Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 32 cale, 1600zł -> Sony KDL-32EX501 ?

04 Lip 2011 18:07 3094 4
  • Poziom 32  
    Witam,
    mam potrzebę kupić telewizor 32 cale (nie mniejszy i nie większy).
    Potrzebuję pomocy, ponieważ im więcej przeglądam, tym bardziej nie wiem co kupić.
    Telewizor potrzebuję zamówić dzisiaj lub jutro, dlatego proszę o szybką odpowiedź

preferowana marka - Panasonic, Sharp, Sony
    jaki sygnał Cyfra+, DVB-T, DVD i komputer
    jaka odległość od ekranu 2-2,5m
    jakie urządzenia do podłączenia dekoder C+, DVD, komputer
    jaka klasa cenowa do 1500zł i żadnej złotówki więcej
    więcej oglądasz w dzień czy w nocy po południu
    jakie masz nasłonecznienie pokoju słońce tylko do południa, dodatkowo rolety, które całkowicie zaciemniają pokój
    jaki masz telewizor? 11 letni Philips 21 cali CRT
    Ma stać czy wisieć? tylko i wyłącznie stać
    Czego oczekujesz od telewizora - ostry obraz, brak smużenia (jeśli to możliwe), 100Hz, internet (youtube) - jeżeli byłby lepszy telewizor, a nie byłby internet-Ready - wolę lepszy telewizor
    Full Hd czy HD ready - Full HD
    Czy masz swoich faworytów? mam, Panasonic TX-L32G20E, Sharp LC-32FS510, Sharp LC-32LB220EV, Sharp Aquos LC-32D65E, Sony KDL-32EX600
    Sony KDL-32EX501
  • Poziom 14  
    Decyduj się na TV od sony, tym bardziej że seria EX jest bardzo udana, a dzięki motionflow 100Hz obraz nie będzie rozmyty lecz ostry. Cena 32 calowego EX501 też przemawia na jego korzyść, więc chyba nie ma się nad czym zastanawiać. Powodzenia!
  • Poziom 32  
    Już dawno po zakupie i... zamówiłem tego Sony (ale ex500 - ze srebrnym panelem u dołu), myślę, że będę zadowolony (dopiero niedawno przyjechał, jeszcze nie podłączony ).
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    to jak go podłączysz to napisz jak działa i jakie wrażenia bo też mam zamiar go kupić ale nikogo nie znam z takim TV więc nie mam pojęcia jak chodzi
  • Poziom 32  
    Dzisiaj nie dam rady, ale jutro będę miał trochę czasu.
    Pozdrawiam

Pierwsze wrażenia: telewizor ładnie się prezentuje, ma estetyczny, klasyczny wygląd bez udziwnień.
    jak na razie telewizor mam podłączony do cyfry (dek. Philips 6010) i szczerze mówiąc oczekiwałem kiepskiego obrazu, jednak się zdziwiłem, skalowanie z SD działa bardzo dobrze (już się nie mogę doczekać TV w HD ;) ). Obraz z komputera na full HD jest naprawdę super.
    Obraz na cyfrowym jest super, i o dziwo na analogowym też bardzo dobry.
    czerń: jak na telewizor LCD -> jest naprawdę OK, wystarczy poregulować ustawienia i obraz nie ma nic do zarzucenia, nawet bez regulacji jest prawie idealny.
    Dźwięk: to już chyba standard w LCD -> nie jest to żadna rewelacja, trochę brakuje środka i basów, ale tak do oglądania TV jest ponadto wystarczającej jakości (też można wyregulować)
    Można na nim oglądać m.in. filmy z YT, TVN, AXN przez internet (tu trzeba łącze co najmniej 2Mb, co jest wystarczające, ale im więcej, tym lepiej)
    TV bardzo łatwy w obsłudze (instrukcja dołączona to gruba książka w wielu językach jak podłączyć, nastroić, reszta jest w TV - i-Manual, muszę przyznać, ciekawe rozwiązanie), bardzo fajne menu główne.
    Prędkość przełączania kanałów - tutaj jest średnio-szybko, ale ja i tak korzystam tylko C+.
    To pierwsze wrażenia, więc może nie być do obiektywna opinia (choć miałem doczynienia z kilkoma różnymi LCD, LED i plazmowymi).
    Gdybym jeszcze raz miał wybierać TV - wybrałbym go ponownie.
    Z czystym sumieniem mogę polecić ten telewizor.