Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kompresor z silnika 50ccm da radę??

matekxdx 03 Lip 2011 12:34 2130 3
  • #1 03 Lip 2011 12:34
    matekxdx
    Poziom 9  

Witam chcę sobie zrobić prosty kompresor do pompowania kół i pomalowania małych elementów np baku lub błotnika w moto i zastanawiam się nad tako konstrukcją z silnikiem z mini bike zatkał bym wydech w miejsce gaźnika przykręcił bym filtr powietrza a z gwintu na świecę odprowadzał bym powietrze do butli z gazu i myślałem jak by zrobić smarowanie tłoka i wpadłem na pomysł aby wywiercić małą dziurkę w głowicy podłączyć do niej ok litrowy zbiornik z olejem do którego byłby podłączony mały zaworek którym ustawiłbym jakie ciśnienie na podawać olej do głowicy z resztą dodaję obrazek jak to ma wszystko wyglądać powiedzcie wypali czy nie??

kompresor z silnika 50ccm da radę??

0 3
  • #2 03 Lip 2011 13:23
    wowka
    Poziom 28  

duza komora spalania bedzie powodowac duze straty przy sprezaniu. Lepiej kup sobie kompresorek w markecie. Sa na forum projekty kompresorow z silnikow od samochodu.

0
  • #3 03 Lip 2011 13:30
    matekxdx
    Poziom 9  

mam do dyspozycji tylko 100 zł a wszystkie części które są na obrazku mam poza manometrem i odolejaczem proszę o radę wystarczy na pomalowanie simsona

0
  • #4 03 Lip 2011 15:53
    aniołekg27
    Poziom 9  

Widziałem ostatnio w biedronce pistolet do malowania na prąd ,nie potrzeba ci do tego sprężarki,koszt ok 70 zł.Do pompowania kół wystarczy ci agregat z lodówki czy chłodziarki.

0