Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PS3: Mikrofon bezprzewodowy SingStar; jak rozkręcić

asto77 04 Jul 2011 16:00 4845 7
    asto77
    Level 2  
    Witam;
    Mam uszkodzony jeden z mikrofonów bezprzewodowych PS3 SingStar - po upadku na podłogę przestał działać. Pod klapką baterii znajduje się jedna śrubka typu Torx którą oczywiście wykręciłem i dalej nie wiem co robić. Próbowałem szukać połączenia rozkręcalnego lub z zatrzaskami, niestety nie radzę sobie. Czy te mikrofony można otworzyć czy są to jednorazówki, proszę o pomoc.
    radek_4
    Level 15  
    Skoro jest jedna śrubka, to na pewno jest więcej poszukaj jakichś zaślepek, dokładnie to obejrzyj.
    saturas93
    Level 14  
    Znalazłem wiadomość na tym forum na temat rozkręceniu tego mikrofonu sprawdź czy zadziała

Użytkownik: myvoid
    "Mikrofon idzie rozebrać
    Górną część odkręca się od dolnej, jeżeli nie idzie należy postukać młotkiem w korpus aby się poluźnił
    Części do mikrofonów nie znalazłem ale jak ktoś się postara można włożyć inny mikrofon jest tam sporo miejsca"
    asto77
    Level 2  
    saturas93 wrote:
    Znalazłem wiadomość na tym forum na temat rozkręceniu tego mikrofonu sprawdź czy zadziała

Użytkownik: myvoid
    "Mikrofon idzie rozebrać
    Górną część odkręca się od dolnej, jeżeli nie idzie należy postukać młotkiem w korpus aby się poluźnił
    Części do mikrofonów nie znalazłem ale jak ktoś się postara można włożyć inny mikrofon jest tam sporo miejsca"

Kontaktowałem się z autorem tej porady i odnosi się ona do mikrofonu PS2 na kabel. Właściwie wszystkie informacje jakie udało mi się znaleźć w internecie dotyczą naprawy mikrofonów na kabel PS2. Obawiam się że mikrofony bezprzewodowe PS3 są nienaprawialne, firma SONY już się o to postarała :cry:
    Bimer535
    Level 20  
    Asto77 nie ma dla Polaka rzeczy nienaprawialnych. Muszą to jakoś składać lub sklejać to i da się rozkleić.Nie mam takiego mikrofonu ale NIE DA SIĘ dla mnie nie istnieje.
    Hucul
    Level 39  
    Tyle że czasem trzeba jeden egzemplarz zniszczyć, by nauczyć się rozbierać następne :D
    nunch
    Level 12  
    Bimer535 wrote:
    Asto77 nie ma dla Polaka rzeczy nienaprawialnych. Muszą to jakoś składać lub sklejać to i da się rozkleić.Nie mam takiego mikrofonu ale NIE DA SIĘ dla mnie nie istnieje.

Popieram.

Mikrofon w takim wypadku i tak jest do wyrzucenia, więc nic nie stracisz próbując. Są szanse na naprawę i co najwyżej będzie miał obudowę pokiereszowaną.
    Zasilacze od laptopa też są tak posklejane i nieraz na prawdę dużo czasu schodzi zanim to otworzę. W każdym razie niektóre udaje się naprawić i co najwyżej mogą mieć popękane obudowy, które później można posklejać, ale tak czy siak jesteś kilkadziesiąt złotych do przodu.
    Mikrofon do PS3 też nie jest tanią rzeczą.
    hudydaniel
    Level 2  
    Witam tez mam jeden nie działający, to znaczy na początku przy włączeniu zaświeciła dioda na zielona ale po paru sekundach gasła , teraz już nie działa wcale. Szkoda mi wiec staram e szukać jakiegoś na części . Temat co do rozebrania, najpierw zaślepka włącznika wraz z przełącznikiem dostaniesz się do mikro styku ,odkręcasz siatkę mikrofonu później wykręcasz torxa, potem w te miejsce wkładasz śrubokręt grubości otworu i wyciskasz w stronę siatki wszystko wyjdzie , są opory bo klejone klejem na gorąco .