Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

usterka pieca immergas nike mini

17 Lis 2004 18:16 5368 3
  • Poziom 14  
    Mam taki problem....
    Piec (jak w temacie) jest piecem dwuobiegowym. CO działa tak jak powinno, natomiast podgrzewanie wody szwankuje. Po odkręceniu wody piec raz się włącza, raz nie, czasem następuje to po dłuższym czasie.
    Zupełnie sie na tym nie znam, ale podejrzewam że nawaliło coś co zowie się czujnikiem przepływu, a moze nie?
    Dzwoniłem do "miłego" pana z serwisu, który w odpowiedzi na ww objawy stwierdził że naprawa będize kosztowała ok200zł. To jak dla mnie kwota baaardzo duża. Nie da się jakoś taniej? Ten czujnik to chyba jakiś drobiazg, moze da się go gdzieś dostać i wymienić samemu? (jestem z Krakowa)

Bardzo prosze o pomoc.
  • Poziom 33  
    Dostać pewnie nie dostaniesz tylko w serwisie, tak to już jest a jak w serwisie to drogo.
    Należałoby zlokalizować ten czujnik.
    Może on być membranowy z mikrowłącznikiem może być turbinka albo czujnik halla uruchamiany magnesem trwałym.
    spróbuj go znaleść będzie gdzieś wpięty w rurki na zimnej wodzie i będą woięte do niegi kabelki dwa.
    Piszesz, że się na tym nie znasz to może lepiej by było zlecić serwisowi??

Czy możesz zrobić zdjęcia wnętrza tego kociołka to łatwiej byłoby go zlokalizować.
  • Poziom 14  
    zdjęć nie posiadam, znalazłem jedynie ten schemat budowy
    http://www.immergas.com.pl/php/produkty_opis.php?id_zakladki=6&id=164

Jest na nim narysowany, ale nie opisany ten czujnik przepływu (nad doprowadzeniem zimnej wody (E). Są do niego doprowadzone dwa kable. Znalazłem też że jest to mikrowyłącznik.

Wiem, że można zadzwonić po serwisanta - tak jest najprościej, ale i najdrożej. Liczyłem, że moze uda się to taniej naprawić samemu. Myliłem się?[/url]
  • Poziom 33  
    Jezeli jest tu mikrowłącznik to mały prpblem.
    Zakręc gaz zakręc wodę i rozmontuj zespół.
    Będzie tam membrana sprawdź ją.
    Sprawdź też ten włącznik może przerywać.
    Poza tym najpierw sprawdź czy ciśnienie ciepłej wody jest o.k.może pozatykały się siteczka w kranach.
    Dodatkowo kocioł na ciepłej wodzie pracuje z pełną mocą może blokuje go czujnik przegrzewu albo czujnik spalin.
    Sprawdź ogólny stan kotła musi być czysty w szczególności czujnik płomienia.

Ja jednak stawiam na mikrowłącznik lub na membramę.

Napisz czy wszystko jasne.