Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przeróbka zasilacza Zixiaoxina.

02 Jul 2011 17:36 13250 11
  • Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    User removed account
    User removed account  
    User removed account wrote 0 posts with rating 0, helped 0 times. Been with us since 1978 year.
    Paolo1976
    Level 24  
    Przydałaby się oprócz zdjęć jakaś dokumentacja, np. schemat, bo pewnie znalazłoby się parę osób które mają ten model zasilacza, a też chciałyby dokonać takiej modyfikacji. Swoją drogą, czy w oryginale u Ciebie też dioda przy zwarciu zmieniała kolor z czerwonego na zielony zamiast na odwrót? Bo w moim Chińczykowi coś się chyba pomyliło i tak właśnie sygnalizuje przeciążenie. Chyba, że był daltonistą :-)
    Tomasz.W
    Level 35  
    Motronic wrote:
    ....Nie daję gotowych rozwiązań, a podaję pewne szczegóły konstrukcyjne, może ktoś skorzysta przy przeróbce.....
    A możesz powiedzieć gdzie są te "szczegóły konstrukcyjne" :?: Opisałeś jedynie swoje preferencje w temacie zasilacza. Stwierdzenie zrobiłem "to" zrobiłem "tamto" do szczegółów zaliczyć się raczej nie da.
    Motronic wrote:
    ....Edit-kto raportuje ten temat i o co mu chodzi? Niech napisze do mnie wprost, na PW!....
    Nie wiem kto to raportował ani co napisał, ale według mnie miał rację. Wstawiłeś kilka zdjęć z których nic nie wynika. Coś tam napisałeś, z czego też nic nie wynika. I oczekujesz na pokłony uwielbienia.

P.S.
    Tak tak, wiem że (na tym forum) moderator zawsze ma rację :D i to co napisałem wyląduje w koszu.
    User removed account
    User removed account  
    mrrwho
    Level 15  
    Motronic wrote:
    Pokazałem jak ja zrobiłem, na co trzeba zwrócić uwagę, i tyle.
    Ktoś będzie przerabiał to dziadowstwo to może skorzysta z tego....

Gdzie tam dziadostwo ? Przecież jak ostatnio się gawiedź rozwodziła nad tematem jednego z zasilaczy że autor tyle kasy wydał na zrobienie solidnego zasilacza a mógł solidny chiński sprzęt typu zixiaoxina i innych xiangsrang.....etc kupić za niewygórowaną kwotę :D .O dziwo ja tez osobiście miałem okazję zauważyć tą wadę tegoż wspaniałego urządzeni ale nie modyfikowałem tylko poprosiłem o inny pozbywając się tegoż produktu :D i dostałem solidny polski zasilacz z tego okropnego prlu i na nim pracowałem, a było to w firmie która do dziś dzień produkuje kogutki i sygnalizatory dla naszych kochanych niebieskich ludzików na P.:D
    User removed account
    User removed account  
    mrrwho
    Level 15  
    Mi się uda za psie pieniądze bo mam przysłowiową ciężarówkę części z demontażu włączając w to trafa sieciowe o odp. mocy radiatory rozmiarów wszelakich ,obudów różnych też mnogo więc jak dla mnie to kawałek laminatu parę drobnych elementów i kilka potencjometrów jakiś multimetr do tego i mam dobry zasilacz.Zresztą ja w ogóle przez to rzadko coś kupuję nauczyłem się przez lata bezbłędnie oceniać i sprawdzać elemety z wylutu przez co bardzo rzadko bywam w sklepach elektronicznych.

Ale jak ktoś nie ma takich zbierackich zdolności to faktycznie może być to jakaś baza.
    Gibol
    Level 17  
    Ja posiadam tego Zhiaoxina RXN-305D. Muszę powiedzieć, że sprawuje się bardzo dobrze, mam go od jakiegoś roku i żadnych przykrych niespodzianek z nim nie było, całkiem solidny sprzęt, może tylko denerwuje wentylator który chodzi z pełnymi obrotami cały czas, jak będzie mi to bardzo przeszkadzać to nie problem to zmienić, ale jak na razie da się wytrzymać ;P
    Adam Pyka
    Level 19  
    Paolo1976 wrote:
    Przydałaby się oprócz zdjęć jakaś dokumentacja

Dokładnie - z chęcią też bym przerobił swojego chińczyka i dziwi mnie, że kolega nie udostępnia wzorów pcb czy choćby schematów. Poświęcać sporo czasu na coś co zostało już odkryte i opracowane jest lekko bez sensu - nie po to jest forum. Czekamy zatem na lepsze opracowanie.
    User removed account
    User removed account  
    stanley019
    Level 15  
    Generalnie może się nie znam za bardzo na budowie od podstaw, może nie liczę własnego czasu itd. ale obudowa potencjometry gniazda wyłącznik i mierniki, to ani dużo ani mało. Choć myślę że da się zmieścić w tych pieniądzach, idea mi się podoba zmusza do myślenia, chyba o to chodziło. L200 pracuje w adaptacji z noty katalogowej?
    Pewnie popełnię straszne głupstwo ale zapytam jednak, co jest lepsze kolejny klon z e-lab czy chińczyk (przerobiony) i dlaczego?
    mrrwho
    Level 15  
    Stanley- Ja osbiście myślę, że kupując wszystko ze sklepu do swojego zasilacza, to cenowo wyjdzie podobnie, zaś właściwości całego urządzenia będą zbliżone do takiego lekko podrasowanego chińczyka.Jednak gdy robisz zasilacz podwójno/symetryczny i chcesz by miał "ręce i nogi" oraz te 4-5A przy 2X30V, to zbudujesz taniej swój własny.