Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

10/10 GOhm - co to za rezystor?

02 Lip 2011 16:04 4023 15
 • Poziom 33  
  Nie wiem co to za program, ale zmień go. Jeśli rezystor jest taki jak na rysunku (brązowy-czarny-zielony), to jego rezystancja wynosi 1MOhm (10*10^5).
 • Poziom 16  
  Jeżeli jest brązowy czarny złoty to opór wynosi 1Ω.
 • Poziom 16  
  Nie mam pojęcia ,ale jeżeli ma takie kolory jak podałeś to na 100 procent 1Ω.
 • Poziom 33  
  Bo ktoś zrobił babola pisząc program. Kolejego babola zrobił dając kolor złoty w kolorze niezbyt złotym :)
 • Poziom 43  
  kukiz1986 napisał:
  jest brązowy czarny złoty
  Mówisz, masz:
  10/10 GOhm - co to za rezystor?

  A samego - wyżej pokazanego - programu, oraz również innych i służących do tego samego, poszukaj sobie w moich starych postach, a napisanych w tym dziale.

  Dodano po 8 [minuty]:

  A jak masz problem z j. niemieckim, to jest i bez niego, czyli po angielsku:
  10/10 GOhm - co to za rezystor?
 • Poziom 28  
  Obecnie coraz więcej osób posiada smartphony z Androidem, więc pozwolę sobie zaproponować wszystkim osobom interesującym się elektroniką aplikację "ElectroDroid", dostępną w Android Markecie za darmo. Są tam m.in. kalkulatory do Prawa Ohma, obliczania cewek, rezystorów, żywotności baterii, spadku napięcia, szerokości ścieżek, opisy bardzo dużej ilości wtyczek używanych w elektronice, a także symbole elektroniczne, bramki, szeregi wartości rezystorów, kondensatorów i mnóstwo innych przydatnych rzeczy. Polecam !!
 • Poziom 15  
  obecnie coraz więcej osób posiada smartphony , niestety coraz mniej osób posiada MÓZG
  Wystarczy się paru prostych rzeczy nauczyć i używać tego nieszczęsnego MÓZGU , szkoda zachodu z takimi programikami chyba tylko zagadnienia typu obliczanie cewek czy transformatorów są na tyle upierdliwe że warto programowo to załatwić ale reszta ??
 • Poziom 28  
  Świat idzie do przodu więc nie widzę powodu, żeby nie ułatwiać sobie życia takimi programami :-D
  Nie każdy jest zapalonym elektronikiem i zna wszystkie oznaczenia, wzory na pamięć ;-)
 • Poziom 15  
  sebek3 napisał:
  Świat idzie do przodu więc nie widzę powodu, żeby nie ułatwiać sobie życia takimi programami :-D
  Nie każdy jest zapalonym elektronikiem i zna wszystkie oznaczenia, wzory na pamięć ;-)


  Świat chyba jednak w pewnych kwestiach idzie do tyłu , teraz każdy jest wielki kozak bo umie złożyć coś używając specjalistycznych układów i już danych na tacy ich aplikacji, a karz jednemu z drugim prosty układ w 100% samemu zdziałać na paru tranzystorach czy wzm.operacyjnym to są jęki i krzyki, to samo w pzypadku tych oznaczeń wystarczy znać sposób ich "odcyfrowania" niczego na pamięć kuć nie trzeba parę razy odczytasz i się automatycznie nauczysz .

  Ten kto nie jest zapalonym elektronikiem niech znajdzie sobie inne hobby np. zbieranie znaczków , zaczynam mieć powoli dość tej całej lamerni która ostatnimi czasy opanowała internet i zgrywa z siebie wielkich fachowców a wystarczy prosty problem do rozwiązania nie ujęty w żadnym "datasheecie" i nagle ci szpece milkną .To jest również powód dla którego uparcie stosuje się mikrokontrolery tam gdzie ich nie potrzeba , ot nauczy się podstaw taki osiołek trochę liźnie topornego bascoma i już hulaj dusza piekła nie ma.

  W ten sposób daleko się nie zajedzie !

  Ps.Gdyby kolega Kukiz użył głowy i odszukał tabelkę z kolorami kodów paskowych na opornikach to by od razu wiedział jaką wartość ma ten rezystor , nie byłoby tego całego tematu a tak ,przez to że ułatwił sobie życie i skorzystał z błędnego pomocnika (zupełnie niepotrzebnego) w postaci programu ten temat powstał.
 • Poziom 37  
  sebek3 napisał:
  Świat idzie do przodu więc nie widzę powodu, żeby nie ułatwiać sobie życia takimi programami :-D
  Nie każdy jest zapalonym elektronikiem i zna wszystkie oznaczenia, wzory na pamięć ;-)


  No i na efekty nie trzeba długo czekać.
  Wystarczy trochę poczytać na Elektrodzie, jak gamonie zdobywają dyplomy, licząc na odpowiedzi i gotowe rozwiązania zadań.
 • Poziom 15  
  Kol.Serwis - masz absolutną rację ! Nie wspomnę o tym ilu producentów nie wie tak naprawdę co dokładnie produkuje skądś zdobyli opis układu który działa i bezmyślnie klepią go latami bez większych zmian , czasem nawet zacierają opisy elementów by inni "mega zdolni" nie skopiowali tego arcyskomplikowanego rozwiązania , raz na 10 lat zmienia PCB i obudowę produktu i piszą że "nowy model" .Skąd tacy się biorą ?? Ano z takich baranów co mózgu nie używają !

  że nie wspomnę o pracach dyplomowych lub o zgrozo magisterskich na poziomie początkującego amatora z epoki prlu

  Jacy "fachowcy" wyrastają z takich magistrzyn i inżynierków nie trudno się domyślić
 • Poziom 15  
  kukiz1986 napisał:
  Dobra dobra... wystarczy. Nie każdy musi być taki mądry jak wy. Nie używam elektroniki na co dzień i nie mam nawet zamiaru zaznajamiać się ze sposobem odcyfrowania rezystorów.
  Pozdrawiam!


  To kup sobie klaser i zamów na poczcie "prenumeratę" znaczków i się mieniaj z kolegami, jest wiele innych ciekawych zainteresowań.

  Chcesz naprawić urządzenie spawalnicze mając problem z odszyfrowaniem wartości głupiego rezystora ?? A to dobre !

  Ps.Polisę na życie masz ?? szczególnie ważne te punkty od śmierci poprzez rażenie piorunem lub wysokim napięciem. :D

  Czy myślisz że "elektronik -amator" nie musi posiadać pewnej wiedzy i umiejętności bo to że nie ma styczności z tym zawodowo czy "na co dzień" zwalnia go z tego ?

  Ja też nie mam na co dzień kontaktu z elektroniką i co z tego ?