Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TC-21B3EE

17 Lis 2004 20:33 1894 7
 • Poziom 13  
  Usterka wygląda następująco: Fonie jest poprawna, brak wizji tzn. brak WN.Napięcia z zasilacza są prawie porawne tzn. 16V i 12V lekko zaniżone.Jest 12,7V i 10,8V.Stabilizator 12v i eletrolit podmieniony bez zmian.Wysokiego napięcia nie ma bo prawdopodobnie nie ma impulsów H z TA 8653.Na nóżce 39 jest 0V zamist 2V.Oscyloskopu nie miałem pod ręką.Gdzie szukać usterki? Czy w zasilaczu czy raczej działa jakis protect?
 • Poziom 23  
  Na początek sprawdż w zasilaczu rezystor R841 ma mieć 1,5 Ohma oraz polutuj trafko sterujący T502 /jest obok trafopowielacza/.Powodzenia
 • Poziom 13  
  R841 sprawdziłem, trafo sterujące przelutowane.Bez efektu.Zapomniałem dodać wcześniej, że przetwornica wydaje dziwny warkot.
 • Poziom 23  
  Teraz musisz zrobić przerwę na napięciu +113V tak by nie dochodziło do płyty bazowej i załącz telewizor bez dodatkowych obciążeń.Zasilacz powinien dać prawidłowe napięcia i pracować cicho bez warkotu.Jeśli tak jest to podstaw nowy tranzystor Q501 -czasem na miernik wykazuje że jest dobry a zwiera pod napięciem.
  Jeśli zasiczacz pracuje żle mimo zrobionej przerwy to w nim szukaj usterki np.dioda D821,przerwy przy diodach D827 D828 lub wzmacniacz błędu IC801.
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Przetwornica jest synchronizowana z dodatkowego uzwojenia, jeżeli nie pracuje stopień H OUT to napięcia będą zaniżone.
  Wpisz do wyszukiwarki hasło: TC-21B3EE, zaznacz forum: TV i otrzymasz 15 wyników. Są tam tematy które Cię zainteresują.
 • Poziom 13  
  Stare posty z forum przeglądnąłem zanim napisałem pierwszy.Niestety nie wiele mi to pomogło.Przetwornica obciążona żarówką działa tak samo, czyli napiecia są ale przetwornica warczy.Co do ramki to sprawdze dopiero w poniedziałek bo tego panasonica na razie odstawiłem ze względu na inne zajęcia.
 • Poziom 23  
  Tej przetwornicy nie możesz obciążać żarówką bo jak napisał oldboy jest ona synchronizowana z trafa WN,a naprawiać ją trzeba robiąc przerwę w zasilaniu HOTa.