Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy 6kW mocy wystarczy, by działał przepływacz?

piotrex31 04 Lip 2011 17:05 1120 3
  • #1 04 Lip 2011 17:05
    piotrex31
    Poziom 2  

Jak w temacie. Konkretniej: mam przyznane 6 kW mocy umownej, 15kW mocy przyłączeniowej odpowiadającej zastosowanym zabezpieczeniom przedlicznikowym 25A. Grupa bodajże VI
    Zamierzam zamontować przepływowy podgrzewacz wody o mocy 24, ewentualnie 21 kW. Mam gniazdo siłowe w kuchni 380v. Czy mam wystarczającą "moc", siłę, ilość (czy jak to się nazywa) prądu, by podgrzewacz działał bezproblemowo?
    Mam w skrzynce bezpieccznikowej Różnicówkę EF14 40A 0,004A 400v IP40 oraz trzy bezpieczniki "na siłę" - ETIMAT B20 400V.
    Czy muszę ewentualnie podnosić ilość kW czy zmieniać coś w skrzynce?
    Proszę o wyrozumiałość, jestem laikiem jeśli chodzi o kwestie związane z prądem/elektryką.
    Proszę o pomoc.

Moderowany przez mrhari:

Aby skorzystać z pomocy forum to należy posiadać minimum wiedzy w danym temacie. Ponieważ autor tematu tego minimum wiedzy nie posiada, to nie spełnia wymogów, i dlatego temat zostaje zamknięty.

0 3
  • #2 04 Lip 2011 17:37
    jannaszek
    Poziom 39  

Podgrzewacz bierze tyle, na ile jest skonstruowany i nie ma jakichś regulacji.
    Więc sam sobie odpowiesz, że jeśli masz 15 kW przyłączeniowej, to żadnym sposobem nie możesz jej przekroczyć, montując 21kW podgrzewacz.
    Pomijam moc umowną i to, że nie można tak żyłować, aby wszystko inne było wyłączone w czasie pracy podgrzewacza, bo wybije bezpiecznik.
    Masz za mało mocy na takie rzeczy, chyba że jakiś gadżecik 5.5-7kW.
    A taka moc w przepływie, to dla mnie żarty, a nie grzanie.

0
  • #3 04 Lip 2011 17:48
    piotrex31
    Poziom 2  

jannaszek napisał:
    Podgrzewacz bierze tyle, na ile jest skonstruowany i nie ma jakichś regulacji.
    Więc sam sobie odpowiesz, że jeśli masz 15 kW przyłączeniowej, to żadnym sposobem nie możesz jej przekroczyć, montując 21kW podgrzewacz.
    Pomijam moc umowną i to, że nie można tak żyłować, aby wszystko inne było wyłączone w czasie pracy podgrzewacza, bo wybije bezpiecznik.
    Masz za mało mocy na takie rzeczy, chyba że jakiś gadżecik 5.5-7kW.
    A taka moc w przepływie, to dla mnie żarty, a nie grzanie.

Rozumiem ale czy przepływacz 21kW oznacza, że tyle pobiera energii czy też taką ma moc? A 6kW mocy umownej to oznacza moc podłączanego urządzenia/sumę kW na miesiąc czy jeszcze jest inne przeliczenie? To takie proste? Nie podłączę podgrzewacza 21kW, gdyż mam moc umowną tylko 6kW? Coś mi się tu nie zgadza... Większość ludzi, których znam ma w domach /i tych dawno i tych niedawno budowanych/ maks 14, 15kW. A niektórzy mają podgrzewacze wielopunktowe /o dużej mocy/. Dlaczego im działają?

0
  • #4 04 Lip 2011 18:18
    jannaszek
    Poziom 39  

Cytat:
    Rozumiem ale czy przepływacz 21kW oznacza, że tyle pobiera energii czy też taką ma moc?

Właśnie tak, pobiera i energi czy mocy, to to samo.
    Przejdż się spokojnie jeszcze raz do znajomych i se posprawdzaj szczegóły i te moce.

0