Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pytania dotyczące wyjść z wieży Panasonic SA-AK57.

02 Jul 2011 13:36 2300 7
  • Level 16  
    Witam serdecznie.

Jeżeli pomyliłem forum to przepraszam. Chciałem zapytać się gdyż nie jestem pewien czy wyjście z nr 1 jest to wyjście do subwoofera aktywnego. Jeśli tak to jaki subwoofer byście polecili. A drugą sprawą są wyjścia oznaczone nr 2. Do czego one służą? Na wieży zauważyłem przycisk podpisany jako ''6CH DISCRETE INPUT'' Najbardziej chodzi mi o to aby z tego sprzętu który posiadam wyciągnąć jak najwięcej basu. Z góry dziękuję za pomoc.

Pytania dotyczące wyjść z wieży Panasonic SA-AK57. Pytania dotyczące wyjść z wieży Panasonic SA-AK57.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Moderator
    zylax4 wrote:
    czy wyjście z nr 1 jest to wyjście do subwoofera aktywnego

Tak.
    zylax4 wrote:
    Na wieży zauważyłem przycisk podpisany jako ''6CH DISCRETE INPUT''

Jest to wejście analogowe dla rozkodowanego sygnału 5.1 np. z DVD wyposażonego w dekodery dźwięku przestrzennego.
  • Level 16  
    Dziękuję za odpowiedź. A więc pod to wyjście mogę podpiąć np subwoofer aktywny 100W i bez problemu powinien mi grać oczywiście bez żadnych kombinacji? (niby na wyjściu pisz ''FOR 6CH INPUT) To nic nie przeszkadza?
  • Level 16  
    To jest po prostu wyjście sygnałowe na Subwoofer aktywny, a jakiej mocy zastosujesz subwoofer to już zależy tylko od Ciebie. Na pewno nic nie uszkodzisz ;-)

Zastanawia mnie tylko jedno czy to wyjście na subwoofer nie jest tylko przelotówką z wejścia 6CH
  • Moderator
    Może tak być - o tym świadczy napis "FOR 6CH INPUT". Bardzo możliwe, że subwoofer pracuje wyłącznie w trybie 6ch, gdy dostarczymy sygnał z zewnątrz. Z pewnością jest to opisane w instrukcji obsługi.
  • Level 16  
    Niestety posiadam instrukcję w języku angielskim wiec z tłumaczeniem może być problem. Spróbuję sprawdzić to miernikiem lub jakimś głośniczkiem podczas pracy wieży.
  • Helpful post
    Level 31  
    Właśnie zajrzałem do instrukcji i tam wyraźnie jest napisane, że sygnał na to gniazdo podawany jest tylko w trybie 6ch, czyli przekazuje do zewnętrznego aktywnego subwoofera to co wchodzi chinchem SUBWOOFER. Sama wieża na to gniazdo nic nie wysyła.
  • Level 16  
    Czyli lipa w proszku. Wielkie dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam