Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV4 z RTCN Łazy / Raszyn z przesunięciami / odbiciami - dlaczego ?

ADEK1000 03 Lip 2011 16:47 1754 8
  • #1 03 Lip 2011 16:47
    ADEK1000
    Poziom 24  

Pozostałe stacje analogowe na UHF z tego RTCN idealne, bez odbić, OK, tzw. "ideał, żyleta".

Witam,

Do odbioru TV w paśmie UHF (analogowo i DVB-T) używam zainstalowanej 3 metry nad dachem, około 13 m nad poziomem gruntu pasmowej 19 elementowej anteny typu Yagi prod. POLKAT-u z Wojcieszowa zakupionej w 2008 roku. Do połączenia jej z OTV używam póki co jeszcze przewodu koncentrycznego RG-6 w kolorze białym - ale już nie długo w jego miejsce będzie przewód koncentryczny TRISET-113.

Mój problemem i moja ciekawość polega na tym, że TV4 emitowane z RTCN Łazy / Raszyn od zawsze (od 2008 roku, od czasu przeprowadzki z PKIN do Łaz / Raszyna) ma odbicia sygnału, a właściwie przesunięcia sygnału uciążliwe zwłaszcza podczas transmisji na żywo. Problem odbić występuje tylko na TV4, reszta stacji z RTCN Raszyn, więc TVP2 na k.27, TVN na k.35, TV PULS na k.41, TV POLSAT na k.44, TVP INFO na k.51 w przekazie analogowym, jak i w przekazie cyfrowym DVB-T odbiera zawsze idealnie - bez żadnych odbić sygnału. Nie jest to kwestia miejsca zainstalowania anteny i rodzaju anteny (Yagi) ponieważ na każdym miejscu nad dachem gdzie testowałem analogowy TV4 jest dokładnie to samo, więc problem musi leżeć po stronie RTCN. W związku z tym maqm do Państwa pytanie, kto jeszcze oprócz mnie ma problem z odbiciami sygnału na TV4 analogowym z RTCN Łazy / Raszyn. Proszę o spr. i odp. Mój TV to TV SANYO, 21 '' kineskopowy. Na innych odbiornikach TV jest to samo. U sąsiadów na innych OTV i na innych instalacjach antenowych w Nowym Modlinie tez jest dokładnie to samo. Proszę o Odp. wobec powyższego, czy u Państwa tez jest problem z OK odbiorem TV 4 na k.33 ? U mnie nad dachem w stronę RTCN Łazy / Raszyn, w miejscu gdzie znajduje się Yaga na UHF jest w kierunku na RTCN Raszyn wolna przestrzeń, widać horyzont w str. RTCN.

Co może być nie tak z tym TV4 i dlaczego ?

Czy może być to / i jest to / wina RTCN ?

Proszę o Odp.

Pzdr.

-Adam-

0 8
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 04 Lip 2011 01:50
    MBK
    Poziom 15  

W Piasecznie odbiera normalnie. Ale wiadomo - odległość jest bliska.
    Być może jakaś dziwna anomalia terenowa, na którą nic się nie poradzi.
    Jeżeli problem występuje w całej wsi, doradzałbym na wszelki wypadek poinformować Urząd Komunikacji Elektronicznej. Niech przyjadą, pomierzą... . I zobaczymy co powiedzą.

0
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #3 04 Lip 2011 08:22
    wachcio
    Poziom 24  

Kolego ADEK1000 co my mamy myśleć o Twoich pytaniach skoro całkiem niedawno zakładasz temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9672065#9672065 w którym czytamy:

ADEK1000 napisał:
    Witam.

Na Policję, lub gdzie to zgłosić, jeśli sąsiadów świerki i drzewa liściaste znalazły się na poziomem mojego dachu i razem z drzewami z cmentarza prawosławnego - ponad 40 metrowymi - skutecznie rozwaliły mi odbiór z RTCN PKIN i RTCN Raszyn?

Gdzie mogę uderzyć o np wycinkę drzew korzystając z prawa, że z prawidłową instalacją antenową mam prawo idealnie słuchać radia (w czystym stereo) i oglądać OK TV - analogową i cyfrową i nie mam obowiązku wiązać się umowami z platformami cyfrowymi - a wg prawa mam prawo do OK sygnału.

Jak to wyegzekwować. Gdzie z tym problemem iść?

Moim zdaniem sąsiedzi celowo utrudniają mi życie i robią to specjalnie.

