Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Peugeot Partner 97] Pilot centralnego zamka przetal dzialać.

03 Lip 2011 08:06 4986 8
  • Poziom 17  
    Wczoraj około 14 jak zamykałem samochód z pilota nagle pilot przestał odpowiadać.

Czerwona diodka przestała świecić.

Postanowiłem wymienić baterie na nowe bo myślałem ze rozładowały się.

CR1620 3v

Ponieważ od dłuższego czasu miałem uszkodzona gumowa osłonę przycisku wydaje mi się ze coś mogło się stać z jego elektroniką.

Po otwarciu zauważyłem ze brakuje jednego elementu.

Po uzupełnieniu jego dalej nie działa.

Prosiłbym o pomoc w naprawie.

Dodaje foto modułu pilota.

[Peugeot Partner 97] Pilot centralnego zamka przetal dzialać. [Peugeot Partner 97] Pilot centralnego zamka przetal dzialać.
  • PCBway
  • Poziom 17  
    W chwili obecnej tylko zwykły miernik.
  • PCBway

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Pozostaje Ci tylko odszukanie not katalogowych ważniejszych podzespołów z PCB pilota i na podstawie zawartych tam informacji pomiar napięć zasilających na odpowiednich "nóżkach" układów scalonych i tranzystorów.
    "Śledząc" przebieg ścieżek biegnących od baterii - szukaj, czy gdzieś nie znika zasilanie.
    Włącz miliamperomierz szeregowo w obwód zasilania i zmierz pobór prądu w czasie "czuwania" i po naciśnięciu przycisku.
    Zmierz omomierzem, czy mikroswitch działa po naciśnięciu palcem.
  • Poziom 17  
    Mikroswitch działa i zamyka obwód.

Mam zasilacz laboratoryjny i na nim nie ma reakcji poboru prądu po wciśnięciu włącznika w pilocie.

Foto z wartościami odczytanymi w ohm-ach

[Peugeot Partner 97] Pilot centralnego zamka przetal dzialać. [Peugeot Partner 97] Pilot centralnego zamka przetal dzialać.
  • Poziom 17  
    Oto i oczytane napięcia z rezystorów i układów.

foto.

Jeśli mam podać jeszcze jakieś to proszę o info?

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Z Twoich zdjęć nie potrafię odczytać napisów na elementach.
    Musisz teraz analizować układ od strony zasilania, od strony switcha i od strony diody LED.
    Sprawdź w jaki sposób jest sterowana dioda LED i dlaczego nie zapala się, jakie są poprzedzające ją podzespoły, itd.

Takiego układu nie naprawimy "korespondując" przed ekranem komputera.
    Konieczna jest Twoja wiedza z elektroniki i ogólna umiejętność weryfikacji i usuwania usterek.
    Przeglądnij płytkę pod szkłem powiększającym, popraw punkty lutownicze.
  • Poziom 17  
    A moze moge ten pilot przeslac do Pana do naprawy? Ile by kosztowala naprawa? I na jaki adres przeslac?