Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ostrzeżenie intruza - system antywłamaniowy

radjas 04 Lip 2011 19:13 1357 2
  • #1 04 Lip 2011 19:13
    radjas
    Poziom 10  

Witam Klient ma tylko czujki zewnetrzne i to na jakiejś rekreacyjnej działce.I wymogi są takie > chce coś na podobieństwo inteligentnego domku ostrzec intruza i dać mu dziesięć sekund po informacji z głośnika (Jesteś na terenie prywatnym za 10 sek. włączy się alarm) po czym ma włączyć się alarm....a jak intruz zrezygnuje to cisza:).Jak to ugryzc? Mam co prawda swój pomysł z syntyzerem mowy + wzmacniacz(moja teoria) ale ...(nigdy tego nie robiłem) prosze o podpowiedz.Pozdrawiam
    ps. Centralka to Versa no i jak ustawić czujki i centralke by to uzyskać :(.

0 2
  • #2 04 Lip 2011 20:39
    abber
    Poziom 11  

Witaj, zobacz sobie produkt Satela : VMG-16 ma on wbudowany wzmacniacz więc od razu można podłączyć głośnik, a także gniazdo jack 3.5mm do wzmacniacza na więcej głośników, można sterować za pomocą 16 wejść ;)
    Pozdrawiam

0
  • #3 10 Lip 2011 09:38
    humek
    Poziom 32  

Ja zastosowałbym jak kolega radzi powyżej VMG-16 ale razem z INTEGRĄ 64.Do wejść które sterują czujniki zewnętrzne ruchu przypisałbym po 2 wyjścia jedne z nich sterowałyby systemem alarmowym a drugie modułem VMG-16. Możliwości jest sporo stosując wyjścia i wejścia INTEGRY z dowolnymi typami reagowania oraz też wyjścia i wejścia" wirtualne".Wejście na teren strzeżony zaowocuje ostrzeżeniem akustycznym,powiadomieniem telefonicznym,wysterowaniem kamery z rejestratorem itd.Jeśli "intruz" będzie dalej nruszał teren objęty alarmem wywoła alarm.

0