Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pinnacle 12-brak synchronizacji audio i video podczas przegrywania VHS

04 Lip 2011 17:12 2356 1
 • Poziom 15  
  Witam,
  posiadam zestaw Pinnacle12 studio Movieboard wraz z Pinnacle studio 12 unlimited. Podczas przegrywania kaset występuje brak synchronizacji audio do video tzn. dźwięk spóźnia się w stosunku do obrazu ewentualnie obraz wyprzedza dźwięk.
  fakt jest taki że ostatni jak przegrywałem VHS było ok i miało to miejsce ok 4 miesiące temu. Posiadam świeży system Vista Business ( na tej samej wersji robiłem jakiś czas temu i było wszystko ok) . Moja konfiguracja sprzętowa to
  Karta graficzna Ati radeon 4800
  Procesor Intel Core 2 Quad Q9400 2.66
  4gb ddr2
  Wideo jaki używam do przegrywania to Sony SLV-e810
  w czym tkwi problem? i jak go wyeliminować?
 • Poziom 1  
  Napisze ważne informacje dotyczące programu Pinnacle Studio Ultimate Collection HD 14 PL. Program jeśli chodzi o montaż zgranego materiału jest bardzo dobry ze względu na posiadane funkcje. Do montażu surówki w HD i szybkiego podglądu podczas montażu dla sprawnej pracy potrzeba nowoczesnego komputera. Ja montując materiał 1280x720 (Nie pełne HD w plikach mp4 z kamery) pod Windows 7 64 Bit Home Premium PL (to chyba najstabilniejsza wersja win 7) na procesorze AMD Athlon X2 64 z 2 GB Ram DDR2 800 MHz miałem drobne zacięcia podczas podglądu z najlepszą jakością w czasie rzeczywistym z 3 liniami montażu wideo i 1 audio. Efekt końcowy po zgraniu był bez zarzutu. Jeśli chodzi o montaż pełnego HD z ustawieniem najlepszej jakości podglądu ( ustawia się to w opcjach ale można też ustawić słabsza jakość podglądu ) podczas pracy przed zgraniem zalecał bym mocniejszy komputer dla komfortu pracy. Program materiał przechowuje w 3 katalogach które wybiera się w opcjach programu. Pierwszy katalog ustawia się dla zgrywanego materiału drugi dla plików z którymi pracuje program i trzeci dla wynikowego materiału-zgrania po montażu. Ja mając dwa dyski twarde w komputerze ustawiłem tak by wykorzystać pełna szybkość transferu dysków. Na jednym zgrywany materiał na drugim katalog wynikowy. Co daje poprawę szybkości pracy programu. (mając 3 dysk można ustawić w nim katalogi tymczasowe z którymi pracuje program)

  Co do zgrywania materiału z różnych źródeł sprawa wygląda tak: ( Na karcie PCI Pinnacle)

  Miałem problemy z pojawieniem się poślizgu dźwięku względem obrazu. Przy zgrywaniu materiału z taśmy VHS nagranej w systemie PAL najpierw należy puścić sygnał z magnetowidu (nie może to być śnieżenie lecz nagranie) po 1-2 s (chodzi o czas w jakim po wciśnięciu odtwarzania w magnetowid puści sygnał do karty zgrywającej) włączyć w programie zgrywanie. I problem poślizgu znikną. Jeśli na kasecie pojawia się szum może pojawić się poślizg.

  Zgrywając kasety nagrane w systemach NTSC lub SECAM nie mogłem rozwiązać tego problemu. Szukałem na wszystkich forach polskich i zagranicznych stosując się do wskazówek lecz nic nie pomogło. Zadzwoniłem do przedstawicielstwa Pinnacle w Polsce gdzie zakupiłem program ( Miła sympatyczna obsługa fachowa informacja dotycząca produktu) i uzyskałem takie informacje: Otóż jeśli ze względu na przyjęty w Polsce system PAL magnetowidy zakupione w Polsce wysyłają do urządzenia zgrywającego sygnał w standardzie Pal jaki karta rozpoznaje dobrze to jeśli mamy zgrać kasetę nagrana w systemie NTSC lub SECAM niektóre modele magnetowidów wysyłają sygnał do urządzenia zamieniony na standard PAL i w tedy zaczynają się problemy(brak koloru, zielony pasek na dole ekranu, złe proporcje obrazu). Jeśli mamy magnetowid który wyśle sygnał w standardzie zgodnym z nagranym materiałem karta Pinnacle rozpozna go prawidłowo. Warto poszukać w specyfikacji magnetowidu i ustawieniach. Jeśli początek nagrania będzie zgrany bez poślizgu a na taśmie pojawi się śnieżenie może wystąpić poślizg w zgranym materiale co Infolinia techniczna tłumaczy to zła jakością kasety częściej przy sygnale zamienianym przez magnetowid z NTSC SECAM na PAL.

  Mając surówkę-materiał HD z cyfrowych kamer, aparatów w postaci plików problem ten nas nie dotyczy. Możliwość zapisu z menu płyty na każdym dostępnym nośniku danych.