Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytania dotyczące wyjść z wieży Panasonic SA-AK57.

zylax4 02 Lip 2011 13:36 2090 7
  • #1 02 Lip 2011 13:36
    zylax4
    Poziom 16  

Witam serdecznie.

Jeżeli pomyliłem forum to przepraszam. Chciałem zapytać się gdyż nie jestem pewien czy wyjście z nr 1 jest to wyjście do subwoofera aktywnego. Jeśli tak to jaki subwoofer byście polecili. A drugą sprawą są wyjścia oznaczone nr 2. Do czego one służą? Na wieży zauważyłem przycisk podpisany jako ''6CH DISCRETE INPUT'' Najbardziej chodzi mi o to aby z tego sprzętu który posiadam wyciągnąć jak najwięcej basu. Z góry dziękuję za pomoc.

Pytania dotyczące wyjść z wieży Panasonic SA-AK57. Pytania dotyczące wyjść z wieży Panasonic SA-AK57.

0 7
  • Pomocny post
    #2 03 Lip 2011 12:28
    Pablo1964
    Moderator

zylax4 napisał:
    czy wyjście z nr 1 jest to wyjście do subwoofera aktywnego

Tak.
    zylax4 napisał:
    Na wieży zauważyłem przycisk podpisany jako ''6CH DISCRETE INPUT''

Jest to wejście analogowe dla rozkodowanego sygnału 5.1 np. z DVD wyposażonego w dekodery dźwięku przestrzennego.

0
  • #3 03 Lip 2011 13:14
    zylax4
    Poziom 16  

Dziękuję za odpowiedź. A więc pod to wyjście mogę podpiąć np subwoofer aktywny 100W i bez problemu powinien mi grać oczywiście bez żadnych kombinacji? (niby na wyjściu pisz ''FOR 6CH INPUT) To nic nie przeszkadza?

0
  • #4 03 Lip 2011 14:03
    MARR
    Poziom 16  

To jest po prostu wyjście sygnałowe na Subwoofer aktywny, a jakiej mocy zastosujesz subwoofer to już zależy tylko od Ciebie. Na pewno nic nie uszkodzisz ;-)

Zastanawia mnie tylko jedno czy to wyjście na subwoofer nie jest tylko przelotówką z wejścia 6CH

0
  • #5 03 Lip 2011 21:19
    Pablo1964
    Moderator

Może tak być - o tym świadczy napis "FOR 6CH INPUT". Bardzo możliwe, że subwoofer pracuje wyłącznie w trybie 6ch, gdy dostarczymy sygnał z zewnątrz. Z pewnością jest to opisane w instrukcji obsługi.

0
  • #6 04 Lip 2011 18:34
    zylax4
    Poziom 16  

Niestety posiadam instrukcję w języku angielskim wiec z tłumaczeniem może być problem. Spróbuję sprawdzić to miernikiem lub jakimś głośniczkiem podczas pracy wieży.

0
  • Pomocny post
    #7 05 Lip 2011 12:25
    huluk
    Poziom 30  

Właśnie zajrzałem do instrukcji i tam wyraźnie jest napisane, że sygnał na to gniazdo podawany jest tylko w trybie 6ch, czyli przekazuje do zewnętrznego aktywnego subwoofera to co wchodzi chinchem SUBWOOFER. Sama wieża na to gniazdo nic nie wysyła.

0
  • #8 05 Lip 2011 15:53
    zylax4
    Poziom 16  

Czyli lipa w proszku. Wielkie dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

0