Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Google Chrome już na co piątym komputerze

lukasker 04 Lip 2011 20:51 3186 15
  • Google Chrome już na co piątym komputerzeGoogle nie zwalnia tempa i co rusz wydaje nową wersję przeglądarki Chrome. Dzięki temu użytkowników przybywa dość szybko. W czerwcu Chrome po raz pierwszy w historii osiągał 20-procentowy udział w rynku. Oznacza to, że Chrome jest używany do przeglądania internetu na co piątym komputerze. Wynik jest tym bardziej imponujący, że jeszcze dwa lata temu nikt o Chromie nie słyszał. W Ameryce południowej Chrome już jest numerem 2, spychając z tej pozycji Firefoxa. Reszta graczy odnotowała niewielkie spadki:
    -Internet Explorer - 43,58%,
    -Firefox - 28,34%,
    -Opera - 1,74%.
    Jedynie Apple Safari wzrósł do 5,07%.
    Więcej w źródle.

Źródło

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    lukasker
    Tłumacz Redaktor
    Specjalizuje się w: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
    lukasker napisał 2915 postów o ocenie 120, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2010 roku.
    logos2000
    Poziom 21  
    Chrome, nie dziękuje Firefox 5 jest naprawde świetny! 4ka była nieporozumieniem co sie wysypywał co chwile.

Chrome ma dużo błędów w wyświetlaniu, slowa nie moje a doktorów z uczelni
    danielpoland
    Poziom 13  
    Tylko Firefox.
    Jest najlepszy.
    hotdog
    Poziom 26  
    logos2000 napisał:

Ja tam bym się nie sugerował przy wyborze przeglądarki "doktorami z uczelni". To są rzeczy pisane dla wszystkich. Doktorkowie mają często przyzwyczajenia np do AVR'ów, 8051, a co za tym idzie siedzą w starych technologiach.

Chrome to obecnie najbezpieczniejsza przeglądarka. Reszta koło niej nawet na półce nie stała. Szybka, mała, stabilna. Od kiedy obsługuje wtyczki (Adblock itd) to mój nr 1.

Z resztą widać to po wynikach. Przez 2 lata osiągnąć 1/5 rynku. W tej kategorii to sukces świadczący o jej wielkości.
    felixd
    Poziom 12  
    Już chyba hotdog zapomniał jak parówką był :)

Przypomnij sobie jak Netscape wchodził na rynek i jak później wchodził Firefox po upadku Netscape'a.

Co do mnie, używam i Firefox'a i Chrome jako domyślne przeglądarki. Aczkolwiek Firefox dla mnie ma bardziej intuicyjny interfejs. Chrome za dużo rzeczy pochował.
    gosztekseba
    Poziom 31  
    Firefox dobry, ale tylko i wyłącznie na szybsze maszyny. Niech ktoś porówna działanie Chrome i Firefoxa pod powiedzmy PIII czy PIV albo Athlonem XP. Chrome startuje natychmiast i jest zauważalnie szybszy od liska na tych komputerach - mowa o Windows XP. Na szybszych maszynach różnicy nie zauważyłem obie działają stabilnie i szybko. Z racji że jestem użytkownikiem Linuxa, musze przyznać że Chrome jest dużo lepiej zoptymalizowany od Firefoxa. Ale co nowsza wersja to startuje szybciej. Już 4 startowała szybciej niż przykładowo 3,6. Więc Mozilla widocznie zaczęła dostrzegać że użytkowników innych systemów operacyjnych przybywa - pod Maca i pod Linuxa Mozilla jest coraz bardziej dopracowywana. Pozdrawiam
    lukas1121
    Poziom 18  
    chrome to mój numer 1 ale felixd ma racje niema nawet rozwijanego menu zakładek pod ręką tylko trzeba szukać:/ ale i tak go używam i używać nie przestane za bardzo się przyzwyczaiłem:)
    Krzysiek16
    Poziom 24  
    A ja tego nigdy nie zainstaluję, bo na siłę wszędzie wpychają. Tak dla zasady, o.
    Piotrek6984
    Poziom 13  
    Firefox rzeczywiście zawiera dużo błędów. Obecnie mam wersję 5.0 - chodzi na komputerze nowym o dobrej konfiguracji, systemie W7 - dość często się zawiesza. Ostatnio nawet nie mogłem historii wyczyścić - przy próbie wyczyszczenia program się zawieszał. Nawet jak wchodziłem w opcje->historia (kursorem wskazałem /historia/) to Firefox się "zamrażał" (musiałem instalować od nowa program, nawet poprzednich zakładek nie mogłem przywrócić bo występowały podobne objawy...). Google Chrome jest szybką przeglądarka, jedyną rzeczą do której można się przyczepić jest to, że wysyła dane prywatne do firmy Google. Przeglądarka firmy Microsoft ostatnio też znacząco przyśpieszyła - obecna, 9 wersja, działa bardzo szybko.
    zgf1
    Poziom 23  
    logos2000 napisał:
    Chrome, nie dziękuje Firefox 5 jest naprawde świetny! 4ka była nieporozumieniem co sie wysypywał co chwile.

Hmm dziwne mnie nigdy FX4 się nie wysypał...
    Za to na wersję 5 przejść nie mogę, zbyt duzo rozszerzeń nie działa...
    wilk125
    Poziom 23  
    ja używam chroma na co dzień bo jest "lekki", ale jak testuje serwer www na procku to firefox, za to że ma konsole błędów,która wszystko wyłapuje.
    doxent
    Poziom 21  
    Używam dwóch zarówno Chrome jak i FF. Na korzyść FF przemawia przechowywanie haseł. Chrome niestety po jakimś czasie zapomina i trzeba się logować ponownie co nie zdarzyło mi się jeszcze z FF. Na niekorzyść FF przemawia niestety kurczowe trzymanie się jednego procesu. Czasami niestety nie można uruchomić przeglądarki bo coś tam w tle jeszcze pracuje. Jeżeli chrome poprawi trzymanie loginów to chyba porzucę FF o ile nie zrobią go wreszcie w osobnych niekolidujących procesach.
    zgf1
    Poziom 23  
    Ja kiedyś testowałem Chrome i Opere ale bez Adblocka nie dało się życ ;)
    gosztekseba
    Poziom 31  
    zgf1 napisał:
    Ja kiedyś testowałem Chrome i Opere ale bez Adblocka nie dało się życ ;)

Przecież jest Adblock dla Chrome... I według mojego skromnego zdania mniej obciąża przeglądarkę w stosunku do Adblocka w "lisku".

Co do przechowywania haseł w Chrome na Ubuntu nie mam problemów. Tylko raz muszę wpisać przy pierwszym uruchomieniu przeglądarki hasło roota do przechowywanych haseł i wtedy ukazują się wszędzie zapisane hasła. Od roku problemu nie mam. Pozdrawiam
    Krzysiek16
    Poziom 24  
    gosztekseba napisał:
    Przecież jest Adblock dla Chrome...

I w Operze taki jest, od razu wbudowany ;)