Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowa kablówka na 2 TV. Czy dostawca rejestruje swoje moduły i dekodery?

02 Lip 2011 09:51 4327 17
  • Poziom 8  
    Witam to mój pierwszy post na forum bardzo prosiłbym o pomoc, może ktoś miał podobny problem bądź wie o co chodzi. Mianowicie mam kablówkę cyfrową, która nie paruje kart z dekoderami( wiem bo można przekładać kart z jednego dekodera na drugi dostarczonych od kablówki) nie wiem jak sprawa się ma z prywatnym. zamówiłem od dostawcy moduł cam( system kodowania to IRDETO) dostałem moduł tak jak na zdjęciu http://cokupic.pl/i/c_big9376027.jpg
    dokupiłem dodatkowe dwa modułu (te same kodowanie , firma ) na zdjęciu http://www.hds-europe.com/media/catalog/product//i/r/irdeto-modul.jpg
    po włożeniu dokupionego modułu wyskakuje błąd "e33 invalid smartcard" nie wiem gdzie leży przyczyna? czy dostawca jakoś rejestruje swoje modułu i dekodery i tylko między nimi można zmieniać karty czy może zły moduł kupiłem bo juz nie wiem o co chodzi.
    proszę o pomoc
  • Computer Controls
  • Poziom 8  
    kablówka TKK koszalin, czyli jak dobrze rozumiem moduł mogę nabyć albo irdeto albo irdeto 2 ?bo myślałem że ten moduł radzi sobie i z tym i i tym a może ktoś się orientuje czy te karty na zdjęciach wyżej załączonych się od sienie różnią?
  • Poziom 35  
    Ten pierwszy moduł na zdjęciu, który dostałeś to moduł firmy SMIT.
    Z tym co piszą tu -> Link jest on kompatybilny z IRDETO2.
    Jednak tu -> Link widać taki moduł jak kupiłeś i napisane jest, że działa w Irdeto 1 i 2.
    Może trzeba dokonać aktualizacji modułu lub zwrócic go i kupić identyczny jak dostałeś.
  • Poziom 8  
    tylko gdzie taki moduł kupić z identyczna naklejką?
    a jak można zaktualizować moduł bo się na tym nie znam.
  • Poziom 35  
    Moduły programuje się programatorem CAS3 -> Link
    Tylko niewiadomo czy dostępne są aktualizacje dla tych modułów.
    Możesz kupić moduł w Hollexie w linku jaki podałem wyżej, jak nie bedzie działać możesz zwrócić w ciągu 10 dni bez podania przyczyny.

Jeszcze jedno pytanie, do czego wkładasz ten moduł?
  • Computer Controls
  • Poziom 8  
    do TV (tuner DVB-C) moduł dostarczony przez operatora działa bez zastrzeżeń a dokupione już nie tak jak opisałem wyżej. Może jakiś moduł uniwersalny by pomógł?

Dodano po 2 [minuty]:

a jak myślisz czym on będzie się różnił ten z hollex http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/863-modul-irdeto-smit-ci

od tego

http://www.karel.pl/smit-modul-irdeto-p-156.html ? oprócz ceny

Dodano po 42 [sekundy]:

kupiłem w tym drugim sklepie
  • Poziom 8  
    sprawdziłem parametry kilka cyferek sie różni najwieksza różnica to
    dload date : od kablówki lipiec 2010
    kupione : luty 2009
    może aktualizacja by pomogła

jeszcze Takie coś:

