Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CHALLENGE XTREME wkrętarko wiertarka - czy warto kupić?

Waller_Yan 02 Jul 2011 15:05 16488 11
    Waller_Yan
    Level 10  
    Zastanawiam się nad zakupem wkrętarko - wiertarki. Na Allegro wydłubałem ciekawą propozycję takiego sprzętu firmy " CHALLENGE XTREME " Maszynka posiada możliwość wiercenia z udarem, posiada też 2 akumulatory Cd- Ni.
    Są dwie możliwości wyboru i zakupu:
    Na napięcie 18V
    oraz 24 V
    Czy ktoś z Was pracuje na tym sprzęcie? Jaką posiada opinię na jego temat.
    Zaznaczam że sprzęt posiada angielską wtyczkę więc przeznaczony jest na rynek tamtejszy. Zapobiegliwy sprzedawca posiada także odpowiedni adapter do ładowarki.
    Czy warto zainwestować w tą markę czy poszukać czegoś innego? Dysponuję kwotą do 250zł.
    Jeśłi już to które napięcie 18 czy 24 v będzie "lepsze"?

http://allegro.pl/wkretarka-dwu-biegowa-18v-2-aku-udar-okazja-z139-i1655253073.html
    Pozdrawiam i prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź i radę.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Yarec
    Level 15  
    A czy możesz sprecyzować oczekiwania odn. sprzętu (do czego ?); sprawa napięcia 18/24 przekłada się na moc wykonawczą (sprawa stosunku przełożenia, ewent. obr.) a obecność 2 akumulatorów ułatwia eksploatację (1-używasz / 2-ładowanie), wtyk to się wymienia .
    Waller_Yan
    Level 10  
    Wiertarko - wkrętarka będzie wykorzystana do prac "od czasu do czau". Myślę o pracy przy wykończeniu budowanego domu. Wiercenie w cegle, suporeksie, wkręcanie i wykręcanie wkrętów przy montażu płyt gips karton itp... Po budowie zapewne przyda się w garażu jako sprzęt dla hobbysty i majsterkowicza.
    Wtyk - owszem wymienia się pod warunkiem, że nie stanowi integralnej części ładowarki. W tym przypadku chyba jednak wymiana nie wchodzi w rachubę gdyż z załączonych foto na Allegro wynika, iż obudowa mieści trafo.
    Yarec
    Level 15  
    Chodziło mi wtyk sieciowy, [ GB na Euro ]
    jak cena o.k. to brać ( do cegieł i betonu lepsze CUŚ za 25 zeta)
    A będzie służyć przy wykończeniu (cały czas).
    pawlos105
    Level 17  
    Sprzętu nie polecam mi się udar rozsypał w pierwszy dzień
    Yarec
    Level 15  
    pawlos105 cztaj wyżej, dlatego polecam "udar" za . . . . .
    Waller_Yan
    Level 10  
    pawlos105 wrote:
    Sprzętu nie polecam mi się udar rozsypał w pierwszy dzień

rozumiem że CHALLENGE XTREME się rozsypał... A gwarancję miałeś na to jakąś?? Sprzedawca na Allegro daje 90 dni... Jeśli się dobrze przyłożę zaplanowane prace mogę wykonać w 40dni i sprawdzić działanie .. jeśli się rozsypie.. - kwestia przepychanki ze sprzedawcą odnośnie gwarancji. Zależy mi na tym udarze.. jeśli bym nie potrzebował to w cenie 160 zł jest do wzięcia w normalnym sklepie Einhell 18V + 2 akumulatory i gwarancją na 3 lata!
    pawlos105
    Level 17  
    Wiertarka była kupiona jako nowa na giełdzie ale posiadała tylko gwarancję rozruchowa 1 dzień
    polecam lepiej zainwestować w coś lepszego a po za tym dobra wiertarka i bez udaru da rade
    Waller_Yan
    Level 10  
    Czy ktoś z Was ma jeszcze jakieś doświadczenia z marką CHALLENGE XTREME i ich wiertarko - wkrętarkami? Pozytywne i negatywne... Wasze opinie dotyczące w/w są bardzo wskazane i będą pomocne odnośnie podjęcia decyzji w sprawie zakupu.
    Janosik72
    Level 10  
    Ja mam mlotowiertarkę na SDS tej firmy 24V dwa akumulatory, może to nie jest demon pracy w porównaniu do dewalta, ale daje radę, używam go głównie do wiercenia w murze z drabiny jak na cenę jaką zapłaciłem to polecam tego producenta.
    Waller_Yan
    Level 10  
    Witam! Trochę mnie tu nie było ... człowiek robotą obłożony i dlatego teraz odpowiadam choć temat pewnie już dawno nieaktualny bo coś już kupiłeś. W moim przypadku problem z zakupem rozwiązał się w dość nieoczekiwany sposób - mianowicie w sklepie sieci "Biedronka" przy okazji zakupów mleka i bułek znalazłem wystawioną paletę z wkrętarkami o nazwie COMPARATOR... Akumulator litowo - jonowy 18V w plastikowej walizeczce z ładowarką. Wkrętareczka zgrabna i poręczna dobrze leży w dłoni i w cenie 99zł. Sprzęt na palecie zebrany ponoć był z innych sklepów tej sieci przeceniony o 3/4 ze względu na to że się nie sprzedał i wystawiony ponownie na sklep. Pełnosprawny i nowy. Nie zastanawiałem się długo i zakupiłem. Jestem miło rozczarowany gdyż przekonany byłem że to jednorazowego użycia maszynka. Okazało się całkiem inaczej... Wkrętarka pracuje na mojej budowie już 3rok !!! Dotychczas nie było z nią żadnego problemu. Bateria trzyma jak należy. Mechanicznie także daje radę. Zrobiłem tą wkrętarką dach i wykonuję nią też inne niewielkie prace włącznie z mieszaniem mieszadłem farb, kleju do siatki na styropian, wiercenie w cegle i H+H i innych prac na budowie. Szkoda że nie kupiłem wtedy dwóch wkrętarek... ale kto wiedział że to tak będzie dobrze się spisywać.