Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice Mindy A400 słaby zasięg pilota, lub niski poziom czułości odbiornika centra

Romario_S 04 Lip 2011 20:01 3845 4
  • #1 04 Lip 2011 20:01
    Romario_S
    Poziom 1  

Witam
    Posiadam w użytkowaniu centralkę firmy NICe Mindy A400 oczywiście z całym osprzętem do otwierania bramy dwuskrzydłowej, którą użytkuję bez żadnyhc problemów już od 5 lat.....do dzisiaj. Do tej pory otwierałem bramę z pilota już z 20 metrów od bramy (centralkę mam zamontowaną w domu).... Teraz również otwieram bramę ale pilot musi być musi nie dalej od centralki jak ok 3 metrów. nadmieniam, że wymiana baterii w pilotach nic nie dała pozytywnego.
    Podejrzewam że, przyczyną tak słabego zasięgu otwierania może być obniżenie poziomu czułości odbiornika w centralce. Czy jest to możliwe? i czy jest na to jakaś rada? A może jest to inna przyczyna?
    Proszę o radę

Romario_S

0 4
  • #2 04 Lip 2011 22:29
    pmirkowicz
    Poziom 18  

Proszę sprawdzić czy zamontowana w centrali antenka nie poluzowała się, ewentualnie proszę dokręcić. Czasami fakt słabego zasięgu nie wynika z winy samych urządzeń ale z winy zewnętrznych zakłóceń elektromagnetycznych lub radiowych.

0
  • #3 05 Lip 2011 23:12
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany

Być może radio pada.

0
  • #4 06 Lip 2011 00:48
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Doświadczyłem osobiście organoleptycznie że powodem osłabienia transmisji pilot-odbiornik może być działający w pobliżu modem bezprzewodowego internetu. Pomogła zmiana położenia modemu.( pasożytnicze harmoniczne) .

0
  • #5 06 Lip 2011 16:52
    snopek4
    Poziom 20  

Mogą też zakłócać następujące elementy:
    Przekaźniki bezprzewodowe sygnału video.
    Stacje pogodowe z czujnikiem bezprzewodowym montowanym na zewnątrz.
    W/w elementy łącznie z ruterem też doświadczyłem osobiście jak kolega Machefi.

0