Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Altium Designer - ręczna edycja ścieżek

objective 04 Jul 2011 09:34 1867 5
Altium Designer Computer Controls
    objective
    Level 11  
    Mam problem z programem Altium Designer 09. Podczas projektowania ścieżek nie widać ich do momentu zakończenia edycji każdej ścieżki. Utrudnia to prace bo nie widać jak przebiega już położona ścieżka. Dotyczy to także przesuwania fotoprintów. Po złapaniu danego fotoprintu, do momentu jego położenia nie widać go.
    Edycja schematu łącznie z przesuwaniem elementów schematu nie ma tej niedogodności.
    Dodam, tylko że program pracuje na komputerze z Windows 7 64bit.
    Wcześniej pracowałem na DXP 2004 w Windowsach XP i wszystko było OK.
  • Altium Designer Computer Controls
    nsvinc
    Level 35  
    To jest problem nie altiuma, tylko systemu. Korzystam z altiuma winter 09 pod xp64 i wszystko smiga. Spróbuj w ustawieniach (DXP->Preferences->PCB Editor->Display) przeprowadzić testy DirectX. Możesz również spróbować wyłączyć wykorzystywanie dxdraw (w tym samym miejscu "Use DirectX if possible"), lecz licz sie wtedy z spadkiem wydajności pcb editora...
  • Altium Designer Computer Controls
    objective
    Level 11  
    nsvinc wrote:
    To jest problem nie altiuma, tylko systemu. Korzystam z altiuma winter 09 pod xp64 i wszystko smiga. Spróbuj w ustawieniach (DXP->Preferences->PCB Editor->Display) przeprowadzić testy DirectX. Możesz również spróbować wyłączyć wykorzystywanie dxdraw (w tym samym miejscu "Use DirectX if possible"), lecz licz sie wtedy z spadkiem wydajności pcb editora...

Mam włączony "Use Directx if possible". Z reszta próbowałem w obu wariantach - z włączonym (default) i z odznaczonym, ale efekt bez zmian.
    Co do testów to jak je wykonać?
    nsvinc
    Level 35  
    Kliknij przycisk "Test DirectX"....

Również, aby sprawdzić poprawność pracy samego DirectX weż:
    start->uruchom, wpisz dxdiag, [enter], uruchomi sie diagnostyka DirectX
    Na roznych zakladkach masz przyciski "Test xxxxxx", klikaj je i obserwuj. Na dole okna programu masz listę wyników z przeprowadzonych testów - czytaj i rozum...

Jaką masz kartę graficzną? Może po prostu w twoim przypadku wystarczy zaktualizować sterowniki?
    objective
    Level 11  
    Teraz jestem w pracy, więc testy po południu.
    Komputer jest nowy. Silna maszyna z procesorem intel core i5 2500k
    płyta asus P8P67
    Karta Asus HD6850 1GG 256bit PCIE DDR5 DirescCU
    Zainstalowane Windowsy 7 64bit
    objective
    Level 11  
    objective wrote:
    Teraz jestem w pracy, więc testy po południu.
    Komputer jest nowy. Silna maszyna z procesorem intel core i5 2500k
    płyta asus P8P67
    Karta Asus HD6850 1GG 256bit PCIE DDR5 DirescCU
    Zainstalowane Windowsy 7 64bit

Dziękuję nsvinc za cenne wskazówki.
    Faktycznie instalacja sterowników do karty pomogła. Teraz jest OK
    Temat zamykam.