Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie silnika od pralki

03 Lip 2011 11:55 7141 6
  • Poziom 2  
    Witam, mam pytanie dotyczące silnika z pralko wirówki bądź czegoś bardzo podobnego, jest to silnik z hamulcem. Z tego co wyczytałem to na pewno musi być do niego podłączony kondensator rozruchowy bo inaczej sam nie rusza - jak sam go rozkręcę to działa. I teraz pytanie w jaki sposób podłączyć do niego ten kondensator i czy będzie trzeba podłączyć do niego coś jeszcze. Z silnika wychodzą 3 kable jak widać na zdjęciu - czerwony, różowy i biały. Kręcił się gdy podłączyłem go do białego i któregoś koloru - dwa kierunki obrotów. Chcę go wykorzystać np. jako szlifierkę.

• Sklep HeluKabel
  • Admin grupy AGD
    Poniżej masz schemat takiej pralki.

• Sklep HeluKabel
  • Poziom 2  
    No tak, ale ja mam tylko jeden silnik i chciałbym to podłączyć mniej więcej bezpośrednio do gniazdka, ale nie wiem jak to zrobić, żeby z tym kondensatorem zrobić wyjście na wtyczkę.
  • Poziom 34  
    Dostałeś schemat i jeszcze problem? :D
    Czerwony i biały to zasilanie.
    Pomiędzy białym i różowym kondensator.
  • Poziom 2  
    Nie ukrywam, że jestem troszkę zielony. Nie jestem pewny przez to, że na schemacie różowy i biały idą do jednego styku na kondensatorze, a dodatkowo "ustaliłem", że ostatecznie to czerwony ma chyba związek z tym stykiem A na kondensatorze :D Ale z tego co mówi kolega to mam biały do jednego a różowy do drugiego styku podłączyć?
  • Poziom 15  
    Witam, podłącz tak jak napisał kol. krzysiek7.
    Na schemacie kondensator jest podwójny (A,B), styki są oznaczone 1,2,3,4.Kondensator 5,2µF/380V( to z diagramu wynika)
    Pozdrawiam.
  • Moderator
    Airczi napisał:
    Nie ukrywam, że jestem troszkę zielony.

To uważaj, żeby Twoje zabawy nie sprowadziły na ciebie nieszczęścia. Z prądem nie ma żartów.
    Temat wyczerpany, powtarzany, zamykam.
    [retrofood]