Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW passat b5 1.9 tdi 130km automat

marcinek2211 03 Lip 2011 12:19 8982 5
  • #1 03 Lip 2011 12:19
    marcinek2211
    Poziom 8  

Witam.
    Chciałbym się Was poradzić.
    Mam możliwość kupienia passata b5 z 2003r automat z przebiegiem 90 tyś km.
    Wizualnie jest zadbany, przejechałem sie nim i wszystko działa ok. Tylko jest jeden szkopuł stał 2 lata pod chmurką wyłączony z eksploatacji i nie wiem czy po zakupie za jakiś czas nie będą wychodzić różne historie z tego tytułu.
    Wiem że po zakupie musiałbym zmienić rozrząd, olej w silniku i skrzyni.
    Proszę o podpowiedź

Pozdrawiam

0 5
  • #2 03 Lip 2011 12:48
    patryk3444
    Poziom 20  

Nie wydaje mi się by coś zaczęło wychodzić jeśli nie wyszło teraz pali za dotknięciem ? nie słychać żadnych trzasków w silniku ? Samochód był kupiony w Polskim salonie ? czy był sprowadzony? trzeba zwrócić uwag na przebieg ponieważ mało prawdopodobne był by taki przebieg gdy był ściągnięty z za granicy

1
  • #3 03 Lip 2011 23:16
    marcinek2211
    Poziom 8  

Silnik pracuje w porządku, przejechałem się kilka kilometrów i było ok, tym bardziej że po takim okresie był przełożony akumulator bo ten stary nie miał nic prądu zapalił od 1-go bez problemu. A kupiony był w Polskim salonie. Patrząc po siedzeniach, kierownicy itp nie widać by miał więcej najechane. Tylko wiadomo że jak samochód długo stoi to w późniejszej eksploatacji mogą dziać się różne rzeczy np: elektronika

0
  • #4 04 Lip 2011 16:09
    strazak73
    Poziom 10  

Z wymianą oleju w skrzyni to uważaj,albo zrób to w renomowanej firmie asb albo dokładnie dowiedz jak się to robi samemu i jaki olej wlać żeby nie narobić sobie kłopotów.Opisz jaka skrzynia czy tiptronic czy zwykła,to spróbuję ci pomóc odnośnie wymiany oleju.Dłuższy postój nie powinien mieć negatywnego wpływu na skrzynię i inne podzespoły.

0
  • #5 04 Lip 2011 16:44
    chojinka
    Poziom 27  

Po takim czasie to należało by zmienić olej silnikowy, hamulcowy, skrzyni biegów, płyn w chłodnicy, wszystkie filtry, wyczyścić klimę, z czasem może okazać się że kabina zacznie zachodzić pięknym grzybkiem bo autko w czasie zakupu było pieknie wyczyszczone. Hamulce nie piszczą? podczas zakupu warto pojechac na autostrade, rozbujać autko i się dobrze wsłuchać.

0
  • #6 04 Lip 2011 21:29
    marcinek2211
    Poziom 8  

Raczej nie było specjalnie sprzątane, plakowane. Wiadomo jak stał to tarcze były pordzewiałe, ale jak ruszyłem to nie było słychać pisków z hamulców, zawieszenia nie stukało. Może trafił się landrynek z pośród nielicznych ocalałych ;)

0