Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piramida Wytwarzjąca napięcie od 6v do 16v Działające Urządzenie !

quaku23 06 Lip 2011 00:49 18269 74
  • #61 06 Lip 2011 00:49
    _jta_
    Specjalista elektronik

A to ja mam z tym problem, bo czytałem opis eksperymentu - zebrano najbardziej znanych różdżkarzy,
    przygotowano im rury pod klepiskiem stodoły, i puszczano wodę przez losowo wybraną rurę, a oni mieli
    określać, przez którą rurę aktualnie płynie woda. Zdecydowana większość odpadła po pierwszej serii
    prób, paru miało więcej trafień, niż powinno być przy losowym wybieraniu, więc mieli drugą serię, ale
    w niej odpadła reszta - nikt nie zdobył nagrody, a była spora. Z drugiej strony, kiedyś podczas suszy
    sprawdziłem różdżką okolicę studni znajomego i odniosłem wrażenie, że z jednej strony coś wyczuwam
    - on wlazł do studni z łomem (tam nie było wody, trochę błota na dnie), kilka razy stuknął z tej strony,
    którą mu wskazałem, i musiał szybko uciekać ze studni, bo zaczęła napływać woda. I co mam myśleć?

• #62 06 Lip 2011 01:07
    MCbx
    Poziom 28  

Mnie się spodobało kilka rzeczy:
    - Palacz, który 30 minut szuka zapalniczki;
    - Tulejka, której nie można wstrząsać i ubijać nadzienia, ale można stukać weń pokrywką (co na to cząsteczki?) tudzież (video part 2 / youtube part 9) kręcić na wszystkie strony (piasek przekręcił się już ze 20 razy);
    - Sweterek Pana Wynalazcy z części 2 ;)

A podsumowując to jest to zlepek istniejących pseudo-implementacji teorii, np. Reicha (własności materii organicznej i nieorganicznej), Rife'a (zachowanie ciał sypkich/ciekłych w HF/HV) czy Colera (transformatory na podejrzanych rdzeniach).

Jak ktoś wspomniał o silnikach na magnesy stałe, to jest naprawdę do zbudowania. Były działające egzemplarze. Tylko były, bo po kilku dniach działania magnesy zawsze trafiał szlag i traciły właściwości.

• #63 06 Lip 2011 01:10
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 42  

_jta_ jesteś przecież fizykiem nie metafizykiem. Możesz być w pewnym zakresie mało dokładnym detektorem pewnych wartości fizycznych. Wyczuwasz różnicę potencjałów elektrycznych w niewielkim zakresie (:D :cry:) różnicy ciśnień (dzwięki) wycinka spektrum energi elektromagnetycznej i pH (kwaśno czy ,,ługowato). Potrafisz ocenić wektor przyspieszenia grawitacyjnego (błędnik), różnicę temperatur i niewiele więcej. Ok, sam zaliczm się do meteopatów ale to przecież reakcja organizmu ludzkiego na zmiane wartości fizycznych (ciśnienia atmosferycznego, temperatury i wilgotności.) A tu ? Jeżeli posiadasz jakąś TEORIE dotyczącą charakteru detekcji wody pod ziemią przez organizmy żywe (ludzie i podobno koty) - podziel się nią z nami.

• #64 06 Lip 2011 01:10
    Jarkon2
    Poziom 25  

Krzysztof Kamienski - no akurat takich zawodowców to nie znam, ale nie przeczę, że może być sporo oszustów, jak wszędzie niestety.
    Znam tylko osoby, które hobbystycznie nauczyły się obsługi różdżki jak i wielu innych 'dziwactw' :D
    O, brawo _jta_ :) Zacznijmy mówić o własnych doświadczeniach, jestem pewien, że większość ludzi znajdzie coś, czego nie umie sobie wytłumaczyć ani też oficjalna nauka im w tym nie pomoże. A jest tego sporo :)
    Oczywiście nie po to, żeby się ekscytować, lecz znaleźć wyjaśnienia.

• #65 06 Lip 2011 01:16
    pudzianowski
    Poziom 28  

_jta_ napisał:
    ... I co mam myśleć?

