Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

phaeton 4.2l wypadanie zapłonów

02 Jul 2011 17:30 3784 3
  • Level 2  
    Witam, dopiero się zalogowałem na elektrodzie. Mam problem z phaetonem 4.2l. Auto zostało przywiezione z USA i podlegało akcji serwisowej z wymianą cewek. Ponoć została wykonana przez serwis w Polsce... W aucie brakowało jeszcze katalizatora. Wymieniłem jeszcze świece i założyłem brakujący katalizator, po próbie odpalenia samochód pali ale bardzo nierówno.
    Po sprawdzeniu wyskakują błędy:
    p0300 - losowe wielokrotne wypadanie zapłonów;
    p0301 - cylinder 1 wykryte przerwy w zapłonie;
    p0302 - cylinder 2 wykryte przerwy w zapłonie;
    p0303 - cylinder 3 wykryte przerwy w zapłonie;
    p0304 - cylinder 4 wykryte przerwy w zapłonie;
    p0306 - cylinder 6 wykryte przerwy w zapłonie;
    p0308 - cylinder 8 wykryto wypadanie zapłonu;
    p0706 - obwód czujnika A zakresu przełożenia, zakres/osiągi
    Doradźcie co może być przyczyną. Wtryskiwacze, paliwo lub filtr paliwa (w baku jest jeszcze amerykańskie z niższą jednostką oktan), Czy poprostu serwis "wykonał" akcję serwisową która nie miała miejsca a przyczyną są te nieszczęsne cewki... Czy jeszcze jakaś elektronika poza cewkami.
    Pozdrawiam
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 35  
    Jedziesz do serwisu i udzielą ci info na ten temat.
    Elektroniki jest sporo w tym autku.
    Masz książkę serwisową?

Raczej coś z paliwem , jesteś dobry w te klocki i masz czym diagnozowac auto?
  • Level 2  
    hmm dobry? nie jestem z branży, jeden rok samochodówki - raczej to tylko hobby, mam swojego lyncha diaguna X431, ogólne pojęcie na temat mechaniki i zapał..;) czasem to za mało..
    wiesz do autoryzowanego serwisu we wrocławiu mam wiele uwag i przestałem ufać ich opiniom.. normalni przekręciarze.. wycenili mi po oględzinach auta że brakuje 2ch katalizatorów przednich (podali mi indeksy brakujących części). Katalizator jest z indeksem QX czyli część podlegająca recyclingowi - wymiana ze zwrotem używanej części. Cena w serwisie jednego katalizatora to 5000zł przy wymianie ale jako że (ponoć) ich w aucie nie było koszt bez zwrotu = 7500zł/szt. Zdecydowałem że kupię części na angielskim ebay, za sztukę nowego z wysyłką zapłaciłem ok 2000zł. Przywiozłem do serwisu gdzie okazało się że to ponoć nie te gdyż brakuje 2ch - przedniego i tylnego prawego, a nie 2ch przednich...
    W takiej sytuacji obowiązuje prawo ograniczonego zaufania - poszedłem na plac i porobiłem fotki auta od spodu. Okazało się że brakuje nie dwóch tylko jednego - tylnego. Czyli nie w ogóle nie te które właśnie zakupiłem.... Kupiłem więc kolejny i zabrałem od nich auto... Nie wiem.. chcieli mnie zrobić na 7500zł za część której nie brakowało..??
    W wycenie było jeszcze kilka takich kwiatków jak montarz czujnika pozycjonowania:
    - demontarz tylnej osi = 750zł
    - czujnik pozycjonowania = 500zł
    - montarz tylnej osi = 750zł
    suma 2000zł tymczasem kupiłem używany za 200zł i po zdjęciu samego koła zainstalowałem go sam... powiedzmy że wycenili by to na 600zł a nie 2000..
    masakra... jak ufać takim naciągaczom.. mam wrażenie że ta akcja serwisowa to zwykły pic.. a części które wpisali na moje konto zostały sprzedane komercyjnie...
  • Level 35  
    We breslau na pewno znajdziesz mogoś kompetentnego.