Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transmisja RS232 Roznice pomiedzy PC i ATMega8

elakota 04 Lip 2011 21:41 1026 8
  • #1 04 Lip 2011 21:41
    elakota
    Poziom 13  

Witam,

Zrobiłem prosty konwerter wejścia cyfrowe -> RS232. Polega to na wysłaniu odpowiedniej sekwencji na drukarkę etykiet Intermec PF4i w zależności od sygnałów na wejściach.
    Sekwencja drukowania jest sprawdzona, wysyłałem ją z PC za pomocą Terminala.
    Ta samą sekwencję wysyłam przy pomocy AVR.
    Za każdym razem jest drukowana etykieta. Rożnica jest taka że jeżeli wysyłam z PC to po pobraniu etykiety nie jest drukowana następna etykieta aż do przesłania kolejnej sekwencji. W przypadku transmisji z AVR po pobraniu etykiety jest drukowana następna i tak w kółko.
    Obie sekwencje są takie same. Ustawienia 9600,8,N,1, bez handshaking.
    Rożnica jest w kablu. W AVR wykorzystuję RX,TX,GND. W PC jest pełne złącze RS232. Próbowałem od strony drukarki symulować sygnały robiąc kabel null modem
    (1-4-6, 7-8) ale to nie przyniosło efektu.

Jak ogłupić drukarkę żeby drukowała tylko jedną etykietę po przesłaniu sekwencji?

0 8
  • #2 04 Lip 2011 21:44
    michalko12
    Specjalista - Mikrokontrolery

Na twoim miejscu zamiast ogłupiać drukarkę zmądrzyłbym program na AVR

0
  • #3 04 Lip 2011 22:04
    elakota
    Poziom 13  

Rozumiem Cię, jest już późno i co niektóre odpowiedzi mogą być ... bezsensowne.

0
  • #4 04 Lip 2011 22:20
    gaskoin
    Poziom 38  

Tak jest późno i niektórzy autorzy ślepo wierzą w to co napisali.

0
  • #5 04 Lip 2011 22:39
    elakota
    Poziom 13  

Ok, jeżeli na drugim PC mam zainstalowany terminal który może logować transmisję do plików, ustawiam zapis w formacie hex.
    Wysyłam sekwencję z PC i z AVR. Porównuję te dwa pliki i nie mam różnic to jak mogę poprawić coś w AVR?!

Transmitowana etykietka jest taka sama - jedyna różnica to kabel. Więc jak mogę poprawić AVR?!

Sorry, ale wasze komentarze mi nie pomagają jedynie kierują poziom dyskusji w maliny. Nie jestem na poziomie "masz supeł na kablu RS-a - jak go usuniesz to zniknie problem z komunikacją"

0
  • #6 04 Lip 2011 23:58
    michalko12
    Specjalista - Mikrokontrolery

No to podłącz niepełnym kablem PC z drukarką i wtedy będziesz miał pewność czy to kabel czy nie kabel.

Jak coś piszesz to pisz z sensem, a wtedy dostaniesz sensowną odpowiedź.

0
  • #7 04 Lip 2011 23:59
    Fredy
    Poziom 27  

A skąd wiesz czy obie ramki są takie same?
    Oprócz treści są jeszcze czasy pomiędzy znakami.
    Czy z procka wysyłasz całość jednym stringiem?
    Czy na pewno nie pomijasz znaków niewidocznych typu CR, LF ?
    Może zapodaj tu program.
    Jak można Tobie pomóc na podstawie tych szczątkowych informacji- zastanów się, wróżki tu nie uświadczysz.

0
  • #8 05 Lip 2011 00:04
    94075
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 05 Lip 2011 00:13
    excray
    Poziom 39  

RxD i TxD to nie wszystko. Sprawdzałeś sygnały z PC na innych liniach? DTR? DSR? CTS? RTS? Jak połączysz drukarkę z PC innym kablem 3-żyłowym (RxD, TxD, GND) to jak się zachowuje?

0