Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka kolumna centralna do nietypowego zestawu ?

suspenser 02 Jul 2011 16:54 1307 3
    suspenser
    Level 10  
    Witam,

Chciałbym dokupić kolumnę centralną do posiadanego obecnie zestawu 5.0 i proszę o poradę które z wstępnie wybranych będą odpowiednie.

Aktualnie posiadany sprzęt to: wzmacniacz lampowy 5.1 Mengyue Mini, kolumny frontowe Pilot AS-200 [3-drożne, 200W, 4 ohm, głośniki basowe 2x20 cm], tylne Bose 501, subwoofer aktywny Mivoc [obudowa zamknięta z głośnikiem HCM-12T].

Sprzęt ma służyć zarówno do słuchania muzyki [rozszerzenie stereo do 5.1 przez przedwzmacniacz Yamaha lub stereo do wyboru, odtwarzane z winyli, kaset, CD, DVD] jak i do filmów na Blu-ray, DVD.
    Bardziej stawiam na jakość dźwięku niż moc, ale chciałbym, żeby kolumna centralna "pasowała" do reszty i nie spaliła się gdy rozkręcę wzmacniacz na maksa [Menguye potrafi w pełni napędzić aktualnie podłączone kolumny co widać po ich głośnikach basowych - no i oczywiście słychać].

Wstępnie kierowałem się wielkością głośników basowych [żeby były podobne do tych w kolumnach frontowych] oraz pasmem przenoszenia [z tych samych powodów].

Wybrałem więc:
    1) Audiomega - trochę poczytałem o tej "marce" i już ich nie chcę.
    2) Magnat Supreme C-250 - link: http://allegro.pl/magnat-supreme-c-250-2-l-gw-fv-kurier-w-cenie-i1692143784.html

Planuję wydać na tą kolumnę do 400 zł [może być używana].

Podpowiedzcie proszę co wybrać, żeby zgrało się z resztą zestawu.
    User removed account
    User removed account  
    suspenser
    Level 10  
    Dzięki za podpowiedź - ten Tannoy wydaje mi się najlepszy [spore głośniki - prawie jak w PILOT] :D

Czekam może jeszcze ktoś coś podpowie ...
    suspenser
    Level 10  
    Poczytałem trochę wątków na audiostereo i na razie zostaję przy 4.1 bo dołożenie centralnego może więcej namieszać niż poprawić, a i z ustawieniem go miałbym kłopot - podaję to bo ktoś jeszcze może zastanawiać się w podobnej sytuacji.