Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka zasilacza Zixiaoxina.

02 Lip 2011 17:36 12413 11
  • #2 03 Lip 2011 00:04
    Paolo1976
    Poziom 24  

Przydałaby się oprócz zdjęć jakaś dokumentacja, np. schemat, bo pewnie znalazłoby się parę osób które mają ten model zasilacza, a też chciałyby dokonać takiej modyfikacji. Swoją drogą, czy w oryginale u Ciebie też dioda przy zwarciu zmieniała kolor z czerwonego na zielony zamiast na odwrót? Bo w moim Chińczykowi coś się chyba pomyliło i tak właśnie sygnalizuje przeciążenie. Chyba, że był daltonistą :-)

• #3 03 Lip 2011 11:04
    Tomasz.W
    Poziom 35  

Motronic napisał:
    ....Nie daję gotowych rozwiązań, a podaję pewne szczegóły konstrukcyjne, może ktoś skorzysta przy przeróbce.....
    A możesz powiedzieć gdzie są te "szczegóły konstrukcyjne" :?: Opisałeś jedynie swoje preferencje w temacie zasilacza. Stwierdzenie zrobiłem "to" zrobiłem "tamto" do szczegółów zaliczyć się raczej nie da.
    Motronic napisał:
    ....Edit-kto raportuje ten temat i o co mu chodzi? Niech napisze do mnie wprost, na PW!....
    Nie wiem kto to raportował ani co napisał, ale według mnie miał rację. Wstawiłeś kilka zdjęć z których nic nie wynika. Coś tam napisałeś, z czego też nic nie wynika. I oczekujesz na pokłony uwielbienia.

P.S.
    Tak tak, wiem że (na tym forum) moderator zawsze ma rację :D i to co napisałem wyląduje w koszu.

• #4 03 Lip 2011 12:10
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 03 Lip 2011 14:52
    mrrwho
    Poziom 15  

Motronic napisał:
    Pokazałem jak ja zrobiłem, na co trzeba zwrócić uwagę, i tyle.
    Ktoś będzie przerabiał to dziadowstwo to może skorzysta z tego....

Gdzie tam dziadostwo ? Przecież jak ostatnio się gawiedź rozwodziła nad tematem jednego z zasilaczy że autor tyle kasy wydał na zrobienie solidnego zasilacza a mógł solidny chiński sprzęt typu zixiaoxina i innych xiangsrang.....etc kupić za niewygórowaną kwotę :D .O dziwo ja tez osobiście miałem okazję zauważyć tą wadę tegoż wspaniałego urządzeni ale nie modyfikowałem tylko poprosiłem o inny pozbywając się tegoż produktu :D i dostałem solidny polski zasilacz z tego okropnego prlu i na nim pracowałem, a było to w firmie która do dziś dzień produkuje kogutki i sygnalizatory dla naszych kochanych niebieskich ludzików na P.:D

• #6 03 Lip 2011 15:16
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 03 Lip 2011 15:20
    mrrwho
    Poziom 15  

Mi się uda za psie pieniądze bo mam przysłowiową ciężarówkę części z demontażu włączając w to trafa sieciowe o odp. mocy radiatory rozmiarów wszelakich ,obudów różnych też mnogo więc jak dla mnie to kawałek laminatu parę drobnych elementów i kilka potencjometrów jakiś multimetr do tego i mam dobry zasilacz.Zresztą ja w ogóle przez to rzadko coś kupuję nauczyłem się przez lata bezbłędnie oceniać i sprawdzać elemety z wylutu przez co bardzo rzadko bywam w sklepach elektronicznych.

Ale jak ktoś nie ma takich zbierackich zdolności to faktycznie może być to jakaś baza.

• #8 03 Lip 2011 22:09
    Gibol
    Poziom 17  

Ja posiadam tego Zhiaoxina RXN-305D. Muszę powiedzieć, że sprawuje się bardzo dobrze, mam go od jakiegoś roku i żadnych przykrych niespodzianek z nim nie było, całkiem solidny sprzęt, może tylko denerwuje wentylator który chodzi z pełnymi obrotami cały czas, jak będzie mi to bardzo przeszkadzać to nie problem to zmienić, ale jak na razie da się wytrzymać ;P

• #9 06 Lip 2011 00:23
    Adam Pyka
    Poziom 19  

Paolo1976 napisał:
    Przydałaby się oprócz zdjęć jakaś dokumentacja

Dokładnie - z chęcią też bym przerobił swojego chińczyka i dziwi mnie, że kolega nie udostępnia wzorów pcb czy choćby schematów. Poświęcać sporo czasu na coś co zostało już odkryte i opracowane jest lekko bez sensu - nie po to jest forum. Czekamy zatem na lepsze opracowanie.

• #10 06 Lip 2011 08:31
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 11 Lip 2011 19:56
    stanley019
    Poziom 15  

Generalnie może się nie znam za bardzo na budowie od podstaw, może nie liczę własnego czasu itd. ale obudowa potencjometry gniazda wyłącznik i mierniki, to ani dużo ani mało. Choć myślę że da się zmieścić w tych pieniądzach, idea mi się podoba zmusza do myślenia, chyba o to chodziło. L200 pracuje w adaptacji z noty katalogowej?
    Pewnie popełnię straszne głupstwo ale zapytam jednak, co jest lepsze kolejny klon z e-lab czy chińczyk (przerobiony) i dlaczego?

• #12 11 Lip 2011 20:06
    mrrwho
    Poziom 15  

Stanley- Ja osbiście myślę, że kupując wszystko ze sklepu do swojego zasilacza, to cenowo wyjdzie podobnie, zaś właściwości całego urządzenia będą zbliżone do takiego lekko podrasowanego chińczyka.Jednak gdy robisz zasilacz podwójno/symetryczny i chcesz by miał "ręce i nogi" oraz te 4-5A przy 2X30V, to zbudujesz taniej swój własny.