Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełożenie tranzystorów końcowych z Fonomastera 76 do Radmora 5102

04 Lip 2011 15:53 1586 12
  • Poziom 17  
    Witam.
    W Radmorze kiedyś tam chyba była robiona prawa końcówka mocy i chyba cos prawy kanał słabiej gra. Tranzystory są Tungsramu, a w Fonomastrze Toshiby 2n3055, oryginalne nic nie było w nim dłubane czy wymieniane. Czy opłaca mi się przekładać tranzystory? Zauważę różnicę czy to kompletnie chory pomysł? I czy w ogóle jest wykonywalny bo wydaje mi się że to możliwe.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    2n3305 :?: 8-O

Takie tam są?

Fajnie.
  • Poziom 17  
    Czyli jest to bez sensu?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Tak, bez sensu. To, że jeden kanał gra ciszej, spowodowane jest jakimś innym uszkodzeniem/złą regulacją.
  • Poziom 17  
    żeby nie zakładać nowego tematu, mam pytanie, szukam jakiegoś tranzystora który mógłbym wstawić za p216, który był w starym radzieckim oscyloskopie.
    Jego parametry to:
    materiał - german
    PNP
    PC- 24W
    UCB- 50V
    UCE- nie jest podane
    UEB- 15V
    IC- 7,5A
    temperatura złącza 75>C
    HFE 20/80 da rade coś takiego wyczarować czy coś poknociłem z danymi? ;/
  • Poziom 32  
    Witam

P216 o ile wiem, to tranzystor germanowy i nie da się go w chwili obecnej zastąpić. Jednak tranzystory te dostępne są na allegro, wystarczy wpisać symbol w wyszukiwarkę.
  • Poziom 17  
    Kuba, nie jestem na tyle głupi żeby w miejsce tranzystora NPN wstawiać PNP. ;) Spytalem o ten tranzystor bo nei chciałem zaśmiecać forum nowym tematem.
  • Spec od sprzętu Unitra
    !urban! napisał:
    nie jestem na tyle głupi żeby w miejsce tranzystora NPN wstawiać PNP

Ale chyba wiedziałeś jakim jest ten 2N3055? A jeśli nie, to chyba można było sprawdzić. Po co więc to pytanie?
  • Poziom 17  
    Boże czytajcie uważnie i ze zrozumieniem. Zadałem pytanie co do tego tranzystora p216 w tym temacie żeby nie zakładać drugiego? czy to aż tak ciężko zrozumieć że szukam zamiennika dla takiego tranzystora? szukałem w necie i nic nie znalazłem.
  • Spec od sprzętu Unitra
    My czytamy uwaznie, ale z Ciebie jest leń, wpisując w google jeden i drugi symbol to chyba widać że jeden jest npn a drugi pnp? A nawet jak podali koledzy parametry tego jednego to z tym drugim 2NXXXX już powinieneś sobie poradzić. Takie to trudne, że aż o mało temat byś musiał nowy zakładać? Lamerki nie przeginać pałki :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od sprzętu Unitra
    djjakub napisał:
    Witam tych tranzystorów nie można zamienić ponieważ tranzystor 2n3055 jest npn a tranzystor p216 jest pnp.
    Ten tu zamieszał, sugerując że autor je by chciał wzajemnie zamienić. Ok. Sorry moje niedopatrzenie Zwracam honor kolego !urban!.

P.S. Ale tak to jest jak się nie zakłada osobnych tematów. Potem jeden o kozie drugi o wozie...