Witam.
    Myśl nad spożytkowaniem daru.
    Pozdrawiam.
    Mateusz.

• #66 06 Lip 2011 01:24
    Jarkon2
    Poziom 25  

pudzianowski napisał:
    Myśl nad spożytkowaniem daru.

Bez przesady, to żaden dar. To najzwyklejsze w świecie zjawisko, które nie ma jeszcze naukowego wyjaśnienia. Nauczyć się tego może praktycznie każdy (może z małym % wyjątków, jak we wszystkim), kwestia tylko ćwiczeń. Podobnie jest z wychodzeniem z ciała, jest wiele technik, które pozwalają to opanować.
    Gorzej jest z telepatią i jasnowidzeniem, bo na te zjawiska chyba nie ma wypracowanych technik, ani żadnych ćwiczeń, żeby je opanować. A może jeszcze nie słyszałem o nich :)

• #67 06 Lip 2011 01:55
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 42  

Jarkon2 napisał:

wychodzeniem z ciała, jest wiele technik, które pozwalają to opanować.

Tak, a najlepsza to czytanie Forum Elektroda :D :cry:

• #68 06 Lip 2011 02:53
    Jarkon2
    Poziom 25  

Krzysztof Kamienski napisał:
    Tak, a najlepsza to czytanie Forum Elektroda :D :cry:

Nie, najlepsza to metoda 4+1, najłatwiejsza. Wymaga tylko przezwyciężenia lenistwa, które najbardziej przeszkadza wielu osobom :)
    Choć jak widzę trzeba też najpierw przezwyciężyć ignorancję ;)
    Pisałem już o tym zjawisku tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1202182-240.html#7950537
    Polecam też ok. 40 min filmik nagrany przez człowieka z bardzo dużym doświadczeniem w tym temacie:
    http://www.youtube.com/watch?v=vCDWcgvT9BM&feature=player_embedded

• #69 06 Lip 2011 08:22
    ^ToM^
    Poziom 32  

_jta_ napisał:
    Autor twierdzi, że mu zadziałało. Napięcie kilka V to trochę za dużo, jak na ogniwo chemiczne - trzeba by połączyć kilka szeregowo.

Ee tam, twierdzić sobie może, skoro zadziałało to powinno działać w nieskończoność. My na to mówimy tu sobie ogniwo, ale to tak naprawdę nie jest ogniwo. On tam wsypał jakiś piasek a nie zauważyłem przenośnika jonów czyli elektrolitu. Raczej myślę, że ten piasek to obciążnikiem aby mu to lepiej wisiało w pionie :D

_jta_ napisał:

Zależność od miejsca sugeruje, że łapie falę radiową - może akurat jest blisko nadajnika?

No tak, o ile ten warsztat ma pod samym nadajnikiem ale o mocy tak ze 2MW.
    W mojej ocenie, po jasności świecenia tej żarówki halogenowej wynika, że wydziela się tam moc rzędu co najmniej 20-40W.

_jta_ napisał:

Ale fala radiowa daje napięcie zmienne,
    a jakkolwiek z przypadkowo złożonych materiałów może wyjść jakiś prostownik, to nie na tyle dobry, by działał, jak opisuje autor...

Rzeczywiście, mogłoby tak być. On to ma z rur miedziany, więc na jej powierzchni łatwo wytworzyć tlenek miedzi, który jest dobrym półprzewodnikiem. Jednak on te rury wyszlifował na lustro, tak więc ten pomysł odpada a innych elementów prostowniczych tam nie zauważyłem. Spalił to moim zdaniem podłączając ten wentylator, bo jak wiadomo dla żarówki czy stałe czy zmienne to wsjo charaszo.

_jta_ napisał:

Może autor zmyśla, a może pomylił zakresy na mierniku (a nie może teraz sprawdzić, dopiero w grudniu, bo wyjechał za granicę).

No sam jestem ciekaw i czekam na jakieś sensowne udokumentowanie całości. Czyli jakie napięcie, jaki prąd, czy po zdjęciu piramidy prąd znika, czy założenie zamiast piramidy muszli klozetowej coś zmienia, itd, itp.
    Znając te elementy na 100% będziemy mieli pewność. Niemniej jednak ja mam ją już teraz:)

• #70 06 Lip 2011 11:38
    Jarkon2
    Poziom 25  

^ToM^ - nie masz żadnej pewności, wykazujesz tylko olbrzymią ignorancję i brak znajomości zjawisk, które niewątpliwie istnieją (choć nie wiadomo, czy akurat w tej piramidzie, bo autor dał za mało danych na jej temat, a testów długoterminowych nie robił, czego nawet nie doczytałeś - "skoro zadziałało to powinno działać w nieskończoność.").
    I Ty oczekujesz, że "możemy sobie miło tu pogadać, bez obrażania innych czy wręcz poniżania"?
    Twoje wypowiedzi, to próba udowadniania przez daltonistę, że kolory nie istnieją :)
    Osoby, które "na własnej skórze" doświadczyły zjawiska OBE lub "siły" działania różdżki, itp. mają już świadomość istnienia innych niż dotychczas poznane naukowo form energii. I być może jest tak, że te jakościowo odmienne formy energii można w jakiś sposób zamieniać na rodzaje energii nam znane, np. elektryczną.
    Przedstawiona w tym temacie piramida być może właśnie tak działa, czyli zamienia to coś nieznanego w napięcie i prąd elektryczny. Mam nadzieję, że autor zdecyduje się na przeprowadzenie testów w dłuższym czasie lub wysłanie piramidy, np. do mnie (może być nawet w grudniu) w celu dokładnego jej przetestowania.

Nie będę się tu więcej rozwodził nt zjawiska OBE, są od tego inne fora (polecam: www.obemania.pl - forum); dla ciekawości powiem Wam tylko, że niedługo powstanie i będzie oficjalnie zarejestrowane Towarzystwo Obenautów Polskich, w skrócie TOP :D
    I nie chodzi tu o żadną działalność zarobkową, a raczej odwrotnie, jednym z celów TOPu będzie działalność charytatywna.
    Obenautyka, to dziś już takie samo hobby jak np. spadachroniarstwo, można sobie polatać i ... wiele innych ciekawych rzeczy robić, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów na sprzęt; to dopiero free energy :D
    O zdrowie psychiczne obenautów też się proszę nie martwić, bo ono raczej się poprawia pod wpływem uprawiania tego 'sportu', wbrew licznym przeciwnym twierdzeniom osób, które nie mają pojęcia co to jest :)

• #71 06 Lip 2011 11:45
    ^ToM^
    Poziom 32  

Jarkon2 napisał:
    ^ToM^ - nie masz żadnej pewności, wykazujesz tylko olbrzymią ignorancję i brak znajomości zjawisk, które niewątpliwie istnieją (choć nie wiadomo, czy akurat w tej piramidzie, bo autor dał za mało danych na jej temat, a testów długoterminowych nie robił, czego nawet nie doczytałeś - "skoro zadziałało to powinno działać w nieskończoność.").
    I Ty oczekujesz, że "możemy sobie miło tu pogadać, bez obrażania innych czy wręcz poniżania"?
    Twoje wypowiedzi, to próba udowadniania przez daltonistę, że kolory nie istnieją

Nie wsadzajmy wszystkiego do jednego wora. Mówię o konkretnym przypadku, nikogo nie obrażając ani jak twierdzisz poniżając. Trochę Cię poniosło, trzeba potrafić odróżnić żart od obelg - buźka z uśmiechem tym na pewno nie jest :) (raczej zwróć uwagę na ton wypowiedzi innych forumowiczów). Mnie interesują fakty i chciałbym się z nimi zapoznać. Według powszechnie dostępnej wiedzy to urządzenie nie może wytwarzać tak dużych ilości energii. Mógłbym się jeszcze zgodzić że udało się tym zaświecić małą LEDkę ale nie 50 watową żarówkę.
    Ponadto moje oczekiwanie do faktu, że powinno to działać w nieskończoność wynika z budowy urządzenia, którą to się starannie zapoznałem. Tam nie ma żadnego elementu mogącego wytwarzać tak wielkie ilości energii (lub przetwarzać) w ujęciu współczesnej nauki ale też nie ma żadnego, który by się mógł zużywać w trakcie działania (chyba że coś przeoczyłem to proszę o info). Mogą tam najwyżej powstawać mW czy prądy rzędu uA czy pojedynczych mA góra! Teraz dalej idąc, wyobraźmy sobie wykonanie 10 takich urządzeń i zainstalowanie ich w domu. Należałoby się wtedy spodziewać, że mogę zrezygnować z elektrowni do zasilania w światło mojego domu? Przecież chyba każdy widzi, że taki wynalazek gdyby rzeczywiście działał wg. opinii autora to każdy chciałby go mieć w domu. Tymczasem zauważmy, że na razie nie znalazł się żaden chętny do jego powielenia, mimo iż jest banalny w wykonaniu jak i tani w kosztach.

Odnośnie OBE, różdzek, radiestezji się nie wypowiadałem w tym wątku i nie neguję istnienia takowych działających w oparciu o nieznane dotychczas zjawiska. Natomiast jak działa zjawisko indukowania się prądów w cewce, prostowania ich, itd znane jest to od dawna i tam już nic nowego wymyślić się nie da.

• #72 06 Lip 2011 13:10
    Jarkon2
    Poziom 25  

^ToM^ napisał:
    Mówię o konkretnym przypadku, nikogo nie obrażając ani jak twierdzisz poniżając.

Zbulwersowało mnie trochę Twoje porównanie piramidy do muszli klozetowej: "czy założenie zamiast piramidy muszli klozetowej coś zmienia" to może być odczytane jako nieco poniżające w stosunku do autora wątku, ale OK, nic poza tym.

Co do możliwości działania piramidy, to się jeszcze nie rozumiemy, bo tłumaczę cały czas, że być może jest tak, że prąd elektryczny powstaje nie tylko wskutek znanych nam do tej pory praw indukcji magnetycznej, itp. ale może także w wyniku dotąd jeszcze nie poznanych zjawisk, np. tego promieniowania cieków wodnych - i jest to tylko określenie "robocze", proszę nie pytać o definicję, bo nie wiemy z czym mamy do czynienia.
    Chodzi o sam fakt, że prąd elektryczny może powstawać w wyniku różnych zjawisk występujących w przyrodzie i to 'dziwne' promieniowanie może jest jednym z nich. I pewnie nie chodzi o samo oddziaływanie na drut cewki, ale o całość, ten piasek kwarcowy, wypolerowaną rurkę, itp. I pewnie sam kształt piramidy też jest ważny w tym wszystkim, podobnie jak kształt anteny jest ważny, aby prawidłowo odbierać promieniowanie elektromagnetyczne.
    Przecież indukcja to nie jedyne znane zjawisko generujące prąd elektryczny. Są też reakcje chemiczne i pewnie jeszcze jakieś, o których nie słyszałem, ale pewnie znane fizykom. _jta_ Ty pewnie będziesz wiedział, co jeszcze generuje prąd oprócz indukcji i zjawisk elektrochemicznych?

^ToM^ napisał:
    Tymczasem zauważmy, że na razie nie znalazł się żaden chętny do jego powielenia, mimo iż jest banalny w wykonaniu jak i tani w kosztach.

Ja byłbym chętny, ale teraz nie mam czasu, gdyż pracuję nad innym układem do przetestowania sugerowanej nadsprawności w wyniku nietypowego odbioru energii z cewki, w której indukowana jest SEM. Nie można robić wszystkiego naraz :)
    Poza tym poczekam nawet do grudnia, może autor, który ma już zbudowaną tą piramidę zechce coś dalej zadziałać w tym temacie.

• #73 06 Lip 2011 13:13
    bmserwis
    Poziom 36  

Po co ta dalsza dyskusja skoro i tak nic nie wniesie ona nowego do tematu?

• #75 06 Lip 2011 13:41
    Duduś74
    Moderator - Na Wesoło HydePark

Widzę, że robi się "mały" offtop. Temat zamykam do czasu gdy autor zdecyduje się zaprezentować gotowe i działające urządzenie.