Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WFT 7310 problem sterowania.

jasiek1975 03 Lip 2011 17:44 2016 6
  • #1 03 Lip 2011 17:44
    jasiek1975
    Poziom 10  

Witam

Posiadam pralkę jak w temacie, z dnia na dzień pralka zaczęła zachowywać się dziwnie.
    Otóż na początku po włączeniu programator pstrykał jakby nie mogło coś zaskoczyć, po około 5min. zaskakiwał i pralka zaczęła pobierać wodę.
    W całym cyklu prania zdarzało się to kilka razy, co któreś pranie nie dochodziło do końca bo pralka nie wskakiwała na wirowanie.
    Po kilkunastu praniach pralka zaczęła wariować, po włączeniu ciągłe pstrykanie programatora,kontrolki różnie sobie przeskakiwały z prania II na suszenie,potem migały ciągle kontrolki prania II i suszenia jednocześnie, przy tym żadnej reakcji pralki.
    Wymontowałem elektronikę, przelutowałem częściowo płytki, zaaplikowałem ,,kontaktem,, na styki, osuszyłem suszarką,poprzepinałem wszystkie przewody.
    Po złożeniu pierwsze 2 prania jakby przeszły lepiej,lecz potem to samo.
    Bardzo proszę o jakieś wskazówki w celu zdiagnozowania usterki.
    Pzdr. Michał

0 6
  • #2 06 Lip 2011 23:25
    artko334
    Poziom 19  

Wymienić programator gdyż ten się najnormalniej zużył.

0
  • #3 07 Lip 2011 00:05
    jasiek1975
    Poziom 10  

O.K Programator wlutowany jest w laminat z układem.
    Zużył? mógłbyś rozwinąć odpowiedż, na zasadzie co się zużyło w przypadku programatora, rozumiem np. grzałka się zużyła bo się przepaliła itp.
    Ale myślę że jeśli to faktycznie programator, to raczej da się zdefiniować usterkę.

0
  • #4 07 Lip 2011 11:51
    artko334
    Poziom 19  

W programatorze mogły np. powypalać się styki... Kolegao jasiek1975..od kiedy jak zużyje się grzałka cyka programator?

Dodano po 57 [sekundy]:

Jak wypaliły się styki w programatorze, to lepiej i ekonomiczniej zakupić nowy i wlutować, będzie spokój na lata.

0
  • #5 07 Lip 2011 13:06
    jasiek1975
    Poziom 10  

Grzałka była odniesieniem do odpowiedzi ,,zużyty programator,,
    Dałem po prostu przykład w jaki sposób można opisać ,,zużycie,, np.elementu taki jak grzałka, o ile spaloną grzałkę trzeba wymienić to uszkodzony programator można próbować naprawić.
    Tego samego oczekiwałem w przypadku twojej odpowiedzi ,,zużycia,,programatora, teraz napisałeś że mogą to być styki, więc już jest jakiś punkt zaczepny.
    W takim razie zdemontuję programator, i przyjrzę się mu dokładnie.
    Dzięki za odpowiedż.

0
  • #6 30 Sie 2011 14:02
    piotrulex
    Poziom 2  

artko334 napisał:
    W programatorze mogły np. powypalać się styki... Kolegao jasiek1975..od kiedy jak zużyje się grzałka cyka programator?

Dodano po 57 [sekundy]:

Jak wypaliły się styki w programatorze, to lepiej i ekonomiczniej zakupić nowy i wlutować, będzie spokój na lata.

do mojego BOSCHA zaspiewali za programator 850 zeta wiec nie wiem czy tk tanio go wymienic. Pralka zaledwie 3 lata i bardzo szanowana :), uzywana tez nie jakos super wiele

WAA 24260PL/10

0