Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makro,kopiowanie i filtrowanie danych miedzy arkuszami

04 Lip 2011 00:00 3751 11
 • Poziom 8  
  Witam. Trochę już szukałem i nie znalazłem odpowiedzi... Otóż mam pewien problem. Zajmuję sie w firmie raportami dziennymi z kilku obiektów łącznie. Zapisuję oczywiście wszystkie dane w execlu z każdego dnia. Do wpisania mam 25 dostawców na każdy obietk osobno z podziałem na towary handlowe i eksploatacyjne. Żądany efekt; Wpisując jednego z dostawców chciałbym otrzymać kwotę z każdego dnia z całego okresu rozliczeniowego, w tym przypadku bedzie to do końca maja. np na dzien 01.05 dostawca "x" kwota 250zł i 300zł, 03.05 Kwota 1230zł itd. Dodatkowy problem, dostawcy i kwoty zapisywane są w wierszach,a chciałbym,żeby po przeniesienu do arkusza2 były w kolumnie... Bardzo proszę o pomoc... Jutro zdaję raport pół roczny:PPP Załączam plik,żeby było czytelniej.
 • Poziom 8  
  Jeżeli to jest niemożliwe to chociaż potrzebowałbym taką funkcję: Mamy raporty dzienne z każdego miesiąca zapisane w ten sposó; 5.MAJ-2011/R.D 5-1 do 5-31 i tak w każdym misiącu. Wpisuję kwote 1000 i wyszukuje mi we wszystkich plikach każdej takiej kwoty... :)
 • Moderator Programowanie
  Jeśli
  Cytat:
  Mamy raporty dzienne z każdego miesiąca zapisane w ten sposó; 5.MAJ-2011/R.D 5-1 do 5-31 i tak w każdym misiącu
  w folderze "5.MAJ-2011" są tylko pliki raportów, to bez wnikania w nazwy pobieramy kwoty z kolumny "C" (lub tych kolejnych) na podstawie tekstu z kolumny "A" z wszystkich znajdujących się tam plików.

  Jeśli standard zapisu nazwy jest stały, datę (dzień i miesiąc) można wyciągnąć z nazwy pliku. Ideałem byłaby jedna spacja rozdzielająca, Np: "R.D[ ]5-31.xls" (jak w cytowanym fragmencie)

  Gdyby powyższe założenia były słuszne (prawdziwe), to sprawę rozwiązuje makro zawierające:
  -pobranie ścieżki do lokalizacji folderu z komórki lub z InputBox'a
  -pętla otwierająca/zamykająca kolejne pliki, wewnątrz której kolejna pętla przeszukuje kolumnę "A" porównując ciąg do wzorca (pobranego jak wyżej).
  -wpisanie daty i kwoty (kwot) do arkusza wynikowego jeśli znajdzie.
  -jeśli kwoty mają być rozbite (pobierane z kolumn E,F,H,I,K,L,itd) to jeszcze jedna zagnieżdżona pętla i zapominamy o kolumnie "C".
 • Poziom 8  
  eee... wszystko jest dla mnie zrozumiałe to co piszesz, Jednak nie potrafię zapisać tego kodem VBA. Jak można by było zapisać makro w moim pliku, byłbym bardzo Ci wdzięczny:P

  Dodano po 2 [minuty]:

  Bardziej chodzi mi o rozbijanie każdej kwoty u dostawcy, łatwiej bedzie później to edytować np. na zapłacone bądź nie...:)

  Dodano po 3 [godziny] 6 [minuty]:

  Pomocy...:D:P Życia mi braknie jak będę musiał przeglądać każdy z plików i rozpisywał kwoty każdego dostawcy:P Dla Excela to 5sek :DD
 • Moderator Programowanie
  Zerknij do załącznika. Plik z raportem wrzuciłem na dysk, określiłem ścieżkę w G16 i działa. Przetestuj, dostosuj do własnych potrzeb.
 • Poziom 8  
  Nie wiem czemu ale wynajduje mi tylko do 3 plików i dalej jest "coś nie tak":P Chciałbym,żeby przeszukał mi pliki od 01.01 do 31.12 Czyli 365 plików i z tego zrobił każdy wpis:P
 • Moderator Programowanie
  To znaczy, że coś nie zgadza się z założeniami. Prawdopodobnie nazwy plików. Zapuść takie makro (aktywny arkusz z przyciskiem)
  Kod: vb
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  Jeśli co najmniej raz pojawi się komunikat, to daty pobierać trzeba będzie z wewnątrz plików (wielka, scalona komórka A5 z "datą", która jest tekstem).
 • Poziom 8  
  Wlaśnie łatwiej chyba byłoby w ten sposó z tej komórki A5 :P:D
 • Moderator Programowanie
  Wystarczy przerobić zapis tekstowy na datę (Split), jeśli we wszystkich plikach jest identycznie. Jeszcze prościej byłoby, gdyby zapisywać datę jako datę :)
 • Poziom 8  
  Trzeba pobierać z A5...;P w żaden sposób nie chce zadziałać ;/
 • Poziom 8  
  Jesteś wielki :D Bardzo mi pomogłeś i bardzo Ci dziękuje:D:P