jakas podpowiedź?
  • Spec od komputerów
    Nie mozesz wykonac "instalacji nakladkowej" ?

Ostatnia dobra znana konfiguracja z pod F8 tez nic nie zmienia?
  • Poziom 10  
    Instalacja nakładkowa kasuje zainstalowane oprogramowanie.
    Ostatnia dobra konfiguracja - nic nie daje.

Pliki keyboard.sys i key01.sys - są na swoim miejscu.
    Zastanawiam się czy można, na piechotę, wyłączyć potwierdzanie instalacji sterownika.

• Poziom 43  
    JarekAR napisał:
    Instalacja nakładkowa kasuje zainstalowane oprogramowanie.

Nie - usuwa tylko aktualizacje (nowsze niż na płycie) i ew. niektóre sterowniki.

W konsoli odzyskiwania sprawdzałeś działanie klawiatur? - Jeśli tam jest to można spróbować od tej strony. Niestety nie pamiętam na ile funkcjonalność w2k różni się (jest mniejsza) od tej w XP jeśli chodzi np. o operacje na rejestrze.
  • Poziom 10  
    Sugerujesz, że po 'instalacji nakładkowej', bedę miał w systemie wcześniej zainstalowane aplikacje i serwery?

W kosoli nie ma klawiatur.
    Klawiatury działają, gdy system załaduję z płyty.

• Poziom 43  
    Nie wiem co to są "serwery" w systemie, ale naprawa wykonana poprzez nałożenie ingeruje tylko w obszar plików systemowych ( zamienia te na dysku, na te z płyty instalacyjnej - stąd konieczność aktualizacji po tej operacji).
  • Poziom 10  
    są zainstalowane apach i oracle.