Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor plazmowy HD ready czy FULL HD

zwibel 04 Jul 2011 09:36 7652 6
    zwibel
    Level 10  
    Witam planuje zmienić telewizor, padło już na plazmę. Oglądałem w ME kilka samsungów i przypadły mi do gustu trzy telewizory wszystkie samsunga
    PS50C430
    PS50C530
    PS51D450
    Teraz pytanie nie używam telewizora do grania ani do oglądania filmów blu;)
    Czy warto kupić FULL HD skoro jeszcze przez kilka lat sygnał nie będzie nadawany.
    Słyszałem opinie zę FULL ciągnie nawet do 100W więcej. Teraz pytanie zawsze czy tylko w trakcie jak oglądam obraz FULL HD.
    Który z tych telewizorów moglibyście polecić??
    User removed account
    Level 1  
    zwibel
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedź myślałem że już nikt nie zauważy tematu. Chyba właśnie tak zrobie. Myśle jeszcze nad Panasonic 'iem ale za Samsungiem przemawia do mnie USB i bezproblemowe odtwarzanie różnych formatów filmów. Chociaż Panasonic znów jest lepszy jakościowo.
    irekr
    Moderator
    Jeżeli plazma to tylko full hd, Wszelkie ready to zawsze problemy z przeskalowaniem obrazu i ząbkowane linie ukośne.
    I nie jest prawda że nie będzie nadawany HD naziemnie. jak zwykle w takich sytuacjach chodzi o politykę i duże pieniądze.
    Sam mam 46 plazmę PANASONIC z internetem (wersja G) i uważam że to znakomity zakup....
    Na żadnym z dotychczasowych odbiorników jakie widziałem (a mamy ich w firmie kilkadziesiąt chyba wszystkich firm) nie ma takiej jakości obrazu jak mam w domu na Panasonicu.
    Rożnica między HD ready a full HD jest już widoczna już na przekazach SD - zupełnie inaczej wyglądają krawędzie. Mam w kuchni małego Sharpa 19 cali HD ready i nawet jak mu podłączę dekoder z HD (sam nie ma DVB-T bo to starszy model) to ząbkowanie jest bardzo widoczne.

Mój kolega w firmie który siedzi w tematach znacznie głębiej niż ja, zapytany jaki telewizor LCD kupić odpowiada niezmiennie : plazmę Panasonica. ;)
    hojlo1
    Level 35  
    Oj - nie przekreślaj zalet "READY".
    (jest odwrotnie z obróbką , chociaż trzeba wziąć pod uwagę także cenę i jak coś taniego....???)
    Nie porównuj LCD z PDP (błąd).

Nadawany sygnał TV to albo (prawdziwie) 720 X 288 , 1280x720, albo 1920x540 (uwzględniając przeplot) - więc bliżej każdemu z sygnałów do TV HD READY niż do Full HD.
    Nawet jest i sygnał SD np 702x288.
    Więc jak widać żaden z nich nie ma nic wspólnego z FullHD i przez najbliższe lata to się nie zmieni.
    (FullHD mało prawdopodobne w przesyle TV)

Jest wiele porównań np. Plazm Panasonica HD Ready z Full HD (po prostu zastąpili sprzęt) i sporo jest obiektywnych stwierdzeń że samo Full HD nic nie oznacza.

Kupiłeś wersję "G" za ok. ~3000zł (min.)
    A np LG PDP 42" można już kupić za ok 1300zł.

Przy codziennym oglądaniu ciężko będzie znaleźć argumenty przemawiające by wydać dodatkowo ponad 2000zł.
    Do tego jak ktoś np namiętnie ogląda "Divxy" HDReady wprost stworzony (mniejsze skalowanie = mniej bzdur na ekranie).

Prawdą jest ponadto że FullHD bierze więcej prądu o "Ready" (oczywiście sporo od konstrukcji zależy).
    Tak jest, bo każda zapalona komórka plazmowa to dodatkowy pobór prądu.

-----------------
    Każdy wybór będzie dobry (jak znasz zalety i wady) , kwestia czego oczekujesz i za ile.

Jak traktujesz TV jako TV (a nie obiekt kultu) proponuję brać tani kompromis , bo naprawy pogwarancyjne w praktyce są nieopłacalne.
    Hucul
    Level 39  
    FullHD ma swoje uzasadnienie tylko w przypadku podłączenia telewizora do konsoli lub komputera w celu grania :D
    AxelNext
    Level 38  
    Niższe modele plazmy Panasonic'a na rok 2011 niż G czyli G30 odradzam bo mają bardzo jasne matryce przez co czerń jest do przysłowiowej "D".
    Modele z 20 na końcu czyli z roku 2010 oraz wcześniejszych z roku 2009 też odradzam bo blednie czerń do czego Panasonic się przyznał i co było wielokrotnie poruszane na tym forum orzaz na innych forach.
    W Samsungach występują zielone duchy czyli powidoki ale obraz jest OK. Wydaje mi się, że nawet jest ładniejszy niż w Panasonic'ach ;)
    Jeśli kupować to nie niżej niż Panas G30E Full HD z matrycą neoPDP :idea: