Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG StudioWorks 77M - po wymianie trafa zanika WN

17 Lis 2004 21:21 1377 14
  • Poziom 19  
    Wymieniłem trafopowielacz na nowy, ale nadal mam brak obrazu...po załaczeniu zasilania słychać i widać przez moment jak startuje wysokie i kineskop, ale po chwili słychać cyknięcie przekaźnika i kineskop się odłącza...gdzie szukać usterki ?
  • Relpol przekaźniki
  • Spec od monitorów
    Musisz wyregulować WN. Dodatkowo zainteresuj się układem XRayProtect.
  • Poziom 19  
    a możesz mi przybliżyć co to za układ i gdzie tego szukać ? monitory akurat nie należą do mojej mocnej strony, dlatego pytam o takie rzeczy...
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Standartowy problem po wstawieniu chińczyka - działa zabezpieczenie.
    Przykręć jaskrawość na trafie - jak się włączy - to znaczy że nic więcej nie jest uszkodzone i trzeba ustawić zabezpieczenie - pewnie serwis soft.
    Ja to pokonałem w IBM G74 sztucznie przez zmianę wartości jednego z rezystorów przy układzie. Muszę jednak zobaczyć w notatki który to rezystor.
    Napisz jeszcze jakie scalaki siedzą w sterowaniu i zabezpieczeniach trafa.
    Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 23  
    Ten monitor ma regulację HV na płycie, przy trafie.
    Przy wymianie trafa wskazana sonda HV.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Jasne - ale regulacja jest w ograniczonym zakresie, a chińczyki mają taki rozrzut parametrów, że naprawdę trzeba się napocić.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    próbowałem pokręcić ustawieniami na trafie i prkiem na płycie...zero efektu...nadal zabezpieczenie działa...gdzie szukać ? co sprawdzać ?
  • Spec od monitorów
    Możesz jeszcze pokombinować z obniżeniem napięcia B+.
  • Poziom 19  
    rozumiem że poprzez zmianę wartości rezystorków ? a może podpowiesz ewentualnie którymi elementami da się to zrobić, lub gdzie ich szukać ?
  • Spec od monitorów
    Zajrzyj do noty katalogowej procesora HV i poszukaj tam informacji na temat B+.
  • Poziom 19  
    siedzi tam układ TDA4866. co można pokombinować aby odpalić ten monitorek ? już się niekiepsko zakurzył, więc go wyniosłem z piwnicy z postanowieniem że trzeba by go odpalić...
  • Spec od monitorów
    Ten układ jest od pionu. Nie wiem co chcesz z nim zroić, ale z B+ to on nie ma nic wspólnego. Podaj oznaczenia reszty scalaków. Ja mam schemat od wersji 77i więc schematy nie bedą się pokrwać.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Radzę więc (choć jest ryzyko) odłączyć zabezpieczenie i wtedy uruchomić monitor.
    Jakie Masz tam Procki?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    W takim razie zapewne chodziło o procesor TDA4854...siedzi w tym monitorku takowy...co można pomierzyć aby namierzyć ewentualną usterkę i w końcu odpalić ten monitor ? Już nie mam na niego siły...