Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 07 nie dziłają przednie wycieraczki.

03 Lip 2011 14:03 10127 11
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich serdecznie , mam problem z wycieraczkami nie działają.Byłem już dwa razy na diagnostyce Peugeot Planet i nic nie pokazuje oprócz żle dopasowanej szyby do sensora deszczu.Jak robi test wycieraczek to tył chodzi ze spryskiwaczem a przód tylko spryskiwacz, zamyka test bez błedów wycieraczek.Bezpieczniki ok, silnik wyciągnąlem i sprawdziłem na innym peugocie i kreci,cztery kable od wtyczki silniczka do bsm sprawdzone.Jak zmieniam manetką biegi wycieraczek to pstyka w bsm.Nie podaje napiecia na piny które by ruszyły silnik.Napięcie jest ciągłe na dwóch pinach wtyczki do silnika wycieraczek.Kończą mi sie pomysły może to bsm jest uszkodzone.
    Może ktoś przerabiał taki problem.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 8  
    Dziękuję za zainteresowanie . Czytałem go już wcześniej ale on dotyczył tylnej wycieraczki a mi nie działają przednie.
  • Poziom 35  
    BSM masz zepsuty najprawdopodobniej. Moze tez bezpieczniki w BSMie maja niekontakt.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 8  
    Wszystkie bezpieczniki sprawdzalem ze 4 razy.Przychodzi mi na myśl czujnik przedniej klapy ale nie jestem pewien ponieważ jak pp robi test to pewnie by chodziły.Jakiś czas temu mrugneła przednia klapa na wyświetlaczu ale po otwarciu i zamknięciu było ok.
  • Poziom 35  
    czujnik klapy nie ma znaczenia w tym przypadku.
    jezeli
    - po wysterowanie z PP wycieraczki nie chodza
    - silnik sprawny
    - instalacja do silnika (masa i kable do BSMa) sprawna
    - w BSM tyka przekaznik przy wysterowaniu wycieraczek
    to problem jest w BSMie
  • Poziom 8  
    Czyli zamawiać bsm tylko mam jeszcze pytanie u mnie jest L11 czy te nr seryjne mają znaczenie.
  • Użytkownik obserwowany
    BSI ci nie zalało nie masz białego osadu?
  • Poziom 8  
    BSI jest jak nowe wszystkie wtyczki srawdzone na nim.TEST wycieraczek na PEUGEOT PLANET przechodzi cały tak jakby działały przednie a nie wykazuje błedu.Nie chce nakupić niepotrzebnie elektroniki.Może to jakaś masa od bsm?

Dodano po 1 [minuty]:

Jak zmieniam biegi w manetce to słysze pstykanie w bsm
  • Użytkownik obserwowany
    Klimatyzacja , wskaźnik paliwa , klakson zawsze działa jak należy nie zawiesza się ?
  • Poziom 8  
    Faktycznie ostatnio zauważyłem dziwne rzeczy z rezerwą raz pokazało jeszcze do przejechania 100km a za chwile ---.sygnał mam zmieniony na nowe trąbki.

W klimatyzacji nie ma gazu .

Dodano po 3 [godziny] 35 [minuty]:

Odłączyłem sygnały nic to nie zmieniło.
  • Poziom 8  
    Usterka zlokalizowana kilka razy to sprawdzłem ale nie wpadłem na to , we wtyczce do silnika wycieraczek były lużne piny tzn. jak zapinałem wtyczke do silnika to piny we wtyczce otaczały piny w silniku wycieraczek.
    Wtyczka ma taką żółtą nakładkę którą się ściąga i zacisnąłem te gniazda pinów kleszczykami.Musi mieć super styk.Odnośnie żle dopasowanej szyby do sensora znalazłem to:

Podczas wymiany przedniej szyby, montażu czujnika jednego pojazdu w drugim, bądź też montażu nowego czujnika, który był zasilany, ale nie był zamocowany na przedniej szybie, należy doprowadzić do inicjacji czujnika względem przedniej szyby .

Proceduraręcznej inicjalizacji jest następująca :

Włączyć zapłon w położeniu plusa osprzętu (+ACC)
    Zgodnie z częstotliwością migania świateł awaryjnych (1), wykonać 5 włączeń/wyłączeń automatycznej pracy wycieraczki, kończąc na 6 włączeniu (2)

Po 6. włączeniu, wycieraczki przyjmują położenie spoczynkowe i po upływie 5 do 10 sekund system wykonuje przesunięcie, potwierdzając wykonaną inicjalizację

Może komuś się przyda zanim zacznie wymieniać bsm albo bsi

Pozdrawiam