Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Mastercook M5E X

03 Lip 2011 18:33 13240 6
  • Poziom 1  
    Witam,
    Mam problem - piekarnik mastercook M5E X, wybór funkcji działa, wybór temperatury również działa (chociaż czasami lampka nie zaskakuje za pierwszym razem) - grzeje - działa... ale..
    w momencie ustawiania czasu pieczenia - rozłącza się, pojawia się godzi 12:00 i ikona wskaźnika automatycznego rozłączania, dodatkowo panel na którym są pokrętła i wyświetlacz bardzo się nagrzewa.
    proszę o pomoc czy można zaradzić samemu czy potrzebny servis.
    Ela
  • Poziom 10  
    Chciałbym odświeżyć temat, ponieważ mam ten sam problem. Piekarnik dokładnie taki sam jak w tytule, wszystkie wsówki posprawdzane, przepięte kilka razy bezskutecznie:(
  • Poziom 16  
    Sprawdź ile ma w module sterowania prostokątny kondensator chyba 1,5uF.
    Jak poniżej 1uF to do wymiany.
  • Poziom 10  
    Witam, kondensator wymieniony, lecz nie na 0,68 mikro F , tylko na 0,47 mikro F ponieważ nie było takiego samego jaki był wsadzony ani też 1 mikro F nie było, sprzedawca twierdził że nie ma różnicy...
    Objawy pikania i samoczynnego resetowania ustały(wcześniej przed wymianą kondensatora resetował się co 9 minut oznajmiał to jednym piknięciem), lecz nadal nie da się ustawić zegarka ani niczego na wyświetlaczu.
    Po wyłączeniu pieczenia resetuje się.
    Za każdym wciśnięciem przycisku jest jeden sygnał dźwiękowy i nic się nie dzieje.
    Jeszcze jedno, przy włączonym programie pieczenia (nieważne jakim) zegar się wyłącza, jest czarny ekran.
    Cały czas miga wskaźnik na wyświetlaczu o zaniku napięcia...
    Proszę o pomoc...
  • Poziom 16  
    Ja jak wymieniłem na taki jaki być powinien wszystko było ok.
    Ile miał stary kondensator?
  • Poziom 10  
    Stary właśnie miał 0,68 mikro F - napiecie ~`250 V max ~ 275 V, więc jeszcze spróbuję dostać ten stary. Dzisiaj zauważyłem że były źle kable podłączone(zaznaczyłem grubymi czerwonymi strzałkami, ta cienka w dolnym prawym rogu jest nieważna) były one podłączone odwrotnie(zdjęcie zapożyczone z forum):
    teraz podłączyłem tak jak na tym zdjęciu i zmiany są następujące:
    -piekarnik w ogóle nie pika,
    -zgasła ikona od zaniku napięcia
    -można ustawić zegar
    -pieczenie działa, grzałki i programy działają poprawnie
    niestety, nadal podczas próby pieczenia wyświetlacz się resetuje,pojawia się na chwile ikona zaniku napięcia, trzeba ponownie uruchomić pieczenie i już jest ok ikony zaniku napięcia znika, lecz nadal pokazuje godzinę 12:00.

Wygląda to tak jakby nadal brakowało mu prądu więc może wciąż jest tylko problem z tym kondensatorem, ponieważ jest zbyt mały... Jeżeli uda mi się w sobotę kupić ten kondensator to od razu wymienie i złoże relację:)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Udało mi się dzisiaj zakupić ten kondensator:
    0,68 mikro F
    napiecie ~`250 V
    (zanzaczę na zdjęciu może innym użytkownikom pomoże)

Zakańczając, poprawne podpięcie kabli oraz wymiana w/w kondesatora pomogła 100%.
    Podziękowania dla "tonk07"
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie miałem ten sam problem i było to samo dzięki za podpowiedź
    do wymiany
    0,68 mikro F
    napiecie ~`250 V

a dodatkowo dorzucę fotki może komuś pomogą

po wyciągnięciu:

to jest ten kondensator

u mnie był aż przykopcony z boku