Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Derbi Senda po rozgrzaniu gaśnie i ciężko ja odpalić

kubers80 03 Jul 2011 01:29 8035 8
lampy.pl
    kubers80
    Level 10  
    Witam jak w temacie ale po krótce opiszę całą historię,

Derbi Senda SM wymieniony tłok+cylinder na nowy 70cm
    moto zachowuje się w następujący sposób, jadę około 10-15KM to jakieś 20-30 minut (xc) motorek gaśnie i na początku odpala z kopniaka, można trzymać około 1000-1500 obrotów powyżej moto się dławi i gaśnie, po przejechaniu w taki sposób kilkuset metrów moto pali tylko z pychu ale dalej max 1500 obr.
    Gdy trochę przestygnie sytuacja wraca do normy ale tylko na chwilę.

Lampy kierunki pozdejmowane końcówki pozabezpieczane,
    Ostatnio wymieniony zawór podciśnieniowy bo przelewał paliwo i nie odcinał po zgaszeniu motot stało się to po takiej właśnie jeździe (jakis związek?)

Domysły ślę w stronę:
    - starego aku ale sprawdzę to jutro (jazda z aku i bez)
    - świeca przebicie po wystygnięciu jego brak
    - zapchany odpowietrznik od baku
    - ewentulanie stary wężyk paliwowy

Te powyżej sprawdzę jutro ale proszę o inne sugestie.
  • lampy.pl
    TM85
    Level 27  
    Sprawdź ustawienia gaźnika z serwisówką i załóż nową świece. Podejrzewam za duży poziom paliwa w gaźniku.
    Stara świeca dużo powie o warunkach pracy silnika.
    jack63
    Level 43  
    Napisz jaki silnik? 2T czy 4T. Nie każdy zna wszystkie będące na rynku i jest zmuszony szukać. Po co jak ty wiesz i możesz napisać. Z resztą takie są zasady.
    Sprawdź sprawność układu zapłonowego przez pomiar na jaką odległość skacze iskra od kabla WN do masy na zimnym i po nieudanej próbie odpalenia.
    Jakie ssanie ma ten motorek? Czy jest OK?
    Co z regulacjami gaźnika? Co zrobiłeś z króćcem od zaworu podciśnieniowego (co masz na myśli) ?
  • lampy.pl
    kubers80
    Level 10  
    Dzięki za szybką odpowiedź,
    Silnik 2T, ssanie manualne, gaźnik, po przelaniu, zdemontowany wyczyszczony i regulowany (zresztą przy złym ustawieniu praca powinna być taka sama i po rozgrzaniu nie powinno nic się zmienić, tak mi się wydaje)
    Co kolega jack63 ma na myśli, cyt "Co zrobiłeś z króćcem od zaworu podciśnieniowego"
    Zawór wymieniony jest na nowy.

Do czego doszedłem dziś:

wymieniłem wężyk paliwowy ponieważ stary był pęknięty w kilku miejscach (bardzo niewidoczne i brak wycieków paliwa stąd nie weryfikowałem go wcześniej) sprawność silnika bardzo się poprawiła, ale czuć w pewnych momentach spadek mocy (wymienię świecę na nową ponieważ ta już swoje przeszła) i poinformuję o wynikach.
    Afcht
    Level 30  
    Według mnie to się powoli zaciera.

Gaśnie bo go łapie.

Jak wymieniłeś cylinder + tłok to czy dolewasz olej do paliwa?

W czasie docierania olej z dozownika to za mało.

Podczas docierania trzeba dodać ok 60ml oleju do 5L paliwa. (Unikaj z daleka mixoli i tym podobnych olei, takie oleje nie nadają się do smarowania silników)

Ten model powinien normalnie palić i jeździć bez akumulatora.

Nie wykluczam że może być świeca zużyta, jeśli będziesz kupować to kupuj odpowiednią ciepłotę świecy taką jaką producent zaleca.

Czy dobrze odpowietrzyłeś układ chodzenia?
    jack63
    Level 43  
    Miałem na myśli króciec od podciśnienia dla kranika podciśnieniowego, bo tak zrozumiałem twja informację z pierwszego postu. Teraz piszesz że kranik jest manualny, więc co to za zawór podciśnieniowy? Wytłumacz to proszę.
    Czy chodzi ci o typowy zawór membranowy między gaźnikiem a skrzynia korbową?
    Jeżeli tak, to jak on mógł "przelewać" ??? Dziwne.
    Przyczyny spowolnienia mogą być trzy:

1. Zaciera się - jak napisał Afcht . Po twoich kombinacjach bardzo możliwe.
    2. Zbyt bogata mieszanka, która jest dobra dla zimnego silnika a po nagrzaniu układu staje się niepalna. Poziom paliwa, nie wyłączone ssanie. To łatwo sprawdzić sztucznie wymuszając jeszcze większe wzbogacenie lub zakręcając kranik - zubożenie.
    3. Problemy z cewką zasilającą układ zapłonowy. Jaka iskra gdy zgaśnie, ale na samym kablu ! Przy okazji dowiesz się czy się nie zaciera.

No chyba że coś wyrzeźbiłeś o czym nawet ty nie wiesz że jest istotne.

Osobiście odradzam takie przeróbki. Z reguły prowadzą do efektów odwrotnych od zamierzonych.
    kubers80
    Level 10  
    A więc prostuję temat:

zawór który był zainstalowany był zaworem membranowym i na taki go wymieniłem (żadnych kombinacji i kraników zamiennych),

wiem że do paliwa dolewa się oleju i tak właśnie uczyniłem nie lałem mixolu ani podobnych (dobry olej do 2T)

moto działa bez akumulatora tak samo jak i z(więc temat aku wykluczam)

Podejrzewam że może być to wina:
    - świecy bo jest już stara i nie wiem kiedy była zmieniana poza tym przy docieraniu mógł zebrać się nagar z oleju oraz pozostałości docierania

- gaźnika a z tym umówiłem się już w serwisie aby to dokładnie go przejrzeli

Niestety moto stoi na działce, a ja mam czas tylko w weekendy więc zweryfikowanie tematu świecy muszę pozostawić do soboty.

Co do zacierania to chyba też bym wykluczył ponieważ motocykl nie wykazuje spadku mocy związanego z rozgrzewaniem się silnika,
    tylko przy dodawaniu gazu powyżej pewnych obrotów poprostu gaśnie (jakby miał brak iskry lub paliwa) przy powrocie do niższych obr. silnik normalnie pracuje.
    Afcht
    Level 30  
    kubers80 wrote:
    ylko przy dodawaniu gazu powyżej pewnych obrotów poprostu gaśnie (jakby miał brak iskry lub paliwa) przy powrocie do niższych obr. silnik normalnie pracuje.

Takie objawy wskazują na uszkodzony cewko-moduł.