Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer keh p8600rw brak głosu

dawidek126 04 Lip 2011 13:42 837 3
  • #1 04 Lip 2011 13:42
    dawidek126
    Poziom 12  

Witam!!
    mam w autku pioneera keh p8600rw, pewniego dnia zobaczyłem a raczej nie usłyszałem tylnych głosników. tylne głosniki nie działają a przy badaniu oscyloskopem okazało sie ze na każdym z przewodópw jest 7,5 v( na każdym z 2 tylnych głosników) po zamontowaniuc drugiego radia okazuje sie ze nie działa tylko jeden głosnik bo jest spalony ale jeden działa...co to może byc spalona końcówka mocy....???? ponowne założenie sprawnego głosnika i pioneera wykazuje brak głosu z tyłu a na innym radiu wszysko jest ok???
    co to moze być???

0 3
  • #2 04 Lip 2011 13:50
    gts1991
    Użytkownik obserwowany

Spalona końcówka? :) Gdzie ci ginie sygnał z radia?

0
  • #3 04 Lip 2011 14:56
    djlj24
    Spec od car audio

Sprawna końcówka mocy powinna dawać napięcie o wartości około połowy napięcia zasilania na każdym z wyjść względem masy (wzmacniacz pracuje w mostku dlatego tak jest). Jeżeli brakuje na jednym z wyjść tego napięcia lub jest równe napięciu zasilania to wskazuje to na uszkodzenie końcówki mocy.
    Jest jeszcze jedna ciekawostka w tym radiu. Od spodu ma przełącznik, który przy braku zewnętrznego procesora dźwięku powinien być ustawiony w pozycji NORMAL inaczej głosu też nie będzie.

0
  • #4 04 Lip 2011 16:15
    dawidek126
    Poziom 12  

na tylną instalacje wychodzą 4 przewody... po dwa na każdy głosnik... było tak spalił mi sie głośnik lewy tylny(to znaczy przestał grac) więc wymieniłem go na drugi... po wymianie okazało sie ze lewy głosnik działa bardzo słabo a prawy ten co go wymieniłem nie gra wcale.
    więc postanowiłem podmienic radio i wszystko gra jak nowe?? na oscyloskopie miałem po 7,5 v na każdym pinie ... więc niewiem gdzie szukac rozwiązania??

Dodano po 9 [minuty]:

sory prawy mi sie spalił...i jak go wymieniłem to nie było zadnej reakcji... sprawdzałem go bateryjką i nie gra więc go wymieniłem

0
  Szukaj w 5mln produktów