Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Orion 28DDA (100Hz)- spalony BUH1015HI

arturfir 17 Nov 2004 17:13 1762 14
    arturfir
    Level 11  
    Dostalem powyzszy TV, sprawdzilem i okazal sie ze ma spalony tranzystor BUH1015HI . Niestety nie moge go kupic, a sa dostepne wersje jednynie BUH1015 (bez HI na koncu).
    Czy moge uzyc ???
    I jak tak, to na co mam zwrocic uwage przed wstawieniem go zeby mi czasami sie znowu nie spalil, bo podejrzewam ze jakas przyczyna ze sie spalil musiala byc.

Pozdrawiam.
    trytronik
    Level 22  
    Ja w takim samym przypadku mialem uwalony trafopowielacz. I wstawilem tam BUH 1015 i chodzi do dzis. Aha zwrocic uwage na elektrolity filtrujace napiecie linii.

Pozdrawiam
    Krzysztof
    arturfir
    Level 11  
    To jak jest uwalone Trafo to mi szowu strzeli, czy troche wytrzyma, zeby zobaczyc czy trafo jest walniete?? Bo tani on nie jest.
    trytronik
    Level 22  
    Jesli trafo to pojdzie odrazu. Ale jeszcze sprawdz elka na kolektorze. Bo to niekoniecznie trafo musi byc przyczyna uszkodzenia tranzystora.

Pozdrawiam
    Krzysztof
    arturfir
    Level 11  
    A czy nie powinienem odizolowac tego nowego tranzystora od radiatora?
    Bo ten HI ma obudowe cala plastikowa, a ten nowy ma metalowy tyl zwarty z kolektorem.

Pozdrawiam.
    trytronik
    Level 22  
    Jeśli nie masz izolowanego to musisz dać podkładke mikową.

Pozdrawiam
    Krzysztof
    arturfir
    Level 11  
    Przy wlaczeniu z pilota po 5 sek. "strzela iskrami" trafo.
    Takze musze zamowic i zobaczymy co dalej :)
    trytronik
    Level 22  
    To najprawdopobniej powinno być dobrze no chyba że trafo mocno strzela i posiało jakieś scalaki.

Pozdrawiam
    Krzysztof
    arturfir
    Level 11  
    Witam ponownie.
    Wstawilem nowe trafo. TV odpalil i chodzil ok. 15 minut bez zastrzezen.
    Ale niestety znowu padl BUH1015.
    Czy moze to byc powod ze nie wstawilem BUH1015HI (oryginalnie taki tam byl) ???

Pozdrawiam.
    trytronik
    Level 22  
    No więc sciągnił pdf'a do jednego i drugiego i porównaj istotne parametry i się dowiesz czy można je stosować zamiennie.

Krzysztof
    arturfir
    Level 11  
    Roznica jest tylko w rozpraszanej mocy oryginal ma 70W a ten nowy 160W.
    arturfir
    Level 11  
    Moze i lepiej. To czemu sie pali?? Czy moze to byc wplyw ze zastosowalem podkladke mikowa i ma gorsze odprawadzanie ciepla?
    Co ewentualnie moze byc jeszcze powodem? Czy moze byc to problem zlych impulsow sterujacych?? Nie moge niestety znalezc schematu do tego TV (z przebiegami).
    a posiadam oscyloskop, ale niestety dopiero od niedawna no i nie bardzo jeszcze wiem jak z niego korzystac do naprawy TV, jakie powinny miec ksztalty przebiegi i w jakich punktach.

Prosze o jakies podpowiedzi.
    Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie :(

Pozdrawiam Artur.
    arturfir
    Level 11  
    Witam ponownie.
    Nie wiem czy zamawiac oryginalnego BUH1015HI czy probowac na tym nieizolowanym (mam jeszcze jeden :) )??
    Prosze pomozcie.
    Moze ktos by dysponowal schematem do tego TV .

Bede wdzieczny za kazde sugestie.
    arturfir
    Level 11  
    Zrobilem sobie przerwe z tym TV, ale wrocilem z powrotem do niego. Przyjrzalem sie dokladnie kondensatorowi w zasilaczu 150uF / 450 V i ma spore wybrzuszenie na gorze.
    W zwiazku z tym takie pytanie, niestety nie moge takiego znalezc, czy moge wstawic na nap. 400V ??
    No i czy to "wybrzuszenie" moglo byc przyczyna palenia HOT''a ??

Pozdrawiam