Instalacja dotychczasowa to: 19 el. Yaga na Raszyn - 50 km odl. i 3 el. Yaga na PKIN - na 3 m maszcie + 2 metry "spadku dachu".

Proszę o pomoc.

Czy wobec powyższego mogę od sąsiadów zażądać tego co mi się należy - sygnału TV i UKF w OK jakości?

Póki co mam sygn. OK z RTCN Sierpc taki 4+/6 ale to nie wyjście, bo zimą szumi przy mrozach poza tym u innych sąsiadów za płotem świerki rosną. :/
    Jedynie otwartą przestrzeń mam na północny-wschód tak na prawdę na Rosję, Białoruś, Białystok

Proszę o pomoc.

0
  • Pomocny post
    #4 04 Lip 2011 08:50
    irekr
    Moderator

A teraz konkretna rada: daj sobie siana z przekazem analogowym.

0
  • #5 04 Lip 2011 10:15
    ADEK1000
    Poziom 24  

wachcio napisał:
    Kolego ADEK1000 co my mamy myśleć o Twoich pytaniach skoro całkiem niedawno zakładasz temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9672065#9672065 w którym czytamy:
    ADEK1000 napisał:
    Witam.

Na Policję, lub gdzie to zgłosić, jeśli sąsiadów świerki i drzewa liściaste znalazły się na poziomem mojego dachu i razem z drzewami z cmentarza prawosławnego - ponad 40 metrowymi - skutecznie rozwaliły mi odbiór z RTCN PKIN i RTCN Raszyn?

Gdzie mogę uderzyć o np wycinkę drzew korzystając z prawa, że z prawidłową instalacją antenową mam prawo idealnie słuchać radia (w czystym stereo) i oglądać OK TV - analogową i cyfrową i nie mam obowiązku wiązać się umowami z platformami cyfrowymi - a wg prawa mam prawo do OK sygnału.

Jak to wyegzekwować. Gdzie z tym problemem iść?

Moim zdaniem sąsiedzi celowo utrudniają mi życie i robią to specjalnie.

Instalacja dotychczasowa to: 19 el. Yaga na Raszyn - 50 km odl. i 3 el. Yaga na PKIN - na 3 m maszcie + 2 metry "spadku dachu".

Proszę o pomoc.

Czy wobec powyższego mogę od sąsiadów zażądać tego co mi się należy - sygnału TV i UKF w OK jakości?

Póki co mam sygn. OK z RTCN Sierpc taki 4+/6 ale to nie wyjście, bo zimą szumi przy mrozach poza tym u innych sąsiadów za płotem świerki rosną. :/
    Jedynie otwartą przestrzeń mam na północny-wschód tak na prawdę na Rosję, Białoruś, Białystok

Proszę o pomoc.

Tu chodzi mi o UKF odbiór, i O TV - TV4. DVBT i pozostały analog OK. UKF z Rachocina tez OK, ale PKIN ?

0
  • Pomocny post
    #6 04 Lip 2011 11:49
    wachcio
    Poziom 24  

Raz piszesz:

ADEK1000 napisał:
    U mnie nad dachem w stronę RTCN Łazy / Raszyn, w miejscu gdzie znajduje się Yaga na UHF jest w kierunku na RTCN Raszyn wolna przestrzeń, widać horyzont w str. RTCN.

A innym razem:
    ADEK1000 napisał:

A tak na temat. Może jakaś siatka sąsiada robi za nadajnik zakłócając tv4.

0
  • Pomocny post
    #8 04 Lip 2011 17:52
    MBK
    Poziom 15  

Adek, ale z tego co pamiętam masz jakiegoś ferdka na DVB-T.
    Oglądaj TV4 z niego i problem z głowy.

0
  • #9 04 Lip 2011 19:27
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

ADEK1000

Jak kolega już pisał, że w Piasecznie sygnał jest OK.

Następny kolega napisał abyś przeszedł (zaczął oglądać) w emisję DVB-T.
    Na kanale 48 z Raszyn/Łazy - TV 4 jest w DVB-T : http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.aspx?obiekt=DODR_E1N

Wyczuwam u kolegów odrobinkę złośliwości (regulamin 3.1.9) - więc temat Zamykam.

ADEK1000 jak mnie pamięć nie myli to już kiedyś pisałeś o zakłóceniach (na tym Forum) i zakłócenia te zlokalizowałeś.

Pozdrawiam.

0