CIM BOULID : DEC 2009 A W INNYM : FEB 2009
    CIM: 90.2.33.047 A W INNYM : CIM: 90.3.90

może ktoś wie na jakie najważniejsze parametry czy wersje patrzeć ?
  • Moderator na urlopie...
    Co to ma wspólnego z SAT?
  • Poziom 8  
    Kolega wyżej napisał zebym sprawdził parametry modułu cam, wszedłem z menu tv w różne parametry modułów i takie były różnice, i własnie nie wiem dlaczego dostarczony od operatora działa a kupiony nie, karty nie są parowane(przy podpisywaniu umowu gość włożył moją karte do swojego dekodera i sprawdzał czy sygnał idzie, kumlowi wymieniali dekoder to karte zostawił w domu i sam dekoder podmienili) z tego wnoiski że nie są parowane .
    to dlaczego na zakupionych modułach wyskakuje błąd "nieprawidłowej karty"?
  • Poziom 35  
    Być może dlatego, że masz starszą wersję oprogramowania w zakupionym module.
    Z tego co piszą aktualizacja odbywa sie przez satelitę, ale nie waidomo na jakim kanale.
    Można spróbować włożyć moduł do tunera sat i spróbować zrobic aktualizację.
    Zapytaj sprzedawcę o aktualizację modułu.

Niżej do pobrania, to co znalazłem poprzez google.
  • Poziom 8  
    Witam mam zapytanie czy ktoś słyszał może wie czy został rozdzielony sygnał telewizji kablowej ttk Koszalin (karty nieparowane system IRDETO) choć ludzie z kablówki twierdza inaczej. Mogą być przypadki innych dostawców
  • Moderator
    Nie ma legalnych sposobów.
  • Poziom 8  
    Jak się orietuję w obrębie swojego gospodarstwa domowego z sygnałem możesz zrobić wszystko. Może tak ktoś próbował, dokupić dwa modułu IRDETO i zastosować CLONE+ jeżeli oczywiście nie są parowane. ktos próbował? może słyszał?

Dodano po 2 [minuty]:

Oczywiście bez zmian fizycznych i programowych urządzeń dostarczonych przez dostawce.

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Zdania zaczynamy dużą literą a kończymy czym? Proszę poprawić wszystkie posty. [forestx]
  • Poziom 10  
    borys1982 napisał:
    Jak się orietuję w obrębie swojego gospodarstwa domowego z sygnałem możesz zrobić wszystko. Może tak ktoś próbował, dokupić dwa modułu IRDETO i zastosować CLONE+ jeżeli oczywiście nie są parowane. ktos próbował? może słyszał?

Dodano po 2 [minuty]:

Oczywiście bez zmian fizycznych i programowych urządzeń dostarczonych przez dostawce.

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Zdania zaczynamy dużą literą a kończymy czym? Proszę poprawić wszystkie posty. [forestx]

Ja też próbowałem w TKK zastosować moduł kupiony na rynku http://dmtrade.pl/index.php?p512,smit-irdeto-cam i też miałem ten sam problem co TY, ten sam kod błędu. Moduł zwróciłem do sklepu. Wydaje mi się, że kablówka ma specjalne oprogramowanie dla modułów, tak myślę. Też szukam w necie na ten temat informacji. Pozdro

PS:
    poniżej masz kody błedów z opisem:
    http://earthstationtechnology.blogspot.com/2009/10/stb-error-code-list-homecast-ird_4911.html
  • Poziom 8  
    Dzięki też tą stronę widziałem wiem co oznacza,rozmawiałem ze sprzedawcą z jednym ze sklepów internetowych od którego kupiłem moduły, opisał mi temat co to może być dlatego już wyjaśniam. Kablówka paruję karty z urządzeniami, które wychodzą z "pod ich ręki" także można sobie bez przeszkód kartę przekładać do sąsiada czy gdzie dusza zapragnie ale jest warunek sprzęt musi być ich ponieważ wgrywają specjalne oprogramowanie,którego nie ma żaden moduł czy dekoder kupiony prywatnie. Pewnie można coś zrobić wgrywając takie samo oprogramowanie ale to już inna bajka.
  • Poziom 8  
    Sprawdzono i potwierdzam nie można zastosować swoich modułów czy splittera do kablówki TKK. Sprzęt jest parowany tzn. można karty czy dekodery zmieniać ale tylko między urzadzenia dostarczone od dostawcy czyli TKK. Wgrane jest bodajże jakiś kod zabezpieczający.