Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinie o zasilaczu awaryjnym "UPS Gembird Power Cube 650VA"

arturj123 03 Lip 2011 14:35 4058 1
  • #2 14 Maj 2012 23:19
    marshal83
    Poziom 1  

Wczoraj pisałem opinie do Komputronika... akurat pod pasowała tu pod temat choć założony już jakiś czas temu, to ten UPS dalej budzi zainteresowanie.
    U nich moja opinia (jeśli przejdzie w końcu przez moderacje) jest trochę okrojona (max 2000 znaków)... rozpisałem sie w niej strasznie, czasem lekko odbiegając od tematu ale teraz pod pasowała więc teraz zrobię Ctrl + C, Ctrl +V #yes

- Kupiłem go 3 dni temu w salonie Komputronik, za pierwszym razem po rozpakowaniu go w domu okazało się, że nie dość, że miał ułamany prawy górny róg przedniego panelu, to po 7 sekundach ładowania kompletnie umarł i już nie wstał (Karton był zaklejony kilka krotnie szarą taśmą tak jakby był wcześniej 'testowany'). Od razu odwiozłem go do sklepu w celu reklamacji. Na szczęście bardzo miły Pan z Komputronika (którego serdecznie pozdrawiam!) zrobił korektę wierząc mi na słowo, że UPS był już uszkodzony(zanim go dotknąłem). Otrzymałem zwrot pieniędzy co dla mnie było rzeczą nadzwyczajną ! !!!BRAWO!!! W ten sposób nie musząc czekać bezsensownych kilkunastu dni na reklamacje udałem się do kolejnego najbliższego salonu Komputronik. Tam nabyłem ten sam UPS tyle tylko, że poprosiłem o otwarcie opakowania(które tym razem wyglądało na nigdy nie otwierane - przeźroczysta taśma klejąca na górze kartonu nie zasłaniająca (jak w poprzednim przypadku) białej nalepki z polskimi instrukcjami i opisami. Po zewnętrznych oględzinach UPS wyglądał o niebo lepiej, no i może to tylko moje dziwne wrażenie, ale był jakby cięższy niż ten poprzedni uszkodzony.

Co myślę: Zasilacz całkiem przyjemny dla oka, prosty i tani, moc rzeczywista wyjściowa to 380VA. Mało, ale za tą cenę to najlepszy i najmocniejszy UPS dostępny na rynku. Kupując go z pobożna myślą, że utrzyma mojego kompa w stanie spoczynku przy życiu chociaż te 2-3minuty..... Grubo się przeliczyłem... :)

Sprzęt którym dysponuję to:
    Monitor: HP 24' LCD S-IPS.
    Komputer: Płyta Gigabyte 990XA-UD3 (AM3+), AMD-FX 8120 (8 rdzeniowy 125W), 8GB RAM (2x4) Kingston 1600- chociaż mimo najnowszego Biosu (F10) rozpoznaje pamięci jako 1333 i nie da się za chiny ludowe tego zmienić (sory za offtop, już wracam do tematu), Karta Graficzna Geforce GTX680(sprawdziłem po fakcie i po zakupie, pobór mocy tego układu 195W, minimalny zasilacz 550W), Zasilacz 600W OCZ, na SATA -1x Nagrywarka DVD TEAC/Sony(jedna z ostatnich modeli), 2x HDD - Black Serries WD 500GB, Green Serries WD 1TB. Jeśli chodzi o zainstalowane urządzenia USB to tak: 2x USB 3.0 HDD 2.5' (WD 1GB, LG 500MB), USB 2.0 - Klawiatura Logitech Slim, 3x Myszka ( Logitech g5, Razer lachesis + Logitech MX 1000 [niektórzy się pewnie zastanawiają po co mi aż 3 myszki... odpowiadam obie kabelkowe kocham i używam ich na zmianę wedle upodobań], bezprzewodową w łóżku do obsługi movie playerów), 1x HUB usb + czytnik kart w jednym.
    Dodatkowo, karta dźwiękowa SB X-FI Xtreme Audio na PCI.

Trochę się rozpisałem o sprzęcie ale myślę że tak dokładny opis przyda się nie jednemu, wszak to może poza tą grafiką to dość oklepany zestaw, ale do rzeczy!

Po pełnym naładowaniu baterii, dla testu odłączyłem listwę zasilającą, po czym nastąpiło PIK, TRYK, PAWwwwww......'er down ( praca UPSu bez prądu trwała góra 3-4 sekundy). Moja planowo oczekiwana myśl o minucie lub dwóch prysnęła tak szybko jak w te 3sekundy. Teraz rozumiem kobiety, które rozczarowują się często i gęsto w podobny sposób. 3-4 sekundy to nie zdążę nawet się zorientować co to piszczy a już sprzęt nie ma prądu... Rozumiem zasilacz 600W pewnie obciążony dość mocno ale ludzie.. to kompletnie bez sensu... niech chociaż by wytrzymał te 30sek... myślę, że zdążył bym się uwinąć w tym czasie :) (z zamknięciem systemu ma się rozumieć)...
    Mimo tej olbrzymiej wady (chociaż byłem ostrzegany, że i tak może się dziać, to nie dopuszczałem nawet takiej możliwości.... 3 sekundy... :(

Na pocieszenie co uważam za dość dziwne sam monitor utrzymuje przy życiu +/- 40minut.
    Dobre i to, kompa mam widocznie zbyt prądożernego... ale to nic za te pieniądze to mi nie szkoda. Już zamówiłem drugiego UPS'a, również Gambird tym razem 1200VA / 780W... mam nadzieję, że komputer utrzyma dłużej niż 2x ten czas to model 650 czyli 6-8 sekund :)...

Co ciekawe dla testu podłączyłem leżący i czekający na właściciela inny komputer parametry w przybliżeniu: Płyta Asus AM3, AMD Athlon II x3 455 (odblokowane 4 rdzenie), K.Graficzna Radeon 4350(bardzo oszczędna), SATA - 1x Nagrywarka DVD, 1x HDD WD Blue Serries 500GB i Zasilacz (też raczej economy) MODECOM 530VA Carbon, dodatkowo na PCI karta WIFI. (pobiera pewnie 1/4 prądu porównując do mojego systemu Co ciekawe (po podłączeniu tylko kabelka zasilającego od tego UPSa do zasilacza, bez żadnych innych klawiatur, myszek czy monitorów) Oto rezultat: (test na ślepo)-Komputer zatrzymał się pewnie gdzieś w biosie startowym na błędzie klawiatury ale wytrzymał troszeczkę ponad 5 minut. Wiec jak widać ten maluszek ma potencjał... tylko kompletnie nie nadaje się do współpracy z trochę mocniejszymi systemami